• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Reset dekodera lokomotywy

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#6
Dzięki.Ale bym prosił więcej szczegółowo?

Jak wejść i w jaką zakładkę?
(edycja,kasowanie?):)

Z pamięci nie powiem. Trzeba wejść w menu programowania, jest to opisane w instrukcji multiMAUS.

Edit:
Instrukcja jest tu: https://www.roco.cc/uploads/documents/pdf/multiMAUS/10810_multimaus_pl.pdf

Wystarczy trzymając wciśnięty klawisz Menu nacisnąć 8 ;)
Wtedy wpisać odpowiednią wartość do resetu dekodera.


Nie wszystkie dekodery resetuje się wartością 8
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#7
Sprawa załatwiona przez pw, obyło się bez resetu. A jakie dekodery resetuje się inaczej i jak? I drugie pytanie: czy reset usuwa też wgrane dźwięki? Wiem, że przywraca fabryczne ustawienia CV, ale pytanie, co z dźwiękami?
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#8
Miałem kiedyś przypadek, że zachciało mi się zresetować ESU 3,5 z wgranymi na nowo dźwiękami innej lokomotywy. Po resecie wróciły fabryczne dźwięki. Narobiłem sobie niepotrzebnych problemów. Nie wiem jak jest w innych dekoderach.
 
OP
OP
B

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#9
Miałem kiedyś przypadek, że zachciało mi się zresetować ESU 3,5 z wgranymi na nowo dźwiękami innej lokomotywy. Po resecie wróciły fabryczne dźwięki. Narobiłem sobie niepotrzebnych problemów. Nie wiem jak jest w innych dekoderach.
Tego się obawiałem.Mój dekoder to także Esu (nie pamiętam nr..:niepewny:):)
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#11
Ale kto i po co ma się kontaktować z Elvisem? Sprawa już załatwiona, a dalsza rozmowa dotyczy ogólnie kwestii resetu, a nie konkretnego problemu. Warto najpierw przeczytać wcześniejsze wpisy:
Sprawa załatwiona przez pw, obyło się bez resetu. A jakie dekodery resetuje się inaczej i jak? I drugie pytanie: czy reset usuwa też wgrane dźwięki? Wiem, że przywraca fabryczne ustawienia CV, ale pytanie, co z dźwiękami?
 

Podobne wątki