• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

RENFE

OP
OP
K

Konrad

Gość
#41
Czyli jezeli dobrze rozumiem: sypie szuter nastepnie zbieram jego nadmiar. Kolejnym etapem jest spryskanie woda szutru ze spryskiwaczki a potem zakraplamy wikolem rozcienczonym woda. Zakraplamy przy uzyciu czegokolwiek tylko zeby nie pobrudzilo podkladow rozumiem? A i jeszcze jedno - czy ta metoda jest lepsza (ladniejsza) niz tradycyjnie wikol a na koniec szuter?
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#42
Wiesz każdy autor swojej metody będzie wychwalał jej zalety pod niebiosa. Ja powiem tak że zaszutrowanie lini 2 torowej (okienka, miedzytorze i bankiety) to ok godzinki maks półtorej. Reszta to schnięcie kleju. Metoda 2 razy wikol w okna i potem szuter zajmuje dużo więcej miejsca. Codo efektów to hhhmmmm są podobne wd mnie. Jedna traci więcej wikolu i mniej tłucznia. Druga więcej tłucznia mniej wikolu.

W moim wątku tutaj są zdjecia torowiska zaszutrowanego naszą metodą: Suchy szuter. Ułożenie i zebranie nadmiaru. Tryskawka i potem sttrzykawka z wikolem.
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic. ... &start=105
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#43
No i sypnąłem tłuczniem. Poniżej fotka zrobionego odcinka. Jednak metoda sypnij a potem klej była łatwiejsza i wydaje mi sie ze uzyskałem lepszy efekt, po probie z metoda klej potem sypnij źle to u mnie wygladało. Mam nadzieje ze nie jest szuter po północnej czesci za szeroko - sugerowalem sie zdjeciami na ktorych szuter spokojnie "dociągał" do trakcji, po południowej lekko opada na spadzie - zgodnie z fotkami. Dzieki Boze za fotki..... Czekam na komentarze.
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.496 33 0
#46
Czy ta ziemia(jeśli to ziemia) co jest po bokach Bankietów to była klejona tą samą metodą co tłuczeń. Czy już kleiłeś ją bezpośrednio na wikolu :?: Pytam bo całkiem fajnie to wygląda ;) Taki ciekawy podkładzik pod zieleń ;)
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#47
Tak to jest ziemia. Zrobilem to cudo tak: Najpierw pomalowalem na brazowo nastepnie rozcienczonym wikolem i sypnalem ziemia. Wszystko fajnie ale jak sie zaczelo pryskac woda szuter i zakraplac go wikolem to ziemia zrobila sie do bani bo i wikol na nia wycekal troszke z podkladu i woda troszke bloto z ziemi zrobila wiec jak zaszutrowalem przejechalem jeszcze raz pedzlem z rozcienczonym wikolem i sypnalem ziemia.
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#49

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
126 3 0
#50
Konrad napisał(a):
Wydaje sie ze najlepiej wyjdzie elektrosadzarka ale sprzet drogi. Chyba ze jakos nazbieram albo kredyt wezme :)

Musze pomyslec trawa musi byc raczej srednio wysoka i niezabardzo wiem jak ja zrobic - tu prosze o pomoc forumowiczow.
Niekoniecznie trzeba brać kredyt. Można ją zrobić w domowym warsztacie. Cały opis budowy jest gdzieś tam na forum. Sam już taką buduję.
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#52
No niestety nic sie w dalekiej Hiszpanii nie dzieje.... Ale znalazlem diesla 319 z nowym czolem do kupienia i sie waham. Jak juz wynegocjuje z malzonka zakup to beda fotki z taborem. Niestety dopiero 90cm szlaku ale kolejne 90cm juz wkrotce i tym razem szybciej.
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#53
No i przedobrzyłem. Mam pytanko w kwestii elektrycznej. Jak łączycie moduły okablowaniem? Po stronie połnocnej modulu i "przedlużacz" czy moze w wycieciu na profilu a wtedy czy jakos gnazda na stale czy wisza na kablach? Poprostu sie stracilem i nie moge wymyslec niczego sensownego (za poprzestawiane przypadkowo literki przepraszam jestem po nocce)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#54
Jeden kabel - gniazdo na stałe pod modułem (przykręcone do jakiegoś poprzecznika) albo wiszące na kablu,
drugi kabel - bananek wiszący na długim kablu aby sięgnął gniazda.
Do transportu wtyka się bananek w gniazdko aby nie dyndał.
Można też przykleić drewnianą "żabkę" do bielizny i chwytać nią nadmiar kabla.
Schemat: http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/files/frem ... a1_126.gif
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#55
Dreczy mnie pytanko:

Stacja jaka powinna miec dlugosc peronow - 12 wagonow osobowych to troszke dlugo a w makiecie jakies odniesienie tak aby perony nie mialy 6m dlugosci?
 

robertjanczak

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#56
Mysle ,ze wrecz przeciwnie, jezeli ktos ma ochote bawic sie w makiete po hiszpansku ,to ma to bardzo ulatwione. Moja opinia bazuje sie na tym ,ze mieszkam w Hiszpanii i znam tabor proponowany w tych barwach /HO/. Wydawac by sie moglo ,ze tak nie jest, ale ja mam wiekrze klopoty z DB epoka V niz gdybym robil makiete w Renfe. Jezeli juz ktos doglebnie chce szukac taboru hiszpanskiego ,to powinien szukac rowniez pod haslami ADIF ,AVE, EUROMED, CERCANIAS. Sluze kolezenska pomoca w tym temacie. Posiadam rowniez zdlecia taboru o ktorym mowa.
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#58
dziekie - pewno bede korzystal z pomocy nie raz- mieszkasz w Hiszpanii? - w ktorym miescie? Siec trakcyjna juz mam - naszczescie tecnotren'a wiec jest OK.

Jednak dalej nie wiem jakiej dlugosci zrobic perony bowiedzmy troszke wiekszej stacji kolejowej (bo z moich wiliczen wynika ze musialyby miec okolo 4.5m jezeli bym zachowal oryginalna dlugosc - prosze o wskazowke
 
OP
OP
K

Konrad

Gość
#59
Wiem ze to glupie pytanie ale czy ktos moglby mi podac szerokosc toru H0 - jakos nie mam pod reka a potrzebuje - dzieki z gory
 
OP
OP
P

Paweł Piotr

Gość
#60
Skala H0 1:87 szer. toru normalnego 1435 mm - 16,5 mm;
Skala H0m 1:87 szer. toru wąskotorowego 900-1000 mm - 12 mm;
Skala H0e 1:87 szer. toru wąskotorowego 750-800 mm - 9 mm
Pozdrawiam
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 6

Podobne wątki