• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Remiza - Matt

Matt

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#1
Zachęcony makietami i dioramami, które zobaczyłem w Poznaniu postanowiłem samemu coś zdziałać. Na pierwszy ogień poszła dioramka z remizą - trochę zapuszczoną, wybudowaną za komuny, ale wciąż działającą. Epoka dioramy - VI.
 

Załączniki

OP
OP
M

Matt

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 0 0
#7
Teraz powinno być lepiej. Dzisiaj skończyłem robić chodnik, wszystko układane ręcznie z pojedynczych płyt i cegiełek. Zacząłem zazielenianie, ale gotowa mata w mojej ocenie jest średnioestetyczna. Czy istnieją jakieś ładniejsze gotowe produkty czy nie pozostaje mi nic innego jak posadzić ręcznie trawkę?
 

Załączniki

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.323 108 2
#9
Fajnie wyszedł chodnik, co do gotowych produktów to są tak zwane segmenty typu dzika łąka czy wysoka trawa i można je sobie dociąć ale dobry segment to około 50-60 zł i nie jest on z reguły większy niż 20x30 więc chyba lepiej opłaca się samemu coś posiać.
Na tą matę można wysiać jakieś różnej wysokości trawki trochę posypki( drobnej gąbki) i będzie git.[DOUBLEPOST=1382900828][/DOUBLEPOST]
Trawka elektrostatyczna i efekt będzie świetny, trzeba wytworzyć elektrosadzarke do pełni szczęścia.
Bez elektrosadzarki też się da.;)
 

ManMania

Znany użytkownik
Reakcje
6 0 0
#10
Czułem, że ktoś o to zapyta, pewnie, że się da, ale czy efekt będzie ten sam ? Trzeba by się mocno postarać, żeby wszystkie źdźbła wyglądały fajnie, bo często nie będą chciał stać.
 

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
#16
Remiza przypomina mi blok z mojej dioramy:D.Chodnik wyszedł pierwszorzędnie, w szczeliny pomiędzy płytkami wsyp trochę piasku i miejscami zasiej małe kępki traw.
W moim przypadku, efekt siania trawy na tzw."młotek" zawsze zdaje egzamin.:)