• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Ostbahn

OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Zanim się zlutuje prototyp SU45...
1XTa z Eamos.JPG

Pierwsza sztuka 1XTa w H0 mojego projektu. Do kosmetycznych poprawek (literki PKP wklęsłe zamiast wypukłe, otwory na które zwrócił uwagę Meggido w wątku popowe, kilka szczegółów przy maźnicach...). W tej chwili jeden wózek składa się z 31 elementów z blaszek 0,2 i 0,3 mm i toczy się bajecznie bez żadnego smarowania :D. Sam byłem w szoku. Rocowski Eaos ma większe opory toczenia.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Po prawie dziesięciomiesięcznej przerwie od pisania w tym wątku na forum wracam na właściwe tory :)
Nie był to czas posuchy modelarskiej, ale jednak był to okres w którym czasu było na to mniej co nie oznacza że nic nie robiłem.
Obecnie jestem w trakcie zmiany adresu siedziby firmy (wcześniej trzeba było ją sobie zrobić :)) więc i kontakt ze mną był nieco utrudniony za co przepraszam tych którzy zbyt długo czekali na odpowiedź na wiadomość, maila. Siła wyższa.
Dziękuję za cierpliwość osobom, które długo lub już nawet zbyt długo czekają na swoje modele, detale, projekty i inne.
Robię co w mojej mocy żeby pogodzić wszystko co się ostatnio wokół mnie dzieje, ale chwilami zwyczajnie brakuje czasu i sił.
Po przenosinach i przeprowadzce (początek sierpnia) wszystko wróci do normy i będę chciał wszystkie zaległości szybko nadrobić. Forumowiczów, klientów poproszę o jeszcze odrobinę wyrozumiałości i cierpliwości za co z góry dziękuję.
O Wszystkich i o wszystkim pamiętam. Bez obaw.

W kwestii detali, modeli zapraszam na niedawno zaktualizowaną stronę: www.ostbahn-mk.pl
Trochę tego przybyło.
Kilka z nich:
Lusterka w pięciu wzorach:
Lusterka H0 wersja 1.JPG Lusterka H0 wersja 2.JPG Lusterka H0 wersja 3.JPG Lusterka H0 wersja 4.JPG Lusterka wzór 5 H0.JPG
Mały mostek:
Mostek 60 mm (3).JPG Mostek 60 mm (2).JPG
i inne :)
Przypominam że moje produkty są również do kupienia w sklepie KoTeBi
https://www.swiatmodeli.eu/pl_PL/producer/Ostbahn-Modele-Kolejowe/15
oraz od niedawna w:
http://www.modelmania.com.pl/index.php?manufacturers_id=113

W przygotowaniu ponad 40 nowych elementów do modeli i makiet, a kolejnych pomysłów dwie kartki A4.
Jest co robić. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Pozdrawiam
Grzegorz
 
OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Kilka nowinek wczoraj przybyłych :)
Koksowniki:
Koksowniki H0.JPG
Słupki do barierek do przepuszczenia drutu w 3 wersjach:
Słupki barierki wzór 1 H0 (2).JPG Słupki barierki wzór 2 H0 (1).JPG Słupki barierki wzór 3 (1).JPG
Sygnał końca pociągu:
Tarcze końca pociagu H0.JPG
Coś do wagonów czyli półki na bagaże do 120A:
Półki na bagaże wagonów 120A H0 (1).JPG
... do Ygreków:
Półki na bagaże wagonów Y H0 (3).JPG Półki na bagaże wagonów Y H0 (1).JPG Półki na bagaże wagonów Y H0 (4).JPG
i na deser do EU07 lub ET41:
Pełny zgarniacz EU07 ET41 (1).JPG Pełny zgarniacz EU07 ET41 (2).JPG Pełny zgarniacz EU07 ET41 (3).JPG
Montaż banalnie prosty. Blaszka naklejona na istniejący zgarniacz po wcześniejszym zdemontowaniu gniazda sprzęgu.
c.d.n ;)
 
OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
...nie no półeczki wymiatają :)
Dziękuję :)
Półeczki faktycznie prima sort. Jaka będzie cena kompletu na wagon? :) o ile już jest ustalona:)
Super!
Od kiedy w sprzedaży? (półeczki przede wszystkim)
Zgarniacz genialny. Trzeba będzie napisać PW o to i tamto...
Niekoniecznie, pewnie niebawem będzie można je kupić na Modelmanii :)
Zestaw na cały 120A - 17 zł
Zestaw do Ygreków (na 10 przedziałów) - 19 zł
Zgarniacze EU07 i ET41 - 2 sztuki - 10 zł
Dostępne od zaraz chociaż ilość ograniczona (trawione na próbę dla sprawdzenia). Powiększenie zapasów w przyszłym tygodniu :)
Półeczki powinny być stalowe, inaczej są strasznie delikatne. Do tego nie trzeba by ich malować.
Wg mnie nie muszą być ze stali. Delikatne jak to przy blaszce nowe srebro 0,2 mm. Po zamontowaniu w przedziałach nie są narażone na uszkodzenia bo są w zamkniętej obudowie wagonu :) Nic im nie będzie :) Malowanie to kwestia indywidualna. Moim zdaniem już teraz nie trzeba ich malować.
 
OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Ciąg dalszy :)
Barierka nowego wzoru. Nieco upierdliwa przy składaniu, ale fajnie wygląda.
Nadaje się też do wykonania barierki na schodach.
Z (6).JPG Z (2).JPG
Wcześniejsze barierki (widzę że też ich w wątku nie było):
Barierka most typ 1 (1).JPG
Barierka mostu H0 wzór 2.JPG
Mała rzecz, a cieszy...
Z (10).JPG
Latarnia anglika:
Latarnia anglik H0 (2).JPG Latarnia anglik H0 (1).JPG
Budka pomostu obrotnicy:
Budka pomostu obrotnicy (1).JPG Budka pomostu obrotnicy (4).JPG
c.d.n ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki