• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK ZNTK Ostbahn

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
Oj dawno mnie tu nie było... Widze Grzesiek, że nieźle rozbudowałeś warsztat. Świetne efekty twojej pracy!
 
OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Trójeczka wagonów IR widziałem już podświetlona ;) a tu kolejna piątka pojechała do nowego właściciela ;)
DSC01376.JPG

Przy okazji dorobiłem się dioramki od kolegi z forum. Sieć montowana własnoręcznie jeszcze do poprawki. Korzystałem z Sommerfeldta, a ta przy dopasowaniu do słupów KLUBA nienaturalnie układa linę nośną. Dzięki dla kolegi bstok70 za zwrócenie uwagi w tej kwestii ;)
DSC01372.JPG DSC01374.JPG
 
Ostatnio edytowane:

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.363 33 1
Hej! Grzegorzu :) Nie rób tu ze mnie jakiegoś eksperta, "plątki" zrobiłeś 10 razy bardziej estetycznie niż ja. I to za pierwszy razem :mad:. :)
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.280 41 5
A mogę zapytać, z jakich wagonów są to przemalowanki ? Szczególnie chodzi mi o te 3 od góry. A malowanie GITES (y)
 
OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
A mogę zapytać, z jakich wagonów są to przemalowanki ? Szczególnie chodzi mi o te 3 od góry. A malowanie GITES (y)
Wszystkie pudła to te same wagony Tilliga 1 klasy w malowaniu MAV. Numeru katalogowego nie pamiętam o_O

No, a teraz długo wyczekiwana nowość :D
ET22 2.JPG

Pierwszy i drugi próżniowy odlew ET22 :) Pierwsze sztuki pozbierały trochę syfu z formy, który został z modelu "matki". Stąd te ciemne kropki;)
ET22 (2).JPG ET22 H0.JPG
Do samej obudowy będą dodatkowe części odlewane jak maskownice na wózki, zgarniacze, szyby wycięte laserowo, odbłyśniki (jeśli uda się zamówić) plus 150-180 fototrawionek (wszystko czego nie ma sensu odlewać bo będzie o niebo ładniej wyglądać z blachy ;) Trawionek nie mogę się doliczyć, a jeszcze nie wszystkie są zaprojektowane ;)
Cena? Ciężko powiedzieć. Będę wiedział jak poznam cenę blaszki i części dodatkowych.
Kolejne zdjęcia niedługo ;)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
A co tak bardzo niechlujnego jest w pisowni kolegi H0 fana? Poza brakiem spacji po przecinku i kropki na końcu zdania, jest OK.
 
OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
Super jest,piszę się na jeden zestaw;)
Ja bym też chętnie byczka przytulił...
Po wstępnych wyliczeniach cena za KIT ET22 z blachami, szybami itp. wyniesie maksymalnie 250 - 300 zł. Ilość będzie ograniczona. Pewnie 20 - 30 sztuk w pierwszej serii.
Pod koniec czerwca lub na początku lipca (jeśli w blachach nie będzie trzeba nic poprawiać) będą do nabycia ;)

P.S Jeśli ktoś jest zdecydowany już teraz to do zamówionego modelu mogę wyrysować tabliczki z dowolnie wybranym numerem ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Ostbahn

Ostbahn

Znany użytkownik
Reakcje
3 0 0
- a koła ? -pardą zestawy kołowe
Cały napęd do ET22 będzie pochodzić z E250 Roco.
Sam "balast" wymaga obróbki ponieważ jest za długi i odrobinę za szeroki. Reszta pasuje niemal idealnie pod ET22.
Średnica kół - 14,35 mm (1:1 - 1250 mm / 87 = 14,37 mm)
Rozstaw osi w wózku 21 mm (1:1 - 1900 mm / 87 = 21,84 mm)
Rozstaw czopów wózka 116,7 mm (1:1 - 10080 / 87 =115,9 mm)
Minusy?
- Potrzeba obróbki obciążenia lub projektowanej nowej ostoi.
- Słaba dostępność E250 w kraju

Oczywiście to tylko moja propozycja co do napędu. Jeśli ktoś znajdzie odpowiedniejszy to droga wolna ;)
Z innych napędów które posiadam pod względem rozstawu osi w wózku pasować będzie Ludmiła Roco (około 21 mm) i BR118 (około 21 mm). Koła w obydwu są niestety za małe.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
- szkoda ,że to obrzeże obręczy takie ogromne cholerka - cóż trzeba bedzie obtaczać a z jakiego to metalu ?-pytam czy łatwy ten metal będzie do obróbki ?
-samo koło bose genialnie zrobione!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki