• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Babimost

OP
OP
krzychu12231

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
Dzięki wszystkim za miłe słowa :)

Co do napędu to żadna tajemnica - wózki z Gagarina Roco, tak samo wałki kardana i silnik. Rama frezowana CNC z płaskownika mosiężnego 3mm. W każdym z wózków należało przesunąć jedną oś, więc napęd jest na 4 osie, co jednak w żaden widoczny sposób nie wpływa na jazdę modelu (jeździ znakomicie). Z tego co kiedyś szukałem to chyba był model Roco, w którym rozstawy osi były idealne, ale jego cena była bardzo wysoka, co stało się dla mnie barierą, więc odpuściłem sobie to rozwiązanie (za Gagarina płaciłem jakieś 420zł).

Andrzej, dzięki za to foto! Co prawda mam sporo zdjęć z kanału od Kolegi Zbyszka, niemniej każde jedno się przyda (zdjęcia z kanału fajnie pokazują detale, a z kolei takie jak Twoje pokazują poglądowo całość gdzie co jest).
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Kibel powoli się robi, jednak niestety jak zwykle cierpię na ustawiczny brak czasu na cokolwiek. Niemniej w końcu udało mi się definitywnie skończyć lutowanie SM31 (nie licząc wnętrza kabiny, ale ono powstanie później), czego efekty przedstawiam poniżej. Teraz piaskowanie, malowanie i elektronika. Jak dobrze pójdzie to pod choinkę będę miał dla siebie prezent:D
Zobacz załącznik 315614

Zobacz załącznik 315615

Zobacz załącznik 315616

Zobacz załącznik 315617

Zobacz załącznik 315618

Zobacz załącznik 315619

Zobacz załącznik 315620
Czy będziesz robił jakieś zestawy blach na sprzedaż ? Jeżeli tak to jaki koszt ?
 
OP
OP
krzychu12231

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
Nie wykluczam tego, ale jeśli tak to najpierw będę musiał gdzieś odlać cylindry hamulcowe i wywietrzniki dachowe. Kiedyś (chyba w 2012) sprzedałem kilka zestawów SM31 (co by zwróciło mi się część kosztów projektu) z częściami trawionymi do samodzielnej budowy cylindrów z użyciem rurek, ale po zmontowaniu 12 cylindrów do mojej SM31, co zajęło mi 2 tygodnie, stwierdzam, że to nie ma sensu. Poza tym w fazie projektowania jest elektronika do SM31, która trawiona będzie już u mnie (2 dni temu skończyłem budować trawiarkę), więc do ewentualnego wypuszczenia zestawów potrzeba jeszcze czasu. To samo tyczy się EP09 i EN57. Ale przemyślę to.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
krzychu12231

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
E tam zaraz perfekcja, owszem, nie będę ukrywał że efekt końcowy mi się podoba, ale znam wielu dłubaczy z którymi w lutowaniu w ogóle nie mam się co mierzyć;)

Przy okazji mam pytanie do Forumowiczów, otóż potrzebne mi są panewki osiowe celem zbudowania wózków napędowych do EN57 (obecne, wykonane na bazie rurek też działają, ale to nie do końca to czego oczekuję), niestety panewek takich nigdzie zdobyć się nie da, Roco ani Fleischmann ich nie używa, a z Brawy nic praktycznie kupić się nie da. Stąd też mam w planie, aby zamówić wyfrezowanie takich panewek na CNC, tyle, że minimalne zamówienie to ok. 500 sztuk a mi tyle nie jest potrzebne, stąd pytanie, czy ktoś byłby takimi panewkami także zainteresowany, a jeśli tak to jaką ilością (preferuję powyżej 20 sztuk).

Chodzi mi dokładnie o coś takiego, z tym że ostateczne wymiary mogą jeszcze ulec zmianie (nie zmieni się jedynie to, że otwór będzie pod oś 2mm).
panewka_prostokatna.jpg
 
Reakcje
8 0 0
Witam Panie Krzysztofie swego czasu budował Pan en57 , przyznam że fotki które widziałem z budowy robią wrażenie. Ostatnim czasem podjąłem się próby zbudowania modelu EN57 i na wstępie przyznam że jak na razie nie zamierzam odwzorowywać go w takim stopniu detalu jak Pański gdyż zdecydowanie za małe jest moje doświadczenie. I chyba jak każda osoba próbująca się zmagać z tym modelem natknąłem się na problem wymiarów i tutaj moja prośba do Pana jest następująca czy posiada ma jeszcze jakieś materiały które mógłby Pan mi udostępnić (jeżeli tak to jaki byłby koszt ??) Ewentualnie jakieś wskazówki A może ktoś z szanownych forumowiczów podzieliłby się swoją wiedzą. Swoje wymiary pobieram z fotek które gdzieś tam wygrzebałem i podejrzewam że większość rozbiega się.

Pozdrawiam .
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki