• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

ZNTK Babimost

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#1
No to macie to "coś" Oelkopodobne. Jeszcze cała masa roboty została, ale coś widać. Model jeździ OK. Cel budowy: poprawa zdolności manualnych.
Potrzebuję dokumentację lub w ostateczności jakieś dobre zdjęcia wózków 2XT -jeśli ktoś coś ma to będę wdzięczny.

P.S. Prosiłbym o niepisanie uwag typu "to krzywe, tamto nierówne itp". To tylko modelik treningowy i ostatni robiony ręcznie.
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#4
Potem automatycznie ;)

Krzychu już pisał, że potem trawionki, więc domyślam się że te blachy wycinał ręcznie - big szacun, lepiej niż niejedna kartonówka.
A te blachy ryflowane jak?

PS. ale tender nieteges, ale to pewnie wiesz.
 
OP
OP
krzychu12231

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#5
grzesiek90 napisał(a):
A koła i plany z kąd zaczerpnięte ???
Plany to po części GPM i trochę opracowanie fabryczne. Koła wytoczone i wyfrezowane w BR-Model.
ciekma napisał(a):
A te blachy ryflowane jak?
To trawionki by GPM.
ciekma napisał(a):
tender nieteges
Wiem, wiem, coś za słabo nacięte było i po zagięciu się zdeformowało. Druga strona lepsza.
Aaa, zapomniałem, model jest w H0, jak wszystkie moje modele.

Model pozostawia wiele do życzenia, bardzo wiele można było zrobić lepiej. Jednak na pewno jest poprawa w stosunku do EP09. A w załącznikiu tak na poprawę nastrojów, jakoś w sierpniu dłubałem, ale nie było okazji pokazać. Trochę gorzej od Oelki (widać co prawda mniej cyny, ale tam było dojście od spodu bo to model bez wnętrza).
Co to takiego?
 

Załączniki

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
23 4 0
#6
szkoda że zdjęcia takie żółte i ciemne :(

chyba bardziej podoba mi się tekatka, wstaw tylko pomiędzy odchylaczami dymu przegrodę i podpory. W opracowaniu GPMu tego nie ma, stąd pewnie nie zrobiłeś, a one muszą być jakoś zamocowane, dziwnie tak wyglądają bez podparcia.

Czy będziesz piaskował modele przed malowaniem, tak jak to robi np. Meggido w swoich modelach? Chyba warto by było?

Czy dostałeś koła z RB-Model osadzone na osiach czy sam osadzałeś? Pytam, bo ja w jednym ze swoich modeli miałem duży kłopot aby ustwić koła dokładnie równolegle w płaszczyznach, a co za tym idzie uzyskać zadowalającą pracę układu wiązarów.
Testowałeś pracę układu jezdnego z wiązarami? Jak rozwiązałeś ruchome połączenia w wiązarach, albo jak planujesz je zrobić?
 
OP
OP
krzychu12231

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#8
Rotor72 napisał(a):
wstaw tylko pomiędzy odchylaczami dymu przegrodę i podpory. W opracowaniu GPMu tego nie ma, stąd pewnie nie zrobiłeś, a one muszą być jakoś zamocowane, dziwnie tak wyglądają bez podparcia.
Wiem, wiem, na razie to tylko tak ogólnie, detaliki dopiero będą. Ale dzięki za uwagę.
Rotor72 napisał(a):
Czy dostałeś koła z RB-Model osadzone na osiach czy sam osadzałeś?
Sam osadzałem -wszystko OK.
Rotor72 napisał(a):
Testowałeś pracę układu jezdnego z wiązarami?
Układ wiązarowy dopiero zrobię, myślę nad wytrawieniem, bo ręcznie to marnie to widzę.
Rotor72 napisał(a):
Jak rozwiązałeś ruchome połączenia w wiązarach, albo jak planujesz je zrobić?
Też się nad tym głowię. Ale coś mi już świta ;)


Dzisiaj pomalowałem wstępnie tender podkładem (zrobiłem lampy, zamontowałem drabinki etc., strasznie to delikatne). Efekt jest zadowalający (mnie bynajmniej).

Tp4 napisał(a):
Niewiem czy to coś da i czy to wogóle ten wózek
Tak, ten. Ale tu niewiele widać. Potrzebuję bardzo dobre fotki, a najlepiej dokumentację fabryczną lub ewentualnie techniczno-ruchową. Słyszałem coś, że ów nowe wózki 2XT z łożyskami tocznymi to takie same jak w rosyjskich wagonach towarowych.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Re: Ol49

krzychu12231 napisał(a):
No to macie to "coś" Oelkopodobne. Jeszcze cała masa roboty została, ale coś widać. Model jeździ OK. Cel budowy: poprawa zdolności manualnych.
Potrzebuję dokumentację lub w ostateczności jakieś dobre zdjęcia wózków 2XT -jeśli ktoś coś ma to będę wdzięczny.

P.S. Prosiłbym o niepisanie uwag typu "to krzywe, tamto nierówne itp". To tylko modelik treningowy i ostatni robiony ręcznie.
jestem pozytywnie zaskoczony - widać poprawę :grin:
 
OP
OP
krzychu12231

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#19
Jak dla mnie Oelka lepsza. Tekatka prawie skończona, więc ogólnie wypada lepiej. Ale poczekajcie :D Teraz inżektory i wiązary. Oj będzie paprania :neutral:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 2
Tabor 3
Tabor 9
Tabor 9

Podobne wątki