• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[relacja] takie cuś małe w skali H0 - Ty2 model odpoczynkowy

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#22
Nie mam skanera i nie chcę piracić.
A, jeszcze "Kolej transwersalna", st. 29 górne zdjęcie ;)
Ty2-1205 - zielona budka
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#24
Twardy napisał(a):
krzychu12231 napisał(a):
Trzeba więcej?
Tak coś z czasów służby a nie muzealnego malowidła .
A ten to co, pomnik? :D Jak widać jest to czynny parowóz (w owym czasie) więc w okresie służby, jest do dziś na inwentarzu PKP, ktoś podał tu interesujący go rok? Takiej odpowiedzi się spodziewałem....

Szukajcie a znajdziecie.
 

Twardy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#25
Strasznie bierzesz to do siebie .
Foto zamieszczone przez ciebie wydaje mi się że jest z okresu kiedy parowóz jest już w skansenie .
I nie można tego koloru budy traktować jako obowiązującego powszechnie na szlakach.
Ja z ciekawością bym obejrzał foty a i dowiedział się co to za konkretny lok
był tak malowany w czasie rutynowej pracy .
 

krzychu12231

Znany użytkownik
Reakcje
48 0 0
#26
Powszechnie jak wiemy wszyscy Ty2 malowane były całe na czarno (oczywiście poza ostoją, zestawami kołowymi itp.), ale oczywiście bywały wyjątki, jak trafię na fotkę to Ci wyślę, bo już gdzieś też spotkałem.

W latach powojennych to generalnie przestrzegali zasad malowania, natomiast lata 70/80 to już właściwie poszczególne zakłady różnie malowały, stąd masz wolsztyńskie Pt47 czarne a nie oliwkowe a jak patrzyłem na zdjęcia z lat 80-tych (jak Pt47-112 pomykała jeszcze rozkładowo na Dolnym Śląsku) to też były czarne.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#29
Twardy napisał(a):
ciekma napisał(a):
nie chcę piracić.
Piractwo to by było wtedy gdybyś za kopie brał kasę . ;)
A możesz foto aparatem strzelić i mi na PW przesłać ?
Wystawienie publicznie kopii bez zgody i bez opłat też jest piraceniem.
Wysłanie kopii koledze na PW, bez zgody i bez opłat - nie jest piraceniem.
:D
 
A

Anonymous

Gość
#32
Zielone budki były bardzo powszechne, ale boki cylindrów to ja pamiętam tylko w Ełku miały Ty2, może jeszcze gdzieś malowano ale nie wiem.
 

adi

Aktywny użytkownik
Reakcje
216 10 0
#33
W albumie "Ostatnie Polskie Parowozownie" jest napisane że,
..z braku czarnej farby, a był to towar deficytowy, malowano parowozy tym co było na stanie.. i między innymi przez to pojawiały się zielone kabiny i inne :)
 

aquirlan

Użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
32 0 0
#34
Strasznie bierzesz to do siebie .
Foto zamieszczone przez ciebie wydaje mi się że jest z okresu kiedy parowóz jest już w skansenie .
I nie można tego koloru budy traktować jako obowiązującego powszechnie na szlakach.
Ja z ciekawością bym obejrzał foty a i dowiedział się co to za konkretny lok
był tak malowany w czasie rutynowej pracy .
Może "trochę" po czasie, ale...
Jest to -jak widać - Ty2 1086. Do Wolsztyna trafił w 87 roku, tam najprawdopodobniej otrzymał malowanie z kolorem zielonym. Mam starsze zdjęcia, które były opisane jako 1086, gdzie budka jest czarna. Nie da się jednak odczytać numeru, żeby potwierdzić to na 100%. Zdjęcie, o którym mowa, zostało wykonane (o ile pamiętam) w 1994 roku, kiedy to został wycofany z eksploatacji i przewieziony do Leszna, gdzie następnie służył jako grzałka do 2011 roku. Od tej pory stoi na dworze. Zachowało się wyblakłe malowanie nadane w ostatnich latach służby. Jakby ktoś dysponował zdjeciami sprzed 1987 roku, to proszę o kontakt za skrzynkę piwa ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 14
Tabor 54
Tabor 6
Tabor 44
Tabor 44

Podobne wątki