• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Skład Metra Warszawskiego typ. 81

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#1
Chyba mnie pogieło... Zastanawiam się czy nie porywam się trochę z "motyką na słońce" ale...
Od dawna marzyłem, żeby posiadać w kolekcji skład wagonów Metra Warszawskiego. Od lat jest to obowiązkowy element mojej podróży z i do pracy, nawet mam już swoje ulubione miejsca w składach, gdzie zawsze staram się dostać.
Niestety do tej pory nie ukazały się nigdze modele ktoregokolwiek ze skladów, a Metro Warszawskie w sumie użytkuje ich aż 4 typy.
Co prawda koledze CoCu udało się po wielkich bólach (i pewnie nie małych kosztach) dorwać 3-wagonowy skład Metrowagonmash typ. 81 ale to raczej wyjątek potwierdzający regułę.
Jakiś czas temu przypadkiem trafiłem na wycinanki Orlik z zestawem 4-wagonowym Metrowagonmash typ. 81. Obejrzałem i stwierdziłem... czemu nie...
20180506_112659.jpg

20180506_113156.jpg

Zakupiłem wszystko co potrzeba do w miarę bezstresowego sklejania i startujemy!
Projekt nie będę ukrywał, będzie się ciągnął jak gil w nosie (w końcu to skład 4-wagonowy z kompletnym wnętrzem). Modele kartonowe nie są moją modelarską domeną, ale systematycznie zamierzam nad nim popracować. Przyjąłem zasadę... codziennie, minimum godzina dziennie :)
Będzie też napewno kilka odstępstw od wycinanki. Model chcę zrobić jeżdżący po torze h0 (oczywiście nie samodzielnie, bo napędu nie będzie) więc postanowiłem na początek:
- Wstawić metalowe zestawy kołowe z wagonow h0
- Wzmocnić i usztywnić wózki.
- Model nie bedzie malowany, oprócz retuszu krawędzi. No... może na koniec polakierowany.

Zgodnie z instrukcją zacząłem od wózków (zestawy kołowe pominąłem, będą metalowe)
Na początek fragment instrukcji:
20180506_114649.jpg

Pierwsze godziny pracy za mną i pierwsze elementy wózka wraz ze wzmocniami, oraz sprężyny (jeszcze nie pomalowane)
20180506_112811.jpg

20180506_112843.jpg

20180506_112952.jpg


Na razie tyle...
Trzymajcie kciuki... przyda się!
 
OP
OP
KAROLeski2

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#2
Mały upgrade...
Ustawienie geometrii ramy wózka i dopasowanie zestawów kołowych (na razie jeszcze na sucho).
Po żmudnym spasowywaniu... mały sukces!
Wózek się w końcu ładnie i lekko toczy.
Od jutra walka z drugim egzemplarzem, a dalej... kosmetyka zestawów kołowych i biorę się za silniki trakcyjne...i dopiero będę mógł skleić ramę wózka.
Ale to już plany na następne dni.

20180508_210126.jpg

20180508_210221.jpg

20180508_210231.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 25
Tabor 2
Tabor 28
Tabor 21

Podobne wątki