• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[RELACJA] Parowóz tendrzak TYN 6 skala wyd.ADW PAROWOZY

luki

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam wszystkich w mojej pierwszej relacji, będzie to model Parowozu TYN 6 wydawnictwa ADW PAROWOZY. Model posiada bardzo dużą liczbę części (numeracja przekracza liczbę 600), posiada również mnóstwo rysunków pomocniczych oraz rysunek ogólny parowozu w skali 1:1. Model będę w całości malował tak by model wyglądał jak najbardziej naturalnie. Zastanawiam się także nad kupnem kół wyciętych laserowo.
Jak narazie nie ma zbyt dużo zrobionego podklejone i wycięte podłużnice ostoji, ale jeszcze w tym tygodniu relacja będzie uzupełniona o nowe zdjęcia.

 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#2
Re: [RELACJA] Parowóz tendrzak TYN 6 skala wyd.ADW PAROWOZ

rysunek ogólny parowozu w skali 1:1
Przepraszam, że się wtrącę tak trochę obok tematu. Ale chyba nie chodzi Ci o rysunek parowozu w rzeczywistej skali, bo sam poskładany niezliczoną ilość razy rysunek musiałby mieć grubość niewyobrażalną. Chyba chodziło Ci raczej o wielkość w jakiej model jest opracowany.
 
Reakcje
0 0 0
#3
Re: [RELACJA] Parowóz tendrzak TYN 6 skala wyd.ADW PAROWOZ

Chyba nietrudno się domyśleć, że pisząc to, autor tematu chciał pokazać po prostu zdjęcie prawdziwego z okładki...
 
OP
OP
L

luki

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Re: [RELACJA] Parowóz tendrzak TYN 6 skala wyd.ADW PAROWOZ

Dokładnie chodziło mi że rysunek jest w skali modelu czyli 1:25, rzeczywiście troszkę nie jasno to napisałem. :oops:
 
OP
OP
L

luki

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Re: [RELACJA] Parowóz tendrzak TYN 6 skala wyd.ADW PAROWOZ

Powstają pomalutku kolejne elementy ostoi, w sumie malutka aktualizacja. Powstaje skrzynia poddymnicza i będzie trzeba się zabrać za uzupełnienie w końcu ostoi śrubami i nitami.
 

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#7
Re: [RELACJA] Parowóz tendrzak TYN 6 skala wyd.ADW PAROWOZ

zdjecie zamieszczone przez ciebie - chodzi o miniaturkę nie jest tym modelem co sklejasz - zerknij na ilość "garów" na kotle
 

Podobne wątki