• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 [relacja] Lokomotywa spalinowa Sm48-060 1:25 Angraf

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#1
Wakacje wakacjami i choć w pracy młyn trzeba było coś posklejać :)
Ktoś narzekał, że mało jest modeli spalinówek - a więc proszę.
Pod nóż a raczej nożyczki poszedł model lokomotywy spalinowej Sm48-060 "Tamary"
Model w skali 1:25 - a budowa oczywiście testowa.
Co do parametrów i opisu oryginału postaram się napisać coś następnym razem.
A tak wygląda oryginał znaleźiony w czeluściach inrternetu.



Co do samego projektu
- model dość zdetalizowany, choć nie posiada wnętrza przedziału silnikowego - ale mnie to nie przeszkadza :)
parę sklejonych części można było zobaczyć na zlocie we Wrocławiu :)
A teraz co już powstało
rama oraz zbiornik paliwa



bude przedziału silnikowego i wentylatorów



bude przedziału akumulatorów







pomalowany wstępnie zbiornik paliwa

zestawy kołowe wstępnie pomalowane podkładem

wytrawiony napis :)

wózek







oba gotowe wózki przed montażem silników i zestawów kołowych

silniki





i maźnice - odlewy z żywicy


aktualnie czekam na metalizer aby pomalować koła i zmontować zestawy kołowe z silnikami.
Mam nadzieje że temat bedzie ciekawy dla was :)
dla mnie model super pasujący do Gagsa
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#3
Mały update budowy
Zamontowałem 90% wszelakich rur powietrznych , hydraulicznych,do piasecznic oraz elekrykę pod ostoją, pozostały jakieś drobiazgi









i przymierzyłem zbiornik i wózki czy nie zachaczaja o jakieś przewody

w weekend dalej wyposazam ostoje od dołu
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#4
żeby nie było, że nic się nie dzieje przy budowie modelu - następna porcja fotek z placu budowy
Zmontowałem prawie do końca wózki - brakuje paru drobnych elementów, oraz dokończenia malowania











pomalowałem zbiornik paliwa oraz skleiłem odgarniacze

ostatnio dużo czasu pochłoneło zrobienie drzwi z żaluzjami



pomalowałem ostoje pierwszą warstwą - teraz będzie schła







rozpocząłem też montaż kabiny







powastało też pare drobiazgów


i to na tyle dziś. następnym etapem będzie zamontowanie wózków do ostoji - przeraża mnie tu ilość kabli które trzeba ppodłaczyć :)
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#7
Boruch - w jakim sensie utrudniają oglądanie ?
od początku wstawiałem zdjęcia na serwer zewnętrzny - limit transferu mam wysoki więc nie ma problemu z wywołaniem zdjęć.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#8
Maverick33 napisał(a):
Boruch - w jakim sensie utrudniają oglądanie ?
A w takim, że każdą fotkę trzeba wywoływać osobno. Otwiera się w nowym oknie, potem trzeba zamykać itd. W przypadku dodania fotek jako załączniki do postu, po otworzeniu pierwszej, w prawym górnym rogu pojawiają sie ikony przewijania i to bardzo ułatwia oglądanie.
Oczywiście przymusu nie ma. Pozdrawiam i bez urazy proszę...

W innych wątkach wiele osób zwracało już na to uwagę.
Jak jest jedna fotka to ok, ale jak jest kilkanaście to zniechęca...

Model <=> REWELACJA
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#10
Mały update

dokleiłem czołownice ( pozostaja małe poprawki lakiernicze :) ) oraz zrobienie sprzęgów ,reflektorów i przewodów powietrznych

przykleiłem wszystkie zawory przy zbiornikach powietrznych oraz zawoey na przewodach z piaskiem




i mała przymiarka


ponieważ teraz skupiam się na budzie może ktoś wie jaki kolor zielony użyć - chodzi mi o kolor RAL
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#12
W tygodniu jakoś nie było czasu ale dziś założyłem zderzaki, pomalowałem na żółto ( bardzo niewdzięczny kolor do malowania ) pas na tylej budzie

wstawiłem szybki przednie do budy, w kabinie przybyły radiostacje



i to na tyle - jutro ostro prace ruszą przy wyposażeniu budki maszynisty
 

Sigman

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Świetny model, jestem pod wrażeniem! Gratuluję umiejętności i cierpliwości ;) Kupiłeś ten model w jakimś sklepie czy drukowałeś z internetu? Sam bym chciał sobie taki złożyć... może nie tak starannie i profesjonalnie, bo dopiero zaczynam z modelarstwem, ale chciałbym wiedzieć, gdzie można go dostać.

Poza tym - mogłeś napisać, że zdjęcie lokomotywy pochodzi z mojej strony - http://sigman.kolej.org.pl i dać link, miło by mi było ;)
 

Załączniki

OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#15
Witam
Ponieważ dostałem kilkanaście prętów mosiężnych o przekroju 0.8mm, 1 mm i 1.2 mm
zabrałem się do polutowania i zamocowania barierek w modelu
Oto efekt 2 dni lutowania.
Teraz to już z górki aby model wreszcie skończyć.







Przepraszam za poprzednie zdjęcia których nie widać ale nie potrafie przeedytować starszych postów
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#16
Przepraszam za poprzednie zdjęcia których nie widać ale nie potrafie przeedytować starszych postów
I właśnie dlatego tyle razy Corwin powtarzał aby wrzucać fotki na forum, a nie wklejać linki do serwisów zewnętrznych. Bo jak coś padnie po stronie Corwina, to nie będzie raczej nie tylko fotek ale i całego forum. A tak to forum istnieje latami, a fotki na zewnętrznych serwisach tylko miesiącami. I dupa, bo nikt już nie może podziwiać Twoich postępów pracy. Zaś Twój czas spędzony na robieniu zdjęc, ich wklejaniu i opisywaniu też poszedł na marne.
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#17
Dzisiaj już ostatnia odsłona relacji z budowy.
Sm-ka dostała dach, reflektory, oznaczenia na budce, napisy i pare innych drobiazgów.
Schną jeszcze przewody powietrzne i wiatrochrony.
Tak to wygląda na tą chwilę - oświetlenie jakie jest takie jest - galerie końcową zrobie przy świetle dziennym



 

Podobne wątki