• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Regał

OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#81
Jako projektant stacji krańcowej, obawiałem się czy będzie wystarczająco miejsca aby przyjąć pociąg towarowy. Wjazd takiego składu na stację to nie problem. Większy problem wykonać manewry na takiej małej stacji. Wykonać, je należy tak aby nigdy nie stał luzem tabor na torze komunikacyjnym nr 2. Po wykonaniu próby dzisiaj przy wykorzystaniu 10 woganów towarowych, mogę stwierdzić, że osiągnąłem sukces. Bez problemu z 3 punktów ładunkowych, na których są zostawione około 5 wagonów towarowych, można wykonać manewry i je zamienić. W trakcie manewrów mogę przyprowadzić wagon cysternę z naftą, podstawić ją pod halę, gdzie pracownicy przeleją naftę na potrzeby stacji.
 

Załączniki

OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#82
Wykolejnica jeszcze nie skończona, muszę dorobić z drewna podkłady. Ale spełnia swoją funkcję, zamyka się i otwiera. I co najważniejsze tabor przejeżdża.
 

Załączniki

OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#84
Postęp prac spowolniony problemem z rozjazdem, mechanizmem pod makietowym. Wszystko zależy czy przejdzie wizualnie koncepcja z wskaźnikiem do rozjazdu. Same wskaźniki minimalnie większe od skali N. Po dopasowaniu konkretnych od Weinert, porażka. Ogóle tego elementu nie widać. W tej chwili jest widoczny. Jednak potrzebowałbym opini osób na forum jak to widzą. Przydał by się jakiś przykład.
 

Załączniki

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#85
Kolega ffox robił kiedyś podobne latarnie na dioramie w skali H0, to może z nim by o tym porozmawiać.

Projekt z tymi zaszutrowanymi torami naprawdę nabrał życia (y)
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#86
Prace bardzo powoli idą do przodu. Trzy moduły połączone są na stole. Mam elektryke podstawową zrobioną. Tory mają już zasilanie. Nie mogłem oprzeć się pokusie i sprawdziłem jak lokomotywa sobie radzi z wagonikami. Oj będzie świetną zabawa.

Wstawiony budynek parowozowni pomocniczej oraz kanał oczystkowy.

Największy problem dla mnie, to zrobienie mechanizmu pod makietowego, aby funkcjonował prawidłowo równocześnie z obrotem lampy do rozjazdu.
 

Załączniki

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#91
Nawet jakby był.... to pewnie by go było trudno używać do zabawy. Te amerykańskie sprzęgi są fajne bo dyskretniejsze.