• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Regał

OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#63
@Misiek, bardzo bym chciał wszystko, ale od razu nie da rady. Rzeźbą terenu zajmę się jak wrócę z pracy. Niestety chodzę codziennie do pracy. Staram się znaleźć czas na modelarstwo. Rano przed pracą, albo w nocy siedzę chwilę nad modelem. Dzisiaj rozpocząłem przymiarki styrodur, niestety czas się skończył.
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#66
Prace powolutku do przodu. Ułożone i podklejone tory, elektryka doprowadzona na pierwszym module stacyjnym. Zdecydowałem się na dwa warianty zabezpieczenia torów ładunkowych. Jeden będzie zabezpieczony torem żeberkowym, a drugi wykolejnicą.
 

Załączniki

OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#69
@Harry Potter, jeśli chodzi o rozjazd podwójny miałem długą dyskusję na ten temat i stosowania tego typu rozjazdu w torze głównym. Na kolei początkowo stosowano rozjazd podwójny z uwagi braku miejsca przy projektowaniu stacji. Takim przykładem stacja Nojewo, Chrzypsko Wielkie. Później zrezygnowano z tej koncepcji budowy. Mój model powstaje w okresie pary, a więc miałem prawo zastosować, a ponieważ mój model będzie również przykładem drobnych absurdów projektowych (samowolki inżyniera, ale wszystko staram się zgodzie z instrukcjami WTB-E10, D1, itd.). Wygrzebuje głównie stare przepisy odnośnie projektowania i budowy linii kolejowej. Praca idzie bardzo powoli, też ze względu nie tylko czasowych ale konsultacji, aby model jak najbardziej był zbliżony do realnie zaprojektowanej stacji od podstaw. Kłopot w tym, że chwilowo nie mam miejsca na nic większego, skrzynki są o wymiarach 76 cm/ 26 cm. Gdybym miał szersze to bez problemu dołożył bym jeszcze jeden tor, którego bardzo brakuje. Jednak jest to mój pierwszy tak poważny projekt, który odkrywa mi nie tylko świat kolejowy ale uczy jak prawidłowo modelarz powinien go zaprojektować i przemyśleć. Spędzony czas przy tym modelarstwie bardzo mnie od stresuje, mogę iść spokojnie do pracy.

@Alex D, jeśli idzie o zdjęcia Tabletem próbowałem lepszych chwilowo nie uzyskam, jak skończę walkę z wykolejnicą, to pokaże. Będzie pomalowana to będzie lepiej widać, niestety w tej chwili zlewa się i nie widać. Popróbuje jeszcze raz później. Produkt to Weinert 6923, producent przewiduje ten model wykolejnicy jako atrapę na makiecie. Ja się uparłem aby zrobić ją zdejmowaną. W tej chwili wymaga sporo pracy w oszlifowaniu, aby można było zrobić ją ruchomą, bo nadal wagonik haczy się o nią. Sądzę, że będę musiał pod szlifować podkłady aby obniżyć wykolejnicę, aby ładniej się prezentowała na szynie, i może to pomoże aby wagon nie haczył się o nią. Lokomotywa też ma problem, jednym bolcem od więzarów zaczepia się o nią. Także ze spokojem dojdę do tego jak to zrobić. Jeśli ktoś ma pomysł co zrobić proszę zostawić info.

https://www.modellbahnshop-lippe.co...07007-0-0-0-0-0-0-grp-de-p-0/ein_produkt.html
https://www.mcschueler.de/weinert-m...ttrappe-messinggußteil-weinert-6923,art-38827
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#77
Dzisiaj poczułem się jak dziecko, które otrzymuje swoją wspaniałą zabawkę. W końcu i tak jesteśmy dużymi chłopcami, którzy mają dość drogie zabawki.

Dzięki Panu Z.Kluba, radość ogromna. Dostałem moje zamówienie. Obawiałem się czy wskaźnik nie będzie za duży. Wizualnie dla mnie pasuje idealnie.

Z.Kluba 1605.
 

Załączniki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.418 72 3
#80
No Lordzie, jak na ten moment, bajer się zapowiada...(y)
Przy okazji dzięki za informację skąd jest ta biżuteria w postaci wskaźników (oraz reszty drobiazgu). Całkiem fajnie to wygląda...
Pozdrawiam,..