• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Regał

OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#41
@jack77 oczywiście do 1mm zostanie użyta elektrosadzarka. Co do Trylinki to faktycznie trochę zejdzie, ale mnie się podoba. Na tą chwilę zużyłem 2 woreczki.
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#44
Niestety szpary zaszpachlowane, bo produkt taki sobie przy składaniu. A schody i poręcze to chyba wymienie bo absolutnie są do niczego. Próbuje to poprawić z miernym efektem. Szukam rozwiązania dalej.
 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#45
Mnie się nie wydają złe te poręcze. Z definicji maluję całe budynki farbami, więc jak pójdzie podkład i na to kolor powinno wyglądać dobrze. Proponowałbym tylko rozważyć temat zasilania w węgiel tego punktu, są tory dla specjalnych wagoników i teraz pytanie co z nimi zrobić wyciąć/usunąć czy gdzieś pociągnąć?
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#50
Wcześniejsze próby budowy i sugestie innych modelarzy, zakończyły moje prace. Oba moduły wymagają poprawek, niestety poczyniłem błędy konstrukcyjne i montażowe, co powoduje przerwanie prac.

Dzięki tym dwóm próbnym modelom udało mi się bardziej doprecyzować technikę budowy toru. W tej chwili stawiam nie tylko szlak ale i stację. Przy okazji zamieszczę plan stacji z opisem, aby było bardziej jasne działanie stacji. W tej chwili wygląda to tak...
 

Załączniki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#54
Efekt zapowiada się ciekawie.
Co do wniosków na temat błędów jakie popełniamy w wykonaniu / budowie naszych "placów zabaw dla większych dzieci" niestety sam znalazłem się w podobnej sytuacji... Ty jesteś widzę etap do przodu...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#56
@pado dziękuje, a owszem przymiarki cały czas i poprawki. Ciężko jest wstawić wszystko co się chce na tak małe skrzynki. Ale sądzę, że jakiś zadawalający efekt końcowy będzie.

@Harry Potter, dokładnie jest to plac zabaw dla dorosłych dzieci. Jeśli idzie o projekt, to powstało ich bardzo wiele. Skrzynki są bardzo małe. Wszystko musi być tak rozplanowane, aby nie było wtopy. Bardzo dużo czasu poświęciłem na przeanalizowanie przepisów kolejowych, oglądając pracę innych modelarzy. Ale też dzięki znajomemu, który pracuje na kolei, udało mi się na tyle zgłębić temat, że jestem wstanie zbudować model. Wiadomo, modelarstwo kolejowe wymaga od nas skrótów bo wszystkiego się nie da zrobić idealnie. Ale jesteśmy wstanie od podstaw zaprojektować model stacji. Dla mnie największy problem to odwzorowanie linii kolejowej i stacji z III epoki. W poszukiwaniach cofałem się aż do przepisów z lat 50.
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#58
Kolejny etap przymiarek. Głównie skupiłem się na zrobieniu toru żeberkowego, aby przymierzyć jak pasuje.

Stacja również doczekała się wstępnego ułożenia torów.
 

Załączniki