• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Regał

OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#24
Model parowozowni pomocniczej, zbudowany został z torów PECO Code 55. Z głównego toru odchodzi w prawo rozjazd SL-E395F, rozjazd krzyżowy to SL-E380F. Na tory został wysypany tłuczeń Woodland Scenics Light Gray B1374. Budynek z lewej strony to magazyn FALLER 222117. Z prawej strony kanał rewizyjny Auhagen 44645, żuraw Auhagen 44633. Do wyciągania szlaki oraz rozładunku innych towarów wstawiony będzie dźwig Faller 222199. Przewiduję zasieki węglowe Faller 222154. Budynek hali dla parowozów jednostanowiskowej Vollmer 47607. W tej chwili tylko tyle jest na zdjęciach. W związku z tym kolejne zdjęcia będę dokładał opis również produktów użytych do budowy.
 

Stroju

Znany użytkownik
Reakcje
447 2 0
#34
Raczej unikaj niebieskich odcieni szarości do betonu. Ja zawsze mieszam sobie biały z czarnym ale dodaje odrobinę piaskowego albo kremowego, fajnym kolorem jest też Stone Gray z vallejo, jest lekko przełamany zielenią. Szarości wpadającew niebieski to raczej do asfaltów.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#37
Trawka bazową to 1mm....a drzewo do wymiany. Sprawdź ofertę kolegi FREON....
Na dioramie w Z jego drzewka...poza niskimi iglakami (2 na froncie)
20190112_001959.jpg
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#38
@pado dziękuje za podpowiedź. Trawa i drzewko zostanie usunięte. Już zamówiłem odpowiednią trawę 1mm do modelu. A drzewko będę szukał.
 

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#40
Proponuję zastosować posypki, trawa że zdjęcia wygląda jak skoszona na łące i nie zebrana, 1mm nie wydaje mi się żeby wyglądała lepiej, chyba że w użyciu będzie elektrosadzarka. Można też zastosować gotową matę jeżeli powierzchnia jest nie duża. Na allegro można kupić 10*10cm w cenie 2,5zł, ròżne odcienie. Trylinka spoko ale to chyba jednak tanio nie wychodzi, ile kompletów zużytych?