• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Odbłyśniki do modeli lokomotyw serii EU06/EU07/EP07/EP08/ET41 firmy PIKO

OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#21
Po wielu korektach i próbach udało się w końcu uzyskać myślę zadowalający lustrzany efekt jeśli chodzi o odbłyśniki do modeli lokomotyw PKP. Pierwszym projektem rybnickiego ZNTK-u jeśli chodzi o reflektory są reflektory dedykowane do modeli EU/EP/ET od PIKO. Czerwona końcówka dolnego światełka będzie miała bardziej bordowy kolor, muszę użyć innej farby która da ciemniejszą czerwień. Jeszcze dziś pojawią się zdjęcia odbłyśników zainstalowanych w modelu EU07-171 PIKO.

PS: wystającymi światłowodami proszę się nie przejmować, będą skrócone jak tylko klej ładnie wyschnie.

DSCN2168.jpg
DSCN2169.jpg
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#24
Wstępnie dolne na EP07-187, jeszcze bez szybek, jutro pokażę wersję oświetloną na 171 ze zbrojonymi szkłami, dziś już się nie wyrobię, pośpiech złym doradcą. Lampka biurkowa może trochę przekłamywać barwy, w rzeczywistości efekt jest jeszcze lepszy.

Kopia DSCN2180.jpg
Kopia DSCN2183.jpg
Kopia DSCN2186.jpg
Kopia DSCN2191.jpg
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#29
Ramki zrobiłeś bez imitacji śrub?
Poprzednio imitacje były bo nakładałem trawione nakładki co niestety ujawniało szczelinę na łączeniu bocznej ścianki pierścienia z ramką, teraz cały pierścień jest toczony i zewnętrzna krawędź pierścienia reflektora jest ładniejsza, nie ma jak technologicznie zrobić imitacji śrub. Niestety, coś za coś.
[DOUBLEPOST=1447364502][/DOUBLEPOST] Jeszcze nie, ale na pocieszenie dodam że będzie wyglądała jeszcze trochę lepiej ;)

Ojjj jeszcze mi daleko do tego levelu ;) ale dziękuję.
 

Hardtech

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
92 0 0
#30
Ostatnio edytowane:

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#33
Nie mogę się doczekać żeby zobaczyć jak świecą, mam nadzieję że dalej będzie możliwość nabycia odbłyśników do samodzielnego montażu? ;)
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#34
Kamil, a jak zamierzasz rozwiązać problem oświetlenia czerwony/biały.
Fabrycznie w modelu jest zamontowana płytka oświetleniowa w podwoziu. Niektórzy widziałem przelutowują diody czerwone na płytce ale odrobinę niżej. Taki układ jest o tyle wygodny że nie ma żadnych kabli podłączanych bezpośrednio do budy dzięki czemu jest ona "mobilna" przy zdejmowaniu jak w fabrycznym modelu. Krótko mówiąc nie krępują ją żadne kable. A jak jest u Ciebie w projekcie?
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#35
Nie mogę się doczekać żeby zobaczyć jak świecą
Podepnę tylko diodki o właściwej barwie.

mam nadzieję że dalej będzie możliwość nabycia odbłyśników do samodzielnego montażu? ;)
Jeśli ktoś będzie potrzebował to odsprzedam na sztuki z resztą elementów typu szybki, kawałki światłowodów etc.
[DOUBLEPOST=1447373507,1447373178][/DOUBLEPOST]
Kamil, a jak zamierzasz rozwiązać problem oświetlenia czerwony/biały.
Fabrycznie w modelu jest zamontowana płytka oświetleniowa w podwoziu. Niektórzy widziałem przelutowują diody czerwone na płytce ale odrobinę niżej. Taki układ jest o tyle wygodny że nie ma żadnych kabli podłączanych bezpośrednio do budy dzięki czemu jest ona "mobilna" przy zdejmowaniu jak w fabrycznym modelu. Krótko mówiąc nie krępują ją żadne kable. A jak jest u Ciebie w projekcie?
U mnie jest to zrealizowane na mikroprzewodach typu linka (fi przewodu 0,2 mm). Do każdego światłowodu przewidziana jest osobna diodka smd, całość jest od siebie odizolowana, nic nie prześwieca. Cała instalacja nie jest jakimś dużym utrudnieniem jeśli chodzi o zdejmowanie budy, przewody są odpowiednio poprowadzone i mają odpowiednią długość, budę możesz swobodnie zdjąć i położyć obok podwozia. Poza tym budy nie zdejmuje się po kilkanaście razy dziennie. Efekty świecących Siódemkowych oczek pokażę dziś późniejszym wieczorem.
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#36
Coraz bardziej zaczynam się przekonywać do siódemek Piko z wielu względów, a te lustra tylko to przekonanie pogłębiają. Perfekcyjna robota!
 

Gethvar

Znany użytkownik
Reakcje
229 4 0
#38
Coraz bardziej zaczynam się przekonywać do siódemek Piko z wielu względów, a te lustra tylko to przekonanie pogłębiają. Perfekcyjna robota!
Przydało by się jeszcze opracować jakąś bardziej zaawansowaną/ładniejszą wersję wyposażenia kabiny(najlepiej z podświetlanym pulpitem) i właściwe wersje wózków do wersji 303E/203E wtedy ten model zupełnie nowych walorów nabierze...
 

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#39
Gratuluję efektu. Myślałem już, że nie doczekam udanej próby zmierzenia z tymi okropnymi reflektorami w PIKO.
Można zapytać jak udało się osiągnąć efekt lustrzany.
Czy to folia bare metal foil czy jakiś sprytny polerowany metalizer typu Alclad?
Obstawiam folię, ale... ?

Czy trąbki dostaną choć lekkie nawiercenie?

Podoba się!
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#40
Przydało by się jeszcze opracować jakąś bardziej zaawansowaną/ładniejszą wersję wyposażenia kabiny(najlepiej z podświetlanym pulpitem)
Temat w przygotowaniu, muszę tylko skonsultować kwestię podświetlenia.

i właściwe wersje wózków do wersji 303E/203E
Ciekawa propozycja, wizualnie może różnice są niewielkie, ale są.

Gratuluję efektu. Myślałem już, że nie doczekam udanej próby zmierzenia z tymi okropnymi reflektorami w PIKO.
Można zapytać jak udało się osiągnąć efekt lustrzany.
Czy to folia bare metal foil czy jakiś sprytny polerowany metalizer typu Alclad?
Obstawiam folię, ale... ?

Czy trąbki dostaną choć lekkie nawiercenie?

Podoba się!
Bardzo dziękuję, miło mi. Efekt lustrzany to efekt chromowania ;) Co do trąbek to jestem w trakcie opracowywania toczonych z mosiądzu, przez te plastikowe mam koszmary w nocy. Aha, są też już lusterka trawione, będą na pierwszej seryjnej konwersji w EU07-171.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 15
Tabor 11
Tabor 5
Tabor 2
Tabor 4

Podobne wątki