• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Reflektory 14D40 w modelach

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
#1
Chciałbym zaprezentować model ET41 po tunningu lamp przeprowadzonm przez kolegę 14D40. Zdjęcia nie do końca oddają jakość wykonania, którą uważam za bardzo wysoką. Odbłyśniki są niczym prawdziwe, lampy świecą jasnym światłem o odpowiedniej barwie, czerwone prześwitują mniej niż wygląda to na zdjęciu.Instalacja wewnątrz jest wykonana tak solidnie, że po zdjęciu budy nie ma mowy o zerwaniu jakiegoś przewodu, no chyba, że się ktoś uprze. Model po wymianie prezentuje się IMHO doskonale. Przystępna cena jest dodatkowym argumentem za przeprowadzeniem takiej wymiany. POLECAM !
DSC09338.JPG
DSC09339.JPG
DSC09340.JPG
DSC09341.JPG
DSC09342.JPG
DSC09343.JPG
DSC09344.JPG
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#2
Super, oprócz jednej rzeczy :)
Czerwone światła w tym modelu świecą zbyt mocno.
Ja czerwoną diodę LED zaślepiłem przyciemniającą folią i świeci delikatnie ciemniej, dzięki temu nie wali po oczach.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#3
Czerwone światła w tym modelu świecą zbyt mocno.
To tylko zdjęcie, zapewniam że czerwone końcówki nie "walą" po oczach ponieważ wstawiam nowe rezystory z większą ilością kOhm :) na fabrycznych świeciło za mocno, po podmianie jest ok, najlepiej zobaczyć na żywo.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#4
Aaa, myślałem że te są na fabrycznych.
Oczywiście miałem na myśli diody na oryginalnej płytce Piko :)
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#5
Tzn wstawione są zarówno nowe czerwone diody smd o mniejszej jasności jak również nowe rezystory dzięki którym efekt świecenia jest dopracowany. Wstawienie samych diodek o mniejszej jasności nie dało pożądanego rezultatu, więc pobawiłem się dodatkowo z rezystorami. Nie wiem czy zdjęcie robione nawet jakimś lepszym aparatem może to oddać, ale efekt na żywo jest dobry i czerwone końcówki nie oślepiają :)
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#7
Tzn wstawione są zarówno nowe czerwone diody smd o mniejszej jasności jak również nowe rezystory dzięki którym efekt świecenia jest dopracowany. Wstawienie samych diodek o mniejszej jasności nie dało pożądanego rezultatu, więc pobawiłem się dodatkowo z rezystorami. Nie wiem czy zdjęcie robione nawet jakimś lepszym aparatem może to oddać, ale efekt na żywo jest dobry i czerwone końcówki nie oślepiają :)
Postaram się zrobić w domu zdjęcie swojego modelu na Twoich odbłyśnikach.
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.925 5 0
#8
Światła w modelach na zdjęciach, szczególnie robione w pomieszczeniach zamkniętych zawsze będą wydawać się trochę za mocne. Tu ma duże znaczenie czas naświetlania zdjęcia. Im jest ciemniej w pomieszczeniu, czas naświetlania wydłuża się i wtedy "wypalają" się jasne punkty.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#11
No i fajnie. Zdjęcie jednak i tak nigdy nie odda efektu jaki można oglądać na żywo, zresztą to oczywiste :)
 

JanuszJ

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
T M M
Reakcje
218 7 0
#13
Może nie ET41 ale wątek pasuje.

IMG_20160521_193438.jpg

Odbłyśniki jak sama nazwa wskazuje błyszczą.

IMGP8408.JPG

Widoczne "świecące" kulki imitujące żarówki.

IMGP8409.JPG

Czerwone świecą za mocno, Kamil już znalazł rozwiązanie jak ten "feler" poprawić.

IMGP8413.JPG


IMGP8415.JPG


IMGP8419.JPG


IMGP8437.JPG


IMGP8428.JPG


Reflektory prezentują się prawie pierwszorzędnie."Prawie" za czerwone :)
Ale Kamil obiecał poprawę.
 

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#15
Dziękuję Panowie za zdjęcia i kilka słów :) Janusz, "Świnka" pięknie się prezentuje na makiecie, tak jak obiecałem czerwone będą poprawione i nie będą już tak mocno świeciły. Łukasz, może moderator jest w stanie to zrobić, czekamy zatem :)

Więcej zdjęć moich konwersji można znaleźć tutaj: http://forum.modelarstwo.info/threads/reflektory-do-modeli-eu07-ep08-et41-piko.28283/ oraz w wątku pt. "EU07 od PIKO" w dziale Tabor.

Pozdrawiam
Kamil
 
OP
OP
garcia ramirez

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
#16
Dziękujemy moderatorom za zmianę tytułu wątku i zachęcamy właścicieli modeli z lampami zmodernizowanymi przez Kamila do prezentacji swojego taboru.
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#17
Co prawda nie moja, ale wpadła mi chwilowo w ręce, robota 1 klasa. Trochę się bawiłem ustawieniami manualnymi przy sztucznym świetle, więc część zdjęć proszę potraktować jak poglądowe -
fotografia nie jest moją mocną stroną.
IMG_4829.JPG
IMG_4832.JPG
IMG_4834.JPG
IMG_4837.JPG
IMG_4838.JPG
IMG_4839.JPG
IMG_4841.JPG
IMG_4846.JPG
IMG_4847.JPG
IMG_4844.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 19
Tabor 44
Tabor 16
Tabor 5
Tabor 5

Podobne wątki