• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Realistycznie drzewka

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Witam. Tym razem próby iglacze. Miały być modrzewie europejskie. Co sądzicie?
Wykonanie: wykałaczka do szaszłyków i druciki na gałęzie. Na to trawka statyczna 5mm brązową i 1mm zielona.

Problemem jest sprawić by trawa 5mm rosła w dół. Dmucham z góry ale to nic nie daje. Może mam za słabą sadzarkę by podniosła trawę na tyle by gałęzie wyglądały jakby rosły w dół. Jakieś sugestie od forumowiczów?
Pozdrawiam

DSC_0244.JPG
DSC_0246.JPG
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Oczywiście. Bez tego w ogóle by nic nie wyszło. Rozważam obsianie konarów osobno by mieć większą kontrolę nad "wysiewem" i doklejenie ich do pnia ale to mrówcza robota i może się nie udać. Z sosną radzę sobie w ten sposób że dokładam konary z góry i bieżąco podmalowuję konary i pień. Tutaj musiałbym to robić od dołu... Teoretycznie się da :D. Tylko że szukam prostszego rozwiązania...
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Witam ponownie. Tym razem próbowałem zrobić świerka a wyszedł modrzwierk :D... Różnica miała być w układzie gałęzi i kolorze igieł.

DSC_0248.JPG


Przy okazji zrobiłem sosenkę. Teoretycznie jest to sosenka . W praktyce coś puchatego ale w naturze wygląda lepiej niż na zdjęciu.

DSC_0250.JPG


A tutaj prawie cała rodzinka iglacze (dwie pierwsze sosny już w kartonie w drodze na strych)

DSC_0251.JPG

Pozdrawiam
 

SantaFe

Aktywny użytkownik
Reakcje
611 30 7
Podoba mi się, możesz dodać większe zdjęcia? W dobrą stronę idziesz ja bym ci radził pogrubić pień a koronę trochę przerzedzić. Czym to posypałeś bo nie widzę na zdjęciu?
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Znam ten temat.
A gęstwinka bardzo mi się podoba
Gęstwina super. Ja całe malarstwo robię póki co w garażu. Dzis z kolei byly porządki w domu. Musiałem bronić dobytku jak lew... A po co ci to czy tamto. Te pudełka mają zniknąć. Oddaj mi szafkę. Dlaczego jakieś druty tu leżą.. Czy to wszystko musi lezec na wierzchu?.. To był ciężki dzień.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Lasek rewelacja. Fajna mozajka kolorów. Gąbki czy posypki?
W weekend w Rumi dominował freon z identycznym typowo przemysłowym nienaturalnym kolorem modrzewi. Widac było od razu kto robi a kto kupuje drzewa.

Nie przekonują mnie iglaki. Moze to wina zdjecia ale wydają się być zbyt gesto obsiane trawą statyczną.
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.024 4 1
Gęstwina super. Ja całe malarstwo robię póki co w garażu. Dzis z kolei byly porządki w domu. Musiałem bronić dobytku jak lew... A po co ci to czy tamto. Te pudełka mają zniknąć. Oddaj mi szafkę. Dlaczego jakieś druty tu leżą.. Czy to wszystko musi lezec na wierzchu?.. To był ciężki dzień.
:)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 160
Techniki modelarskie 29
Techniki modelarskie 42

Podobne wątki