• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Realistycznie drzewka

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
A to pierwsze to jakiś korzeń? Wygląda to ładnie, ale ta zielona wata jest trochę słaba. Lepsze byłyby gałązki przytulii albo lichej komosy z posypką. Wtedy byłby stary dąb jak się patrzy.
 

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
A to pierwsze to jakiś korzeń? Wygląda to ładnie, ale ta zielona wata jest trochę słaba
Korzenie posklejane ze sobą, miał być stary usychający dąb, a listowie to polak naturex taki się trafił i co zrobisz.Można jeszcze na to coś nałożyć

Mam jeszcze coś takiego też z korzeni wykonane na podstawie jednego zdjęcia a przy okazji chłopaki atakują...Taki dąb nadaje się tylko na otwartą przestrzeń bo ,,rośnie,, na boki
DSC02501DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD.JPG
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Posypka jest OK, ta wata jakaś... dodupowata :)
Ino takie ułamane grube konary wysoko nad ziemią to raczej powinny być ułamane a nie obcięte.
To drugie to już mało dębowate, chyba że to młody dąbek w większej skali. Ten pierwszy lepszy. Piękne usychające dęby robił Jerzy Korczak-Ziołkowski na swoich jesiennych dioramkach, właśnie z korzeni i przytulii. Tamte były bezlistne, ale z dobrą posypką też by były miodne.
 

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
I proszę uprzejmie, ,,Dąb Wybickiego'' Drzewo Roku 2013, na nim się właśnie wzorowałem,a liście będą kiedy drzewo będzie potrzebne
2.jpg
 
Ostatnio edytowane:

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
No właśnie ten korzonkowiec jest ciut za szczupły w bioderkach ;-)
Nie żeby mi się nie podobał, bo ogólnie ładny, tylko za mało przysadzisty jak na dąb.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Szczególnie fajnie że robisz takie drobiazgi jak porośnięcie mchem pnia. Potem tylko trzeba uważać aby na makiecie posadowić w odpowiednią stronę - zgodnie z kierunkami geograficznymi lub chociaż jeśli takich nie ustanowiłeś wszystkie drzewa by miały ten nalot z tej samej strony. Gratulacje.
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Szykując sie do posadzenia na moim module Nojewo 1 kawałków lasu - co do zasady sosnowego obserwowałem ostatnio jak to wygląda w rzeczywistości... Dosyć często na skraju takiego lasu rośnie albo cały szpaler brzóz albo pojedyncze brzozy - czasem wmieszane w pierwszą linię sosen. Postanowiłem, że spróbuje w ten właśnie sposób urozmaicić mój modułowy las. Sosny jakie będę wykorzystywał to produkcja Freon-u a bliższe przyglądanie się takim brzozom na skraju lasu (szczególnie tym wmieszanym w sosny) pokazało, że są one z reguły bardziej "chude" i mają smuklejsze listowie niz egzemplarze rosnące samodzielnie. Postanowiłem więc sobie kilka takich brzózek 1:220 zrobić samodzielnie na bazie komosy. Wyszukane zostały raczej resztkowe i smukłe egzemplarze. Łodyga potraktowana została aby bardziej przypominać pień (grubość i struktura) mieszanką: wikol + biała akrylowa farba + jasny drobniutki pył ziemny (Polak). Oczywiście potem pędzelek i naniesienie czarnych plam na pniu - jak to na brzozie bywa. Las docelowo na skraju ma wyglądać +/- tak jak na zdjęciach poniżej. Prawa sosna celowo część korony ma zbrązowiałą - czasem zdarza się taka podeschnięta także w rzeczywistości. Wysokość sosen Freona to ok. 9 cm.

IMG_2270.JPG


IMG_2271.JPG


Do wykonania listowia brzóz użyłem dwóch materiałów: posypki "liście" NOCHa (niestety nie pamiętam numeru tego produktu) - na zdjęciu poniżej po stronie lewej oraz drobno mielonej gąbki - na zdjęciu poniżej po prawej. Całość klejona na matowy lakier bezbarwny w sprayu.

IMG_2273.JPG
 

BorekT

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
41 1 0
Jedni na biurku trzymają dokumenty, artykuły biurowe, inni trzymają modele, inni mają bałagan, a jeszcze inni nie mają na biurku nic. A co mam ja? Sami zobaczcie :)

mn.jpg
 

Patryk.P

Aktywny użytkownik
Nostalgia Za Parą
Reakcje
73 1 0
Witam wszystkich jestem tu nowicjuszem i od jakiegoś czasu przeglądam te zacne kompendium wiedzy ... i postanowiłem " poddać" krytyce z własnym drzewkiem..... marki drzewko :rolleyes:
IMG_20170625_170744.jpg
IMG_20170625_170758.jpg
IMG_20170625_170816.jpg


i troszkę krzaczorow
(n)
IMG_20170705_004607.jpg
 

BorekT

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
41 1 0
Tu nie ma za bardzo cl krytykować :) tym bardziej, że dopiero zaczynasz. Trochę jeszcze poćwiczysz j będzie perfect.
 

Rozczochrany

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
208 7 3
Chciałbym przedstawić swój drzewny debiut. Podczas spaceru z psem ułamałem kilka suchych gałązek z jakiegoś żywopłotu. Posklejalem klejem na gorąco, pomalowałem, prysnąłem klejem w sprayu i przykleiłem siateczkę heki
IMG_2586.JPG

Efekt na tyle mnie usatysfakcjonował, że drzewo już rośnie :)
IMG_2590.JPG

IMG_2591.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 160
Techniki modelarskie 29
Techniki modelarskie 42

Podobne wątki