• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Realistycznie drzewka

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.350 18 9
Watek trochę przymarł, więc go odświeżam. ;)
W związku z nagłą i pilną potrzebą zadrzewienia kilku modułów TT, które za 3 dni jadą na zloTT, musiałem w szybkim tempie przygotować porcję aż 14 różnej wielkości drzewek. Drzewka mają wysokość od 5cm do 10cm. W skali TT są to średniej wielkości drzewa, w H0 byłyby to raczej małe drzewka i krzewy.
Ze względu na warunki przechowywania i prezentacji wspomnianych modułów, podczas wykonywania drzewek główny nacisk położyłem na ich trwałość, nawet nieznacznym kosztem wyglądu. Mimo to udało mi się uzyskać efekt jak na zdjęciach poniżej. Zdjęcia niestety robione tylko w sztucznym świetle, bo drzewka już dziś jadą do odbiorcy jako materiał do "nasadzeń".

DSCN0485m.jpg

DSCN0467m.jpg
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.350 18 9
A to kolejny mój wyrób. Są to gotowe paski zarośli przeznaczonych do posadzenia wzdłuż torów, dróg lub płotów.
Zarośla są wykonane z trawy elektrostatycznej i różnych posypek. "Rosną" na elastycznym podłożu z nici nasączonych Wikolem, dzięki czemu można je dopasować do nierówności terenu.

DSCN0522m.jpg

DSCN0523m.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 160
Techniki modelarskie 29
Techniki modelarskie 42

Podobne wątki