• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Realistyczne zestawianie modelowych pociągów pasażerskich z epoki IV i V

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
A o jaką podpowiedź chodzi? Takie wagony jeździły w ruchu krajowym i międzynarodowym w bardzo wielu relacjach. Część z nich była dostosowana do komunikacji przestawczej 1435/1520 mm i jeździła do ZSRR. Na tym modelu jest podana stacja macierzysta Gdynia, więc wagon mógł jeździć w nocnych pociągach na południe Polski, może także za granicę, do Pragi lub Lipska, nie jestem pewien, czy również nie do Budapesztu. Ale nie mam dokładniejszych danych na ten temat.
 

ignacy500

Znany użytkownik
Reakcje
629 18 0

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Dzięki, szukam raczej pociągu krakowego, i....mam tylko jeden taki wagon.
Będąc w Tczewie w 2009r. (wiem nie ta era, ale wtedy jeszcze jeździły normalne pociągi), czekałem na swój do Jeleniej Góry. Był wieczór i zatrzymywała się tam cała masa dalekobieżnych z Gdyni na całą Polskę. Oczywiście każy miał kombinacje kuszetka+sypialny i podobne. Za nim przyjechał mój, w pamięci utknął mi 13 wagonowy skład do Rzeszowa targany przez jedną EU07. Nie wiem którą linią jechał, ale na pewno takich opcji za PRLu było więcej. Mój pociąg do Jeleniej miał 9 wagonów, jak za dawnych czasów i także kuszetka+sypialny na końcu składu, spałem w sypialnym (oczywiście "spałem" traktować z przymrużeniem oka, za dużo kolejowych atrakcji po drodze).
 

M-G

Znany użytkownik
Reakcje
654 34 1
Będąc w Tczewie w 2009r. (wiem nie ta era, ale wtedy jeszcze jeździły normalne pociągi), czekałem na swój do Jeleniej Góry. Był wieczór i zatrzymywała się tam cała masa dalekobieżnych z Gdyni na całą Polskę. Oczywiście każy miał kombinacje kuszetka+sypialny i podobne. Za nim przyjechał mój, w pamięci utknął mi 13 wagonowy skład do Rzeszowa targany przez jedną EU07. Nie wiem którą linią jechał, ale na pewno takich opcji za PRLu było więcej. Mój pociąg do Jeleniej miał 9 wagonów, jak za dawnych czasów i także kuszetka+sypialny na końcu składu, spałem w sypialnym (oczywiście "spałem" traktować z przymrużeniem oka, za dużo kolejowych atrakcji po drodze).
Kilkanaście lat temu na stacji Lublin widywałem i 16 wagonów na haku jednej siódemki - ledwo się mieścił na 400-stu metrowym peronie I.
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.592 25 2
Dzięki, szukam raczej pociągu krakowego, i....mam tylko jeden taki wagon.
No to chyba krakowowy, chyba relacji Kraków Frankfurt/Main lub Drezno, nie pamiętam około 1990-93, okolice Jaworzna Szczakowa- Jęzor. Widać bar 113A, eilzug DB, dwa DR-owskie Halberstadt i Bautzen/Görlitz, sypialny WARS i bagaż. Jechałem tym chyba do Wrocławia.
Pozdrawiam R.Kroma
krakowowy.jpg
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Wtedy fajne jeździły pośpiechy. Np Warszawa - Frankfurt/Main z dwoma D-Zugami kolei DB w barwach turkus/kość słoniowa, coś innego niż nasze oliwki. To były czasy. Już niedługo taki będzie bo jest na oku Interzonenzug.
Tak, użycie tego wagonu w składzie do Lipska lub Drezna (przez Wrocław) też by było super. Tylko trzeba gdzieś znaleźć zestawienie tych pociągów z końcówki lat 80-tych. Choć mam wrażenie, że gdzieś na forum już takowe były...:niepewny:
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Koledzy! Chciałbym zestawić pociag pospieszny "Śnieżka" rel. Kraków-Jelenia Góra z wagonów dostarczonych przez PIKO. Skład z lat zgonych z "rewizjami" na modelach tj. 2003 (ewentualnie 2004 - jeśli to dopuszczalne?).

Na popularnej stronie znalazłem właśnie z tego roku takie oto zestawienie : https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=PKPPR&kategorie=P&cislo=36100/1&rok=2003

I teraz pytanie. Jako stację macierzystą wskazano tam Kraków Płaszów. Czyli wagony które wydało PIKO (st. mac. Kraków) nie nadają się do składu na ten konkretnie rok?
Kolejne pytanie. Czy ktoś może potwierdzić takie zestawienie na 2003 i ew. 2004 rok? Bo z tego co czytałem to w składzie znajdować się powinien wagon 120A.
 

Marcub85

Aktywny użytkownik
Reakcje
276 8 1
Cześć
Ciekawe zapytanie... ale 120A tam nigdy nigdzie nie widziałem, raczej ktoś pomylił 120A z 209C - sugerując się dwoma parami drzwi po środku
(tylko to mi przychodzi do głowy). Częściej też znajduję na zdjęciach bagażowy 609A, masz go w tym zestawieniu na czeskiej stronie i to jest prawidłowe. Zdjęcie zapożyczone, ale źródło jest podane:) Urocza SU46-025 wjeżdzająca do Dzierżoniowa od strony Mościska
247.jpg
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Nie, to nie pomyłka w typie wagonu. Często za to zdarza się mylić "Śnieżkę" z pociągiem relacji Katowice-Legnica, co zdaje się potwierdzać wstawiona przez kolegę fotka.;)
 

Podobne wątki