• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Realistyczne zestawianie modelowych pociągów pasażerskich z epoki IV i V

Reakcje
372 2 1
Chyba jednak cztery. Z Gdyni do Iławy pociąg prowadziła ta sama lokomotywa serii EU07 z MD Gdynia. Osobna pozycja w wykazie obsługi trakcyjnej i ciężaru pociągu wynika ze zmiany ciężaru składu w Malborku, spowodowana dołączeniem jakichś wagonów, a nie ze zmiany lokomotywy. Wymiana lokomotywy na inną tej samej serii z tej samej lokomotywowni na tak krótki odcinek (Malbork - Iława) byłoby trochę bez sensu. Świadczy też o tym to, że w drodze powrotnej tego rozdzielenia nie ma, a skład na całej trasie miał ten sam ciężar. Swoją drogą w Iławie odłączano jakieś wagony (te dołączone w Malborku?), bo ciężar składu wracał do pierwotnej wielkości 500 ton. Czy kolega @ksiezyc_nad_gieesem ma jakieś materiały, z których można wyczytać jak zmieniał się skład na całej trasie pociągu? Może ten dodatkowy wagon to były przesyłki ekspresowe?
Wagony odłączane w Iławie jechały albo dalej przez Działdowo co Warszawy, albo na północ przez Ostródę do Olsztyna.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Koledzy @Danzig i @OLF, kolega @Bolutek zaznaczył tylko, że nie zgadza się ze zdaniem kolegi @Danzig. Być może dało się to zrobić inaczej, ale nie można mieć pretensji, że zrobił to tak, jak zrobił, więc proponuję darować sobie te komentarze. Prawdę mówiąc, mnie też nie bardzo przekonuje teza, że wagony odłączane (o ile w ogóle były jakieś odłączane wagony, a nie był to faktycznie błąd rozkładu jazdy) jechały do Warszawy, bo między Gdynią a Warszawą były inne pociągi i dwa wagony w składzie do Łodzi sprawy by nie załatwiły. Z kolei nocny pociąg Gdynia - Olsztyn przez Iławę też wydaje się mało prawdopodobny, na tej trasie pociągi jeździły raczej przez Elbląg i Bogaczewo.
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.416 7 0
Czytam ten ciekawy wątek z dużą uwagą. Przyznam, że jakiś czas temu postanowiłem wycofać się forum z uwagi na zupełnie niepotrzebne i niezrozumiałe wpisy (dwóch bardzo zacnych Forumowiczów-Seniorów, o ogromnej wiedzy, zostało krótko mówiąc nie najlepiej potraktowanych przez innego forumowicza, przez co nowy wątek dotyczący kolei Cukrowni Środa zamarł).
Ponieważ forum jest, bądź co bądź ciekawe, i można jednak bardzo dużo dowiedzieć się o kolei, i to pod każdym względem, wróciłem na łamy. Po prostu dobry jest dystans do tego, co czytamy i do samego siebie. Jeden z brytyjskich, przedwojennych nauczycieli rzekł kiedyś, że jeśli ciężko jest przyjąć do wiadomości, że uczeń może nazwać cię starym durniem, najlepiej zmienić zawód (chyba podał ten przykład K.O. Borchardt w "Kolebce Nawigatorów"). Nie traktujcie Koledzy moich komentarzy jako tych "ex cathedra". Po prostu szkoda czasu na takie przytyki lub zupełnie niepotrzebne komentarze i dobrze jest zrozumieć konieczną rolę Moderatora nawet jeśli mamy inne zdanie.
 
Ostatnio edytowane:
K

KNG

Gość
kolega @Bolutek zaznaczył tylko
Kundle w mojej wsi też różne rzeczy zaznaczają, zaś Bolutek lubi zaznaczać publicznie swoją ignorancję w rodzaju jak poniżej:
Kiedy lokomotywa SM03 była używana do prowadzenia pociągów?...
No więc była ..... hehehe
1628630605962.png

i parę innych przykładów też bym znalazł ..... hehehe
Widzę, że zapodawane tabelki wzbudzają inne emocje niż bym sobie życzył, więc od sobie od "moich" tabelek gremialnie do końca roku odpoczniecie.
Żeby nie było, że ględzę po próżnicy jeden z ładniejszych składów jakie udało mi się znaleźć czyli towos: 2xPt31+14 pudeł dla frekwencji+jakieś wagony towarowe ... hehehe
1628631203220.png

1628631219355.png

1628631237716.png

1628631443125.png

RJ 1972/73.

Bądźcie zdrowi.

Jarek
 
Reakcje
372 2 1
Nie

Nie. Lokomotywa w tym malowaniu od 2009, wagony najpóźniej do około 2000.

Jest kilka porozrzucanych, nawet nie trzeba dłuygo szukać bo pod tematem w sugestiach wyświetla się np Realistyczne (w miarę) zestawianie modelowych pociągów Przewozów Regionalnych

Kolego Olf, okazuje się jednak przypadkiem że chyba jednak te składy jeździły w tej konfiguracji. Spójrz na zdjęcie poniżej i opis. Znalazłem w sieci

SU45-079 z pociągiem Regio 80223 relacij Piła Główna - Krzyż
 

Załączniki

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.132 442 105
Ale to czy coś z czymś można zestawić nie decydują kolorki. Na zdjęciu które wkleiłeś jest owszem Bhp, ale w oznaczeniach Przewozów Regionalnych, a nie ze starym logiem PKP.
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
okazuje się jednak przypadkiem że chyba jednak te składy jeździły w tej konfiguracji
(y)Wygląda że Przewozy Regionalne odmalowały kilka na 'tradycyjne' kolory, prawdopodobnie wzorem 120A do pociągów obsługiwanych trakcją parową.
jest owszem Bhp, ale w oznaczeniach Przewozów Regionalnych, a nie ze starym logiem PKP
Również odcień zieleni jest inny oraz malowanie dachu: szary tylko powyżej okien, nie cała połać jak w schemacie <PKP>
 

rafald

Aktywny użytkownik
Reakcje
369 0 0
Niedługo mają pojawić się 2 zestawy wagonów od Piko (58395, 58394) a także kuszetka (97616) i wagon restauracyjny (97615). Wszystko to z epoki Vc, z Krakowa i z datami rewizji, które (przynajmniej dla mnie jako laika) pozwalają na złożenie z nich składu. Moje pytanie jest następujące - czy jest obecnie w sprzedaży (lub była ale spóźniłem się z jej zakupem) lokomotywa, która pasowałaby do tych wagonów?
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.341 37 2
Tutaj moje notatki lokomotywach EU07 i pokrewnych wydanych dotąd przez Piko, w ostatniej kolumnie rok rewizji. Nie daje głowy za poprawność danych.
1630337286366.png

A tutaj ET22
1630337398670.png

Oraz SP45
1630337595525.png

tutaj brakuje kolejnego wypustu 96301-3

Będziesz mógł wybrać co Ci pasuje i udać się na "łowy" :)

A wracając do zestawień pociągów mam takie foty Ost-West'a.
IMG_5289.jpg

A tutaj wzmocnionego o wagony z kulejarzami na konferencje rozkładu jazdy oraz wagonem wczasów fipowskich ;)
IMG_5288.jpg
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.592 25 2
Mam takie pytanie związane z Fiatem SU 45 079. Spójrzcie proszę na zdjęcie i podpowiedzcie mi czy ten Fiat pasuje do tego chojnickiego składu? Czy odzwierciedla to rzeczywistość? Szukam wątku gdzie mógłbym podejrzeć składy PKP które można dziś za pomocą modeli odwzorować. Jeśli ten prefiks lub wątek tutaj nie pasuje to proszę admina o pomoc. Pzdr. Paweł
Do Fiata SU45 079 pasują wagony IC te popielate, takie składy jeździły 2, 3 wagonowe do Gorzowa Wlkp jak Fiat był wynajęty do IC, a w Poznaniu około 2012 jeździł z czteroczłonową BIPĄ żółto-niebieską ale z napisem Przewozy Regionalne a nie strzałkami jaką wydał Rivarossi.
 

Załączniki

Reakcje
372 2 1
Do Fiata SU45 079 pasują wagony IC te popielate, takie składy jeździły 2, 3 wagonowe do Gorzowa Wlkp jak Fiat był wynajęty do IC, a w Poznaniu około 2012 jeździł z czteroczłonową BIPĄ żółto-niebieską ale z napisem Przewozy Regionalne a nie strzałkami jaką wydał Rivarossi.
Dziękuję Robert. A te wagony to mogę gdzieś kupić? Jeśli nie Rivarossi to pewnie Piko? U mnie w Niemczech jeszcze takich nie spotkałem. Są gdzieś do dostania??

Pzdr. I jeszcze raz dzięki za konkretną informację
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Jeśli nie Rivarossi to pewnie Piko?
Zdecydowanie nie Rivarossi. Wagony typu Z w obecnym malowaniu PKP Intercity ma w ofercie ACME, ale trudno je dostać. Jednak sądzę, że SU45 prowadziła zwykłe wagony typu Y polskiej budowy, a ich modele produkuje Piko i Robo. Były też w tym malowaniu modele wagonów Y budowy Bautzen, produkcji Tilliga - takie wagony być może też mogły się trafić w takim składzie, ale nie mam pewności.
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.341 37 2
Wagonów piętrowych typu "bipa" w malowaniu PKP / Przewozów regionalnych już w sklepach nie uświadczysz. Były produkowane na zamówienie polskiego dystrybutora, nie były oferowane w Niemczech.
Pozostaje tylko czujność w sprawdzaniu działu giełda oraz olx i allegro.
 

Podobne wątki