• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Realistycznie drzewka

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Trzecia odsłona;) nie licząc prób i kombinowania. Posypki itp. tak jak poprzednio plus dodatkowo baaaardzo skromne ilości trawy MBR 2mm (takie dosłownie "na dotknięcie"). Posypka Noch wcześniej przesiana - pozwoliło to wytrącić porządne listki - został niemalże pyłek (do wykorzystania w "tworzeniu" innych "krzaczorów" ;) ). Jeszcze ze dwie (przynajmniej) próby przede mną - z zastosowaniem innych materiałów na drobne gałązki (teraz to wata prelażowa (cięta na ok. 8-10mm) i ten flock MBR). Drzewko ma wysokość ok 5cm. Oczywiście poddaję się krytyce wszelkiej ;)
 

Załączniki

  • 97,3 KB Wyświetleń: 107
  • 111,6 KB Wyświetleń: 115
  • 101,8 KB Wyświetleń: 108
  • 81,3 KB Wyświetleń: 110
  • 109,6 KB Wyświetleń: 87

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Z uporem maniaka... Kolejna próba;). W stosunku do poprzedniej (wspominałem o tym, że będzie) takie zmiany:
- wata prelażowa dozowana dość skąpo - mimo wszystko TEN jednak materiał na początek, ponieważ ma "fajną", że tak powiem, fakturkę - poszczególne nitki nie są proste, lecz "falowane" w ząbki - daje to przestrzeń jakby (tak uważam, ale mogę się mylić ;) );
- drugi element (w kolejności stosowania) to trawa Heki 3369. Nie chodzi tu o ten konkretny numer, ale raczej o długość - 6mm. I tak jest później malowana;
- i na koniec też Heki, ale 3364. Też chodzi tylko o długość (nie ma na opakowaniu, ale wg. mnie to jest jakieś 3-4mm). Takie kombinowanie daje fajny efekt przestrzeni - widać do później po użyciu posypki. Poprzednio stosowany flock jest zbyt mięciutki chyba, bo przykleja się w postaci kępek. Tu przyklejają się poszczególne włókna trawy;
- i zmiana liści - zamiast Noch-a 07146 - Noch 07144 (średnia zieleń), tak jak poprzednio też przesiana. Tu chodzi o odcień. Wg mnie lepiej oddaje rzeczywistość - poprzednie "liscie" były wg mnie zdecydowanie zbyt ciemne.
Trawki i wata "łapane" w większych kępkach pęsetką i dotykane w miejscach "napsikniętych" klejem. Nie ma co się obawiać - przykleją się tylko te, które są luźne w trzymane kępce. Naprawdę działa :).
Drzewko ma wysokość 6 cm. No i fotki...
 

Załączniki

  • 133,5 KB Wyświetleń: 88
  • 112,5 KB Wyświetleń: 92
  • 126,5 KB Wyświetleń: 88
  • 134,6 KB Wyświetleń: 86
  • 92,4 KB Wyświetleń: 85
  • 88 KB Wyświetleń: 74

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
A ja mam jedno pytanie: czym mają być te żółte elementy ? Zieleń - liście - jasne, czerwone jabłka - jasne ! A żółte - pierwsze jesienne liście ? Jeśli tak nie powinny być tak jaskrawe - raczej pomarańczowo-żółte. W takim wypadku liście zielone mogą być dość ciemne.

Ogólnie efekt bardzo ładny - gratulacje.
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Dzięki piękne panowie za ... no uwagi i reakacje. Wiem po tym, że idę we właściwym kierunku;) Cieszy mnie to bardzo!!!! :D
jeszcze tylko drabina, kosz i dziadek zbierający jabłka
Tak cichuśko bardzo kombinując to rzeknę, że jest to przewidziane w "aranżacji" (wiem, trudne słowo ;) ) na pierwszej dioramce. Ale to z czasem..... :niepewny::niepewny::niepewny:
A ja mam jedno pytanie: czym mają być te żółte elementy ? Zieleń - liście - jasne, czerwone jabłka - jasne ! A żółte - pierwsze jesienne liście ? Jeśli tak nie powinny być tak jaskrawe - raczej pomarańczowo-żółte. W takim wypadku liście zielone mogą być dość ciemne.
Tu jeszcze nie jestem w stanie dojść do stanu faktycznego. No tak zwyczajnie, ilekroć pod koniec sezonu zajeżdżałem na działkę nie udało mi się spotkać czerwieni liści na jabłoni. Ale jak najbardziej - trzeba pokombinować z kolorystyką posypki. Może drobniusia jakaś, przesiana, żółta, czerwona razem czy "cóś"....:niepewny::niepewny::niepewny: No ale cały czas się uczę przecież. Już plany następne są. Nie chodzi o ortodoksyjność, ale przede wszystkim o to, żeby to fajnie i naturalnie wyglądało.
PS.
Te żółte i ew. inny kolor trzeba przesiać - inaczej robi się efekt owoców, a nie liści... Taką mam koncepcję :D. Chociaż od koncepcji to .... :LOL::LOL::LOL::LOL: - To z "Misia"cytat taki... ;)
Generalnie "trynd" jest dzięki Wam wytyczony - dziękuję pięknie bardzo!!! (y)
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
To tak... no już czwarta odsłona - próba.... I ostatnia. Nie to, że już nigdy więcej - po prostu tylko cztery "pieńki" przygotowałem. W stosunku do poprzedniego "okazania" zmiana jest jedna - żółte liście wcześniej przesiane po to, żeby "drobiazg" uzyskać i później zmieszane z "normalną" zielenią. I bardzo rozważnie sypane. Owoce też klejone pojedynczo. Nie jest to takie straszne - idzie dość szybko. Krytyce poddaję się bez najmniejszych ograniczeń - za wszelkie wskazówki wdzięczność moja nie będzie miała granic ;)
PS. Ale, jeśli mogę, o litość proszę..... :oops::oops::oops:;)
 

Załączniki

  • 122,7 KB Wyświetleń: 101
  • 122 KB Wyświetleń: 107
  • 160,9 KB Wyświetleń: 97
  • 136,7 KB Wyświetleń: 97
  • 135,4 KB Wyświetleń: 103
  • 139,7 KB Wyświetleń: 94
  • 143,9 KB Wyświetleń: 81
  • 133,5 KB Wyświetleń: 70
  • 130,7 KB Wyświetleń: 66
  • 130,7 KB Wyświetleń: 55

Yaku

Aktywny użytkownik
Reakcje
109 0 0
Sosna mojego autorstwa. Tym razem wykonana inną, bardziej pracochłonną techniką niż poprzednie, prezentowane w tym wątku na str. 30. Inspirowana nieco oryginałem widocznym na zdjęciu ;) Czy zna ktoś jakiś alternatywny do Heki produkt, który jeszcze bardziej realistycznie oddaje wygląd igieł?
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 160
Techniki modelarskie 29
Techniki modelarskie 42

Podobne wątki