• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Realistycznie drzewka

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Tym bardziej, że chyba czas - w związku z moimi zaopatrywaniami i ambicjami (cokolwiek to znaczy;)) zając się sosenkami...:eek:
Kształt tej brzozy idealnie pasuje do kształtu świerku, także początki masz dobre... ;)
Wracając do brzozy, to pień i gałęzie wyglądają świetnie i pięknie odwzorowałeś korę brzozową. Natomiast po obsypaniu listowiem kształt tego drzewka za bardzo przypomina mi świerk i jakoś nie pasuje mi jako brzoza.
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Oj, coś słabo działa to pisanie na Forum.... Raz postów nie widać, a teraz są nagle dwa....:eek: To odnośnie tych dwóch moich przed postem Mafo...
 

BorekT

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
41 1 0
Zlikwiduj ten czubek - odegnij go jako opadająca na bok gałąź i przykryj listowiem . Brzozy tak nie mają. Powinno być dużo lepiej.
 

BorekT

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
41 1 0
Oj gdyby takie "pnie" leżały po krzakach to życie byłoby łatwiejsze. Wszystko dlubane w szpachli. Zdjęcie troszkę nawet się wyostrzylo, więc wygląda to lepiej.
 

mmmlynek

Nowy użytkownik
Reakcje
8 0 0
Drodzy Forumowicze,

Chciałem się pochwalić i jednocześnie poddać pod konstruktywną krytykę drzewka w wykonaniu mojego ojca (ja robię makietę, tata ją zazieleni :D ).

Technika we wszystkich prawie taka sama. Pień i konary z drutu potraktowane wikolem i później malowane. Posypka/siatka klejona najczęściej na klej w sprayu, czasami wikol. Całość na koniec pokrywana fiksatywą w celu utrwalenia.

Te dwa drzewka były mocno doświadczalne, pokrywane siatką:

2019-08-16 13.34.48.jpg 2019-08-16 13.35.24.jpg

Kolejne zostały rozszerzone o podkład z waty do wypychania pluszowych zabawek. Po nałożeniu na konary z drutu barwimy wszystko aerografem na brązowo. Następnie posypka wg. uznania.

2019-08-16 13.36.14.jpg 2019-08-16 13.38.13.jpg 2019-08-16 13.39.50.jpg 2019-08-16 13.40.07.jpg 2019-08-16 13.41.07.jpg

A tu całość z wagonem H0 jako odniesienie dla wielkości.

2019-08-16 13.42.27.jpg

Co sądzicie o tych drzewkach?
W dalszych relacjach postaram się uzyskać zdjęcia z poszczególnych etapów prac.
 

Martino

Znany użytkownik
Reakcje
490 8 0
Jak dla mnie widoczny jest skręcony drut, gąbka słabo imituje liście, inne drzewo wygląda jak mech i jest zbyt gęste. Warto trenować by dojść do perfekcji.
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Dzisiaj, przy okazji próbowania sadzenia trawki o długości 1mm różnymi sitkami ( http://forum.modelarstwo.info/threads/siala-baba-trawe.7113/page-19#post-812179 ) spróbowałem zrobienia "iglaka" w szerokim sensie tego słowa. Trawka, jakiej użyłem (1mm) na fotce. Oczywiście to tylko takie zryw próbny, w sensie co wyjdzie. Skrętki drutowe (drut florystyczny chyba 0,3 mm, bez malowania, "klejowania" itp, itd) - ot, zobaczenie, jak to wyjdzie. Efekt, jak dla mnie jest zaskakująco dobry - w sensie "nie spodziewałem się tego". Oczywiście długość obsiania, ilość gałązek - skrętek jest daleki od przypominania "prawdziwości", ale uczyć się trzeba. Efekty na fotkach poniżej ;)
 

Załączniki

  • 62,9 KB Wyświetleń: 79
  • 47,1 KB Wyświetleń: 84
  • 79,1 KB Wyświetleń: 75
  • 51,6 KB Wyświetleń: 74
  • 100 KB Wyświetleń: 84
  • 37 KB Wyświetleń: 86
  • 82,8 KB Wyświetleń: 87
  • 43,2 KB Wyświetleń: 75
  • 90,8 KB Wyświetleń: 70

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
Takie szczotki do butelek wyszły. Igły sosny, te długie rosną w górę, zatem od spodu, zanim klej wyschnie, dmuchnij, zeby ukierunkować je w górę. Ja dmucham sprężonym powietrzem do czyszczenia elektroniki, ale można, że tak powiem oralnie...
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Grzesiu! To tylko pierwsze (pierwsza) próba. Myślałem, że to jakoś inaczej wyjdzie, w sensie nieakceptowalnym - zwróć uwagę, że to tylko 1mm.. Ale to naprawdę fajnie wygląda - te dłuższe są efektem złego wklejenia sitka w sadzarce (są pozostałości po dłużych trawkach - będzie naprawione / poprawione - nowe sitko). Ja tylko nie spodziewałem się tego, że wyjdzie mi taki efekt przy tak prostej maszynce.... Oralnie??? Czyżbyś miał na myśli... :eek::oops::niepewny:...:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
No oralnie czyli ustnie dmuchnąć : D przy 20 drzewkach od dmuchania w głowie się kręci więc dmucham aerografem :)
1mm to 8.7 cm w realu czyli tyle co igła sosny. No ale i ja daję 2mm na sosnę, a 1mm na świerk i modrzew.
Na sosny mam nowy pomysł i jak go zrealizuję, to będzie ciekawie, ale póki co to ćśśś... sekret :cool:
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
No cóż. Próby, próby i jeszcze raz próby. Oględnie mówiąc druga (w sensie prezentacji oczywiście) "owocówka". Posypka to Noch 07146 oraz żółta z zestawu Noch 07168. Samo drzewko to druciak + wikol + drobne wiórki balsowe. Owoce to Woodland Fruit T47. A fotki - no są, jakie są. Tu też jeszcze dużo przede mną. Z tego, co zauważyłem teraz, to:
- jeszcze mniej posypki, i to dozowanie "maluśkie" - sam zauważyłem, że w pewnym momenice była bitwa wewnętrzna - "jeszcze tu, jeszcze tu - i głos wewnętrzny krzyczy "daj Paweł spokój - przesadzasz!" - to działa!!! ;)
- najpierw troszkę posypki, później owoce i jeszcze raz posypka. Tak, aby przynajmniej część kulek wystawała z liści, a nie wyglądała tak zwyczajnie na sypniętą od góry
- przy samym robieniu pnia i gałązek mniej "gęstości" - później, w efekcie końcowym, wyjdzie "delikatniej"
- owoce trochę duże... może warto pomyśleć o użyciu barwionego drobnego piasku:niepewny:
No i oczywiście konstruktywna krytyka teraz - czekam;);)
Trawka oczywiście przypadkowa - z prób działania sadzarki. Bez znaczenia w tym przypadku;)
pozdrawiam
Paweł
Aha, jeszcze jedno: nie potrafię sobie poradzić z klejem Renesansu. Czy dwa tygodnie czekam, czy grzeję suszarką (ponoć klej jest coś w rodzaju termo) lepi się skubany...:rolleyes: Ma ktoś może jakiś pomysł?
 

Załączniki

  • 32,5 KB Wyświetleń: 53
  • 51,7 KB Wyświetleń: 58
  • 89,8 KB Wyświetleń: 58

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
obrodziła jabłoń...
za gęsto liści moim zdaniem, ale fajny kolor, przydałyby się lepsze zdjęcia (większe).
Z tym klejem renesansu to tak może być, że jak go za dużo dasz, to nie prędko zaschnie. To jest klej do klejenia powierzchniowego - dwie kartki skleja nie w chwili sklejania tylko ciągle - czyli coś jak taśma dwustronna, częściowo klej wnika w obie warstwy, a całość trzyma elastyczną warstwą. Dlatego ja na koniec daję fiksatywę renesansu. Poniekąd przykrywa ten lepiący się klej i nie przyjmuje więcej np. kurzu. Ta jego termiczność, to z tego co wiem dotyczy wiązania - im cieplej tym dłużej możesz przesuwać sklejone elementy, ale nie wiem tego na 100%. Nie czytam etykiet :)
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Tego kleju teraz dałem naprawdę mało - po wcześniejszych doświadczeniach teraz tylko tak "omiotłem" przy pryskaniu - naprawdę wystarcza takie omiecenie na "stanowcze i pewne" przyklejenie. Ale i tak jest coś "nie halo" że tak powiem. Sam w sobie klej jest spoko - naprawdę fajnie i dobrze (w sensie pewnie) klei - usuwając to, czego być nie powinno wyraźnie trzeba użyć deczko większej siły. Co do większych fotek- zaraz coś wymyślę. Z tym tylko, że w rzeczywistości wygląda to drzewko naprawdę filigranowo, bez porównania lepiej, niż moja pierwsza jabłonka prezentowana w poście #907 - poza oczywiście uwagami, które napisałem. A makro to jednak makro - jest bezlitosne. Co do obrodzenia dopiero później zauważyłem, że jest dużo ;) - ale tak jak pisałem - trzeba spróbować część przynajmniej ukryć pod liśćmi (lub dać ich mniej - owoców. Ale i tak schować je bardziej pod liście). Zobaczymy - jutro pewnie będzie drugie podejście. A mogą być nawet cztery - bo tyle "pieńków" jest przygotowanych;) Trza ćwiczyć, nie ma przeproś :LOL:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 160
Techniki modelarskie 29
Techniki modelarskie 42

Podobne wątki