• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Realistycznie drzewka

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
choć po układzie w jaki zrobiłeś tą brzozę widać, że tą lekcję odrobiłeś dokładnie
Nie do końca się zgodzę, bo właśnie moim zdaniem układ konarów i korona wymagają odrobiny pracy. Brzózki mają swoje charakterystyczne kształty i o ile inne drzewa potrafią rosnąć w najdziwniejszy sposób, brzozy raczej trzymają kształt. Nie mnie jest to trudne drzewo i nie ma co wymagać, by od razu wyszło idealnie. Mi na przykład dorosłej brzozy nie udało się skopiować - małe i owszem - jestem zadowolony, ale duże mi nie wychodzą...
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Otóż to - gatunków jest kilkanaście (-dziesiąt??) I żadna mi nie przypomina tego kształtu, który wyszedł koledze, ale to mój prywatny odbiór, nie ma co się przejmować.
Ale trzeba przyznać że znalazłeś dziwaczny egzemplarz (największe foto). Nieźle ją wiatr powykręcał, co jest dość rzadkie, bo brzoza jest drzewem elastycznym i nieczęsto poddaje się wiatrom podczas wzrostu.
Na marginesie - to nie są moje mądrości, tylko kolegi architekta krajobrazu, który często śledzi moje poczynania modelarskie i "doradza" mi w kwestii flory...
 

BorekT

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
41 1 0
Polecam brzozy w skandynawii. Tam wszystkie powykręcane od mrozu i wiatru :)
Co do drzew, to z nimi już tak jest. Kształtów, odmian i rodzajów jest mnóstwo. O wielu nawet nie mamy pojęcia. Wcześniej też jeden z kolegów wspomniał, że mam dziwny pień w swojej brzozie. Taki właśnie miał być, ale niestety nie mam z zdjęcia na swoją obronę. Jak gdzieś spotkam to wrzucę.

Jeszcze trochę pospamuje Was dziwolągami z północy
a6.jpg
a7.jpg
a8.jpg
a9.jpg
:
 
Ostatnio edytowane:

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Polecam brzozy w skandynawii. Tam wszystkie powykręcane od mrozu i wiatru :)
Co do drzew, to z nimi już tak jest. Kształtów, odmian i rodzajów jest mnóstwo. O wielu nawet nie mamy pojęcia. Wcześniej też jeden z kolegów wspomniał, że mam dziwny pień w swojej brzozie. Taki właśnie miał być, ale niestety nie mam z zdjęcia na swoją obronę. Jak gdzieś spotkam to wrzucę.
jeśli piszesz o tej szerokiej u nasady to przyznam, że i owszem sam takiej nie widziałem, ale nie wykluczam, że mogła się pojawić - drzewa maja przyrosty zależne od klimatu - rosną w grubość, gdy warunki są niekorzystne, strzelają w górę, gdy mają wodę, ciepło i słonko. Gdy warunki się zmieniają, zmienia się grubość pnia.
Ostatnio kolega mnie oświecił, że drzewa koncentrują się na umacnianiu pnia przez zanieczyszczenie powietrza (grubsza kora) i wariacji pogodowych, w tym częstych i długich okresów suszy (szersze słoje) i nie mają przez to szans żyć np. 1000 lat. Przewidywany wiek dla dębów to zaledwie 200 lat. Nie bardzo to rozumiem, ale ponoć tak jest stąd inne dziwne niż dotąd kształty pni i konarów. Osobiście tego nie odnotowałem, ale nie chodzę po świecie oglądając tylko i wyłącznie drzewa, jak co poniektórzy.
W Skandynawii jeszcze mnie nie widzieli - preferuję południe, bo pewnie też by mnie powykręcało od mrozu i wiatru...
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Dzięki Panowie za wszelkie uwagi - stworzyła się całkiem fajna dysputa ;) Żeby nie roztrząsać słownie kształtów itp. - w załączeniu cztery fotki brzóz rosnących na długości ok. 50m. Codziennie widzę je z balkonu. Co do mojego drzewka jako wzór wybrałem tą z drugiego zdjęcia. Pierwsza fotka to niemalże wzór brzozy :).
 

Załączniki

  • 160 KB Wyświetleń: 57
  • 162,7 KB Wyświetleń: 65
  • 159,3 KB Wyświetleń: 62
  • 189,2 KB Wyświetleń: 60

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Wyrosło następne...:oops:
Jabłonka. Oczywiście grzechu pierwotnego się nie ustrzegłem - znowu zbyt dużo "posypywania". To pierwsze. Drugie to dokładność w posypywaniu - no zwykłe nie zwrócenie uwagi i brak ostrożności. Trzecie - chciałem zaznaczyć lekko porosty na pniu... Niestety... piasek zielony wyglądający na wręcz pył w opakowaniu, w rzeczywistości wyszedł jak otoczaki w rzece;):D Nic to - nauka i doświadczenie ma wielką przyszłość na drodze do sukcesów;) Zadowolony jestem (nie biorąc pod uwagę oczywiście nauki i doświadczenia zdobytego) z "gradacji" pnia. Oczywiście jeszcze brakuje mi - poza robieniem drzewka - doświadczenia w fotografowaniu, ale to już następnym razem pewnie wyjdzie lepiej. Jak zwykle poddaję się konstruktywnej krytyce;)

PS.
Sorki za "niewyskubany" pień - czekam na właściwe narzędzia;)

Pozdrawiam
Paweł
 

Załączniki

  • 108,1 KB Wyświetleń: 76
  • 107,9 KB Wyświetleń: 82
  • 117,2 KB Wyświetleń: 80
  • 97,6 KB Wyświetleń: 75
  • 111,6 KB Wyświetleń: 74
  • 108,7 KB Wyświetleń: 79
  • 97,6 KB Wyświetleń: 74

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Brzoza nr 2.... Znowu wyszło tak, ze czas fizycznego robienia drzewka to zaledwie tylko ok. 0,1 faktycznej pracy nad "przedmiotem" postu;) Ale...
Fotki to tak;
- pomalowana, ale jeszcze bez drobnych gałązek
- już z gałązkami, pomalowanymi
- fotki niby się powtarzają, ale po aerografie (przy malowaniu tych drobnych gałązek) musiałem powtórzyć "brudzing" pnia
Astro przy pierwszej mojej brzozie napisał:
Listki fajne, ale kształt już nie bardzo. Za bardzo kulkowata jak na mój gust.
Nie jestem pewien tak do końca, ale chyba tym razem (już po jabłonce) powoli "załapuję", o co chodzi..... No poza tym ten kształt (pierwszej) dość mało realny" jak na temat wątku...Choć samozachwyt z pierwszego samodzielnie zrobionego drzewka przesłonił - ale tylko początkowo - konstruktywną krytykę;):D
Jednak jeszcze coś chyba jest "nie tak". Nie wiem, czy to posypka (rozmiar że tak powiem) czy "cuś". Metodą dedukcji czy też następnych prób da się chyba dojść do prawdy...;)
PS:
Kolorki nieco przekłamane - ale "we w Stolycy" światełko naturalne nie sprzyjało dzisiaj robieniu fotek;)
 

Załączniki

  • 76,2 KB Wyświetleń: 96
  • 95,7 KB Wyświetleń: 97
  • 118,5 KB Wyświetleń: 96
  • 117 KB Wyświetleń: 102
  • 90,9 KB Wyświetleń: 100
  • 72,4 KB Wyświetleń: 101
  • 242,4 KB Wyświetleń: 94
  • 117,6 KB Wyświetleń: 95
  • 98,6 KB Wyświetleń: 79

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Pień i gałęzie - bardzo fajne.
Owszem, kolega ma rację, z tymi liśćmi coś faktycznie ni gra... oblepiły gałązki niczym błotko... ja bym tę watę propylenową czy jak jej tam, obsypał trawką 6-8mm z sadzarki, ale rzadko i do tego miejscami przedmuchał, by nie wyglądała jak szczotka. i dopiero wtedy sypał liście, ale nie za dużo.
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
Astro, "nie nawidzem Ciem":D:ROFL: Zawsze coś "w poprzek":D No nie możesz napisać, że "fajnie, ale ..." popracowałbym nad ... itd, itp... Wiesz, to też konstruktywna krytyka, ale jak brzmi!!!:ROFL:;)
No żarcik oczywiście:ROFL:, ale zawsze Wasze uwagi biorę naprawdę serio i poważnie, staram się iść ich śladem. Jak już będę miał (zdobędę) sadzarkę, to może "cuś" lepiej wyjdzie. Tym bardziej, że chyba czas - w związku z moimi zaopatrywaniami i ambicjami (cokolwiek to znaczy;)) zając się sosenkami...:eek: - Już się boję ....;):ROFL:
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
No przecież napisałem, że pieńi gałęzie fajne, kolega @Zdrada69 ma rację, a z liśćmi nie gra... jak wolisz, to napiszę tak:
Super, świetna konstrukcja drzewa, realistyczny układ gałęzi i konarów, wspaniały rysunek pnia, korzenie rewelacja, tylko liśćmi sp...liłeś... :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 160
Techniki modelarskie 29
Techniki modelarskie 42

Podobne wątki