• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Realistycznie drzewka

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#21
Marek Klimczyk napisał(a):
Tak, też o tym myślałem ale jak zacząłem wybierać nadające się okazy to pień miał od 10-15mm średnicy. Nie było lepiej gdyby wziąść większy okaz i ściąć czubek. W tym wypadku traci się często realistyczny wygląd.

Szymku, myślę że Maciek sugeruje łatwiejszą, praktyczniejszą i dużo tańszą alternatywę ;)
No ja wiem co Maciek sugeruje. Ja tylko dałem przykład że może BONZAI sie przyda. W sumie mnie się raz przydało na STRUMIENIU po tym jak kiedyś dziewczyna ususzyła drzewko odemnie ;) Wg mnie prezentuje sie całkiem miło ;) i Bardzo realistycznie ;)
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#30
Cześć wszystkim!
Mam takie pytnie, do imitacji listowia stosujecie siateczkę Polaka, w sklepie polecono mi produkt Naturex 9005, ale po rozpakowaniu w domu mam trochę wątpliwości czy to na pewno liście?
Proszę o pomoc czy to na pewno dory produkt?
Z góry dziękuję!
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#31
Bardzo dobry..... tylko raczej nadaje się na takie założenia wśród traw, coś a'la jeżyny, czy np. chmiel pnący się po odciągu słupa telegraficznego. Na nasze biotopy najlepiej nadaje się fein i mittel, czyli drobny i średni. :smile:
Nie skazuj je z góry na zagładę.
 
Reakcje
0 0 0
#32
Moim zdaniem siateczki Polak są bardzo dobre jednak nie wszyscy potrafią je wykorzystać.
Przede wszystkim należy je nieco rozciągnąć ale nie wolno tego robić palcami. Wyłącznie pęsetą :!:
Rozciąganie „w palcach” powoduje efekt odwrotny do zamierzonego czyli „zbijanie” się siateczki.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 160
Techniki modelarskie 29
Techniki modelarskie 42

Podobne wątki