• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Realistycznie drzewka

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
A właśnie apropo drzewek to mam pytanie jaka firma robi najlepsze drzewka w sensie realistyki i skali, bo ja kiedyś wkopałem się i kupiłem drzewka fallera ale szybko stwierdziłem że wystawię na aledrogo bo były po prostu mówiąc brzydko obleśne (zwykła gąbka nawinięta na plastikowy pal. Widziałem że heki ma niezłe ale też mnie jakoś nie przekonują. Może ktoś z was wie jaki producent ma niezłe pod względem realistyki drzewka?

Pozdrawiam
pukash
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#4
pado napisał(a):
Czy ktoś kiedyś myślał o tym aby drzewa na makiecie robic z drzewa ;)
Bonsai się do H0 raczej nie nadają, raczej do 1:32 ;)
Właściwie to jest karykatura drzewa - poskręcane konary, liście nie trzymają proporcji.
I trzeba bardzo o nie dbać.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#6
A kto powiedział że to muszą być akuratnie te i z liścmi. Ja myślę raczej o ich wysuszeniu i wykożystaniu pnia ;)
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
szelmek napisał(a):
Pepej: w martoli byłem ostatnio coś z pół roku temu, sporo drzewek z kobzy widziałem. Znając Daniela, skoro ma to nadal w swojej ofercie to znaczy, że jest do kupienia.
Nie wiem czy zauważyłeś, na stronie Kobzy widnieje tekst "nowości na 2008" :)

Pukash: polecam obejrzenie "w naturze"
Temat węszyłem dosyć dawno, może coś sie zmieniło- muszę zrobić drugie podejście :D
 

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
6 1 0
#10
pado napisał(a):
Czy ktoś kiedyś myślał o tym aby drzewa na makiecie robic z drzewa ;)
Tak, też o tym myślałem ale jak zacząłem wybierać nadające się okazy to pień miał od 10-15mm średnicy. Nie było lepiej gdyby wziąść większy okaz i ściąć czubek. W tym wypadku traci się często realistyczny wygląd.

Szymku, myślę że Maciek sugeruje łatwiejszą, praktyczniejszą i dużo tańszą alternatywę ;)
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
pado napisał(a):
A kto powiedział że to muszą być akuratnie te i z liścmi. Ja myślę raczej o ich wysuszeniu i wykożystaniu pnia ;)
można też wykorzystać szkielet koralowca

http://img.nokaut.pl/p/c1/bb/c1bb0e2b086ab7dbc88c1405938e3792500x500.jpg

z takiego wachlarza za 30zł zrobiłem 11 drzewek i zostało mi jeszcze trochę materiału na niższe zarośla
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
WITKOIM napisał(a):
pepej napisał(a):
z takiego wachlarza za 30zł zrobiłem 11 drzewek i zostało mi jeszcze trochę materiału na niższe zarośla
:shock: to pokaż fotki z koralowcem :!:
kurde- niedługo i krewetki będą robiły za drzewa :LOL:
Byłem kiedyś z żonką na giełdzie kwiatowej i wpadło mi to przypadkiem w rączki :)
spartoliłem te drzewka bo zamiast rwać siateczkę to ją rozciągnąłem i obwijałem całe drzewa, no cóż człowiek sie najlepiej uczy na własnych błędach, Poniżej link do galerii

http://83.19.175.50/~safrina/makieta/in ... er=07&no=3
 

pukash

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Zbyszek a może ty masz jakieś ciekawe metody odnośnie drzewek bo w sklepie to albo drogie albo wyglądają jak gąbki :D na patyku- po prostu ciężko coś dostać co by w 100 % zadowalało człowieka :???: . Znasz może jakieś ciekawe metody odnośnie samorób ???
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#17
pukash napisał(a):
Zbyszek a może ty masz jakieś ciekawe metody odnośnie drzewek bo w sklepie to albo drogie albo wyglądają jak gąbki :D na patyku- po prostu ciężko coś dostać co by w 100 % zadowalało człowieka :???: . Znasz może jakieś ciekawe metody odnośnie samorób ?
Siateczkę Polaka tnę nożykiem do tapet na kawałeczki 1x1 cm., delikatnie rozciągam we wszystkie strony, formując wokoło gałązki listowie,na dosłownie kroplę wikolu. Reszta, to próby, próby i jeszcze raz próby.
Te fotki też już znacie, wszystko hand made z korzeni.
 

Załączniki

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#19
pukash napisał(a):
Znasz może jakieś ciekawe metody odnośnie samorób ???
No cóż metody robienia drzew na makietę czy moduły są różne. Ja swoje drzewa robiłem z drutu miedzianego o grubości 0,32 mm. Wszystkie drzewa pokryte zostały „liśćmi” firmy HEKI 1551,1552,1554 i inne. Krzaczki i mniejsze drzewka robiłem z Heki 1632.
Jak „ubierać” konary opisuje Zbyszek Łęgowski. Ja ciąłem siateczkę Heki nożyczkami na małe kawałeczki o rożnych kształtach i potem również rozciągałem w zależności od potrzeby. Nie należy siateczki z listowiem rozrywać w palcach bo siatka do której jest przyklejone listowie wyjdzie na wierzch i będzie to wyglądało źle. Jeżeli chodzi o samo skręcenie drzew to jest to praktycznie nie do opisania. Jedyny sposób to podglądnięcie kogoś kto drzewa robił i zechciał by zademonstrować metodę skręcania drutu.
Dużo informacji o drzewach na makietę z czego i jak zrobić znajdziesz TU sklep


marekw111 napisał(a):
Siateczka Polaka ,masz namiary na to?
Duży wybór ma TEN sklep.
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#20
dorwałem gdzieś sposób na robienie realistycznych drzewek z komosy ciernistej (ziarna są na allegro)

Pierw to trzeba posadzić niech se rośnie, potem przed kwitnieniem jest zbiór. Dzielimy to co urosło na kawałki, które później posłużą za pień i gałęzie drzewa. Wwalamy to do gara, gotujemy 20 min i wieszamy na sznurku "do góry nogami" ponieważ na drugiej stronie przypinamy spinacz, aby przyszłe drzewko rozprostować. Gałązki te sobie schną 48h, potem to już kwestia gustu jak co się zrobi. Najpierw malujemy drzewko, potem smarujemy gałęzie klejem i w posypkę lub nakładamy kto woli jakie materiały. Jak to sobie przeschnie waloryzujemy zielsko na koronie, aby nie było jednolite. I już. Z jednego zasiewu wychodzi ok 50 drzew.


http://www.fcsme.org/bcar..._supertrees.htm
tu jest to opisane po angielsku.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 160
Techniki modelarskie 29
Techniki modelarskie 42

Podobne wątki