• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Realistycznie drzewka

Adas92

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#81
no tylko ta cena jest trochę śmieszna niecałe 7zł za nasionka. do obi pójde piechotką i zobacze jak nie to allegro. A jest to możliwe żeby ona wyrosła w domu na parapecie, albo chociasz w szklarni o tej porze? :?:
 
Reakcje
0 0 0
#83
Drogo czy niedrogo, ważne, że jest. Ja swego czasu odwiedziłem kilka ogrodniczych na Śląsku i w żadnym nie mieli, w niektórych nie wiedzieli nawet co to za roślina :razz:
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
#85
wodzu_k napisał(a):
Drogo czy niedrogo, ważne, że jest. Ja swego czasu odwiedziłem kilka ogrodniczych na Śląsku i w żadnym nie mieli, w niektórych nie wiedzieli nawet co to za roślina
Ja mówiąc szczerze mam to w rurce, ale swego czasu naiwniacy kupowali po prawie 5 zł na pewnym portalu aukcyjnym kilka nasionek w torebce. A w Legutko kupiłem za 1,10 za torebeczkę, tylko musiałem kupić minimum chyba 10 paczek.
Ale dla równowagi, od animatora modelarstwa z pewnego miasta kupiłem kiedyś za złoty dwadzieścia kartonik tego com sam pakuje gratis do paczki. :twisted:
Takie jest życie, trza tylko naswietlać patologie i światełko zielone wskazywać.
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#92
Google najlepszym przyjacielem człowieka...
Wpisujesz Teloxys aristata albo Komosa ciernista albo Seeschaum albo Piana morska i dostajesz namiary na firmę Legutko.
Nie wiem jak w tym roku ale jakiś czas temu minimalny zakup u nich to było 50 zł, teraz podobno mniej. Kupiłem, nadmiar sprzedałem - trochę przez allegro, trochę przez forum... kilku mi nie zapłaciło... w sumie wyszedłem na zero.
Jedna torebka nasion, 0,05 g, to mniej niż 2 zł.
Zasiałem rok temu, trochę późno bo w czerwcu. Wyplewiłem to co wyglądało jak okoliczne zielsko. I... figa. Bo to chyba była właśnie komosa...
Potem kupiłem gotową.
Cenami z allegro nie ma co się sugerować, widziałem tam i komosę za 20 zł/torebkę i MM z lat 60-tych z Pt47 za 600 zł...
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
631 6 1
#98
Zbyszek napisał(a):
:sad: ech, te gąbczaste.....
Mam tyle odpadu z Heki, a żal mi wywalić :)
Osobiście polakiwe listki też mi się bardziej podobają, ale się mniej obsypują, więc i listowia na komose mniej :(

To drzewo powstało w około 60 sekund. siknięte lekko czarnym sprajem, potem lakierem do włosów extra strong i posypane Heki. Prawdziwe expresowe robienie zieleni :)
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
810 71 5
Nie, po prostu uparcie jak wół, uważam, że siatka Polaka jest cenowo chyba równoważna z gąbczarami Heki, a wizualnie bez porównania na + dla Polaka.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 160
Techniki modelarskie 29
Techniki modelarskie 42

Podobne wątki