• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

REALISTYCZNE DRZEWKA

Trzecia odsłona;) nie licząc prób i kombinowania. Posypki itp. tak jak poprzednio plus dodatkowo baaaardzo skromne ilości trawy MBR 2mm (takie dosłownie "na dotknięcie"). Posypka Noch wcześniej przesiana - pozwoliło to wytrącić porządne listki - został niemalże pyłek (do wykorzystania w "tworzeniu" innych "krzaczorów" ;) ). Jeszcze ze dwie (przynajmniej) próby przede mną - z zastosowaniem innych materiałów na drobne gałązki (teraz to wata prelażowa (cięta na ok. 8-10mm) i ten flock MBR). Drzewko ma wysokość ok 5cm. Oczywiście poddaję się krytyce wszelkiej ;)

Załączniki

• 97,3 KB Wyświetleń: 52
  • 111,6 KB Wyświetleń: 53
  • 101,8 KB Wyświetleń: 53
  • 81,3 KB Wyświetleń: 52
  • 109,6 KB Wyświetleń: 44
Z uporem maniaka... Kolejna próba;). W stosunku do poprzedniej (wspominałem o tym, że będzie) takie zmiany:
- wata prelażowa dozowana dość skąpo - mimo wszystko TEN jednak materiał na początek, ponieważ ma "fajną", że tak powiem, fakturkę - poszczególne nitki nie są proste, lecz "falowane" w ząbki - daje to przestrzeń jakby (tak uważam, ale mogę się mylić ;) );
- drugi element (w kolejności stosowania) to trawa Heki 3369. Nie chodzi tu o ten konkretny numer, ale raczej o długość - 6mm. I tak jest później malowana;
- i na koniec też Heki, ale 3364. Też chodzi tylko o długość (nie ma na opakowaniu, ale wg. mnie to jest jakieś 3-4mm). Takie kombinowanie daje fajny efekt przestrzeni - widać do później po użyciu posypki. Poprzednio stosowany flock jest zbyt mięciutki chyba, bo przykleja się w postaci kępek. Tu przyklejają się poszczególne włókna trawy;
- i zmiana liści - zamiast Noch-a 07146 - Noch 07144 (średnia zieleń), tak jak poprzednio też przesiana. Tu chodzi o odcień. Wg mnie lepiej oddaje rzeczywistość - poprzednie "liscie" były wg mnie zdecydowanie zbyt ciemne.
Trawki i wata "łapane" w większych kępkach pęsetką i dotykane w miejscach "napsikniętych" klejem. Nie ma co się obawiać - przykleją się tylko te, które są luźne w trzymane kępce. Naprawdę działa :).
Drzewko ma wysokość 6 cm. No i fotki...

Załączniki

• 133,5 KB Wyświetleń: 31
  • 112,5 KB Wyświetleń: 33
  • 126,5 KB Wyświetleń: 33
  • 134,6 KB Wyświetleń: 32
  • 92,4 KB Wyświetleń: 31
  • 88 KB Wyświetleń: 27

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
A ja mam jedno pytanie: czym mają być te żółte elementy ? Zieleń - liście - jasne, czerwone jabłka - jasne ! A żółte - pierwsze jesienne liście ? Jeśli tak nie powinny być tak jaskrawe - raczej pomarańczowo-żółte. W takim wypadku liście zielone mogą być dość ciemne.

Ogólnie efekt bardzo ładny - gratulacje.

Dzięki piękne panowie za ... no uwagi i reakacje. Wiem po tym, że idę we właściwym kierunku;) Cieszy mnie to bardzo!!!! :D
jeszcze tylko drabina, kosz i dziadek zbierający jabłka
Tak cichuśko bardzo kombinując to rzeknę, że jest to przewidziane w "aranżacji" (wiem, trudne słowo ;) ) na pierwszej dioramce. Ale to z czasem..... :niepewny::niepewny::niepewny:
A ja mam jedno pytanie: czym mają być te żółte elementy ? Zieleń - liście - jasne, czerwone jabłka - jasne ! A żółte - pierwsze jesienne liście ? Jeśli tak nie powinny być tak jaskrawe - raczej pomarańczowo-żółte. W takim wypadku liście zielone mogą być dość ciemne.
Tu jeszcze nie jestem w stanie dojść do stanu faktycznego. No tak zwyczajnie, ilekroć pod koniec sezonu zajeżdżałem na działkę nie udało mi się spotkać czerwieni liści na jabłoni. Ale jak najbardziej - trzeba pokombinować z kolorystyką posypki. Może drobniusia jakaś, przesiana, żółta, czerwona razem czy "cóś"....:niepewny::niepewny::niepewny: No ale cały czas się uczę przecież. Już plany następne są. Nie chodzi o ortodoksyjność, ale przede wszystkim o to, żeby to fajnie i naturalnie wyglądało.
PS.
Te żółte i ew. inny kolor trzeba przesiać - inaczej robi się efekt owoców, a nie liści... Taką mam koncepcję :D. Chociaż od koncepcji to .... :LOL::LOL::LOL::LOL: - To z "Misia"cytat taki... ;)
Generalnie "trynd" jest dzięki Wam wytyczony - dziękuję pięknie bardzo!!! (y)

Paweł.W-wa

Aktywny użytkownik
To tak... no już czwarta odsłona - próba.... I ostatnia. Nie to, że już nigdy więcej - po prostu tylko cztery "pieńki" przygotowałem. W stosunku do poprzedniego "okazania" zmiana jest jedna - żółte liście wcześniej przesiane po to, żeby "drobiazg" uzyskać i później zmieszane z "normalną" zielenią. I bardzo rozważnie sypane. Owoce też klejone pojedynczo. Nie jest to takie straszne - idzie dość szybko. Krytyce poddaję się bez najmniejszych ograniczeń - za wszelkie wskazówki wdzięczność moja nie będzie miała granic ;)
PS. Ale, jeśli mogę, o litość proszę..... :oops::oops::oops:;)

Załączniki

• 122,7 KB Wyświetleń: 33
  • 122 KB Wyświetleń: 34
  • 160,9 KB Wyświetleń: 32
  • 136,7 KB Wyświetleń: 30
  • 135,4 KB Wyświetleń: 33
  • 139,7 KB Wyświetleń: 30
  • 143,9 KB Wyświetleń: 28
  • 133,5 KB Wyświetleń: 25
  • 130,7 KB Wyświetleń: 25
  • 130,7 KB Wyświetleń: 23
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data