• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

REALISTYCZNE DRZEWKA

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Tym bardziej, że chyba czas - w związku z moimi zaopatrywaniami i ambicjami (cokolwiek to znaczy;)) zając się sosenkami...:eek:
Kształt tej brzozy idealnie pasuje do kształtu świerku, także początki masz dobre... ;)
Wracając do brzozy, to pień i gałęzie wyglądają świetnie i pięknie odwzorowałeś korę brzozową. Natomiast po obsypaniu listowiem kształt tego drzewka za bardzo przypomina mi świerk i jakoś nie pasuje mi jako brzoza.

BorekT

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Oj gdyby takie "pnie" leżały po krzakach to życie byłoby łatwiejsze. Wszystko dlubane w szpachli. Zdjęcie troszkę nawet się wyostrzylo, więc wygląda to lepiej.

Drodzy Forumowicze,

Chciałem się pochwalić i jednocześnie poddać pod konstruktywną krytykę drzewka w wykonaniu mojego ojca (ja robię makietę, tata ją zazieleni :D ).

Technika we wszystkich prawie taka sama. Pień i konary z drutu potraktowane wikolem i później malowane. Posypka/siatka klejona najczęściej na klej w sprayu, czasami wikol. Całość na koniec pokrywana fiksatywą w celu utrwalenia.

Te dwa drzewka były mocno doświadczalne, pokrywane siatką:

2019-08-16 13.34.48.jpg 2019-08-16 13.35.24.jpg

Kolejne zostały rozszerzone o podkład z waty do wypychania pluszowych zabawek. Po nałożeniu na konary z drutu barwimy wszystko aerografem na brązowo. Następnie posypka wg. uznania.

2019-08-16 13.36.14.jpg 2019-08-16 13.38.13.jpg 2019-08-16 13.39.50.jpg 2019-08-16 13.40.07.jpg 2019-08-16 13.41.07.jpg

A tu całość z wagonem H0 jako odniesienie dla wielkości.

2019-08-16 13.42.27.jpg

Co sądzicie o tych drzewkach?
W dalszych relacjach postaram się uzyskać zdjęcia z poszczególnych etapów prac.

Paweł.W-wa

Aktywny użytkownik
Dzisiaj, przy okazji próbowania sadzenia trawki o długości 1mm różnymi sitkami ( http://forum.modelarstwo.info/threads/siala-baba-trawe.7113/page-19#post-812179 ) spróbowałem zrobienia "iglaka" w szerokim sensie tego słowa. Trawka, jakiej użyłem (1mm) na fotce. Oczywiście to tylko takie zryw próbny, w sensie co wyjdzie. Skrętki drutowe (drut florystyczny chyba 0,3 mm, bez malowania, "klejowania" itp, itd) - ot, zobaczenie, jak to wyjdzie. Efekt, jak dla mnie jest zaskakująco dobry - w sensie "nie spodziewałem się tego". Oczywiście długość obsiania, ilość gałązek - skrętek jest daleki od przypominania "prawdziwości", ale uczyć się trzeba. Efekty na fotkach poniżej ;)

Załączniki

• 62,9 KB Wyświetleń: 49
  • 47,1 KB Wyświetleń: 51
  • 79,1 KB Wyświetleń: 49
  • 51,6 KB Wyświetleń: 45
  • 100 KB Wyświetleń: 49
  • 37 KB Wyświetleń: 51
  • 82,8 KB Wyświetleń: 51
  • 43,2 KB Wyświetleń: 45
  • 90,8 KB Wyświetleń: 42

Astro

Znany użytkownik
Takie szczotki do butelek wyszły. Igły sosny, te długie rosną w górę, zatem od spodu, zanim klej wyschnie, dmuchnij, zeby ukierunkować je w górę. Ja dmucham sprężonym powietrzem do czyszczenia elektroniki, ale można, że tak powiem oralnie...

Paweł.W-wa

Aktywny użytkownik
Grzesiu! To tylko pierwsze (pierwsza) próba. Myślałem, że to jakoś inaczej wyjdzie, w sensie nieakceptowalnym - zwróć uwagę, że to tylko 1mm.. Ale to naprawdę fajnie wygląda - te dłuższe są efektem złego wklejenia sitka w sadzarce (są pozostałości po dłużych trawkach - będzie naprawione / poprawione - nowe sitko). Ja tylko nie spodziewałem się tego, że wyjdzie mi taki efekt przy tak prostej maszynce.... Oralnie??? Czyżbyś miał na myśli... :eek::oops::niepewny:...:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

Astro

Znany użytkownik
No oralnie czyli ustnie dmuchnąć : D przy 20 drzewkach od dmuchania w głowie się kręci więc dmucham aerografem :)
1mm to 8.7 cm w realu czyli tyle co igła sosny. No ale i ja daję 2mm na sosnę, a 1mm na świerk i modrzew.
Na sosny mam nowy pomysł i jak go zrealizuję, to będzie ciekawie, ale póki co to ćśśś... sekret :cool:

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 14
Techniki modelarskie 42
Techniki modelarskie 11