• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Realistyczna makieta H0

MarGe

Aktywny użytkownik
Reakcje
10 1 0
#1
Filmy na jakie natknąłem się przeglądając youtube w poszukiwaniu najbardziej realistycznego odwzorowania rzeczywistości w skali H0:

 
OP
OP
MarGe

MarGe

Aktywny użytkownik
Reakcje
10 1 0
#3
Wrzuciłem aby podzielić się znaleziskiem. Jeżeli błędny target to można przenieść do odpowiedniego działu, którego nie udało mi się tu znaleźć.
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.029 494 29
#4
Bo ja wiem, realistyczna, zrobiona poprawnie ale nie ma co się ekscytować, zwłaszcza na trzecim filmiku łączeniem skrzynek.
Po za tym widzimy tylko fragment a to nie pozwala sobie wyrobić zdania na temat tej makiety.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#7
Jeżeli błędny target to można przenieść do odpowiedniego działu, którego nie udało mi się tu znaleźć.
Co to znaczy "Jeżeli błędny target"? A dział, moim zdaniem, jest OK, wydaje mi się, że dział "Linki" powinien być używany do podawania linków do ciekawych stron, ale nie w związku z jakimś konkretnym zagadnieniem. A faktem jest, że czasami trudno to wyraźnie rozróżnić.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#9
Filmy na jakie natknąłem się przeglądając youtube w poszukiwaniu najbardziej realistycznego odwzorowania rzeczywistości w skali H0:

Pomijając dyskusję nad sensem zakładania tego wątku (jest już np. "makieta jak teatr - tam się to nadaje), to jak dla mnie wrażenie robią te rurociągi na pierwszym filmiku. Jak prawdziwe. Niesamowite.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
#10
Myślę,że to odpowiednie miejsce;)
Tytuł filmu mnie zaciekawił i postanowiłem obejrzeć. Pomyślałem kurna ale realizm :eek: ale opis pod filmem sprowadził mnie na ziemię z powrotem:D
Zresztą zobaczcie sami
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#11
Już o tym kiedyś było na forum i chyba nawet był link do tego filmu. To sztuczka komputerowa, jest nawet strona, gdzie można swoje zdjęcia tak przerobić, żeby dawały podobny efekt, ale to wszystko jak dla mnie bzdura niewarta zainteresowania.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#13
Już o tym kiedyś było na forum i chyba nawet był link do tego filmu. To sztuczka komputerowa, jest nawet strona, gdzie można swoje zdjęcia tak przerobić, żeby dawały podobny efekt, ale to wszystko jak dla mnie bzdura niewarta zainteresowania.
Przecież pierwsze sekundy tego filmu pokazują, że to nie makieta. Widać jadące autobusy, a za nimi chodzących ludzi.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#14
To oczywiste, nieprecyzyjnie się wyraziłem. Sztuczka polega na przerobieniu filmu tak, że wydaje się być makietą przez małą głębię ostrości.
 
Reakcje
25 0 0
#15
Podłączę się do tematu, bo widzę, że na forum nie pojawiły się jeszcze makiety p. Lance'a Mindheima, a które uważam za jedne z bardziej udanych kolejowo-modelarskich imitacji rzeczywistości, jakie dotąd widziałem.

Mam tu na myśli szczególnie jego Downtown Spur, w przypadku którego pierwszy raz w życiu oglądając zdjęcie, szczerze nie byłem w stanie stwierdzić, czy jest to makieta, czy zdjęcie rzeczywistego obiektu (które też czasem dla porównania zamieszcza).

Polecam również jego blog, zawierający wiele wartościowych przemyśleń na temat budowy makiet, określanych mianem switching layouts, czyli nastawionych na pracę manewrową.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Linki 0
Linki 6
Linki 6
Linki 2

Podobne wątki