• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Reaktywacja.

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.029 494 29
#62
Panowie trochę Was ponosi z tymi pochwałami, są lepsi.

Sławek przyniósł dziś lokomotywownię, na żywo choć bez więźby dachowej, wrót i kilku pierdółek wygląda super.
Od strony przybudówki jeszcze bez okien.

P1260563.JPG


I od frontu już z oknami.

P1260564.JPG


Wygięcie części blaszek mocujących szyny, i cześciowe ich zamocowanie na trzech rozjazdach (czwarty już całkowicie uzbrojony) zajęło mi ponad dwie godziny, ale sobie ukręciłem bat na pewną część ciała.
 
Reakcje
25 0 0
#64
Miło, że relacja będzie kontynuowana.
Mam jednak uwagi do budynku lokomotywowni. Układ cegieł w narożnikach hali jest niepoprawny. Cegła, która na jednej ścianie ma długość 3/4 wozówki, na drugiej powinna mieć główkę. Dokładnie tak, jak jest to na przybudówce.
Brakuje też nadproży nad wrotami i oknami. Jeśli miałby zostać zachowany obecny układ cegieł, konieczne będzie wstawienie pod spód stalowych ceowników lub dwuteowników.
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.029 494 29
#65
Miło, że relacja będzie kontynuowana.
Mam jednak uwagi do budynku lokomotywowni. Układ cegieł w narożnikach hali jest niepoprawny. Cegła, która na jednej ścianie ma długość 3/4 wozówki, na drugiej powinna mieć główkę. Dokładnie tak, jak jest to na przybudówce.
Brakuje też nadproży nad wrotami i oknami. Jeśli miałby zostać zachowany obecny układ cegieł, konieczne będzie wstawienie pod spód stalowych ceowników lub dwuteowników.
No niestety tak jest, i nie bardzo da się to poprawić, chyba że starczy nam zapału aby zrobić to jeszcze raz.
O ile nadproże we wrotach da się zrobić bo będą nowe wrota, to w oknach już nie chyba że jakaś fałszywka ale niewielką bo zasłoni okno, no daliśmy dupy po całości.
Najgorsze że teraz już nie będę mógł nikogo krytykować:mad:bo mi obrońcy uciśnionych wytkną te niedociągnięcia.
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
#66
Nadproża możesz spokojnie zamarkować prostokątami z cienkiego papieru (np. kalki technicznej) popaćkanych rozcieńczoną szplachlówką modelarską (np. Tamiya) celem zaimitowania betonu. Myślę, że podobnie można postąpić z narożnikami, dodając im na wierzch warstwę cegieł/boniowania. Z tego spokojnie da się wybrnąć. A ile możliwości dodawania detali i patynowych smaczków (cmoka z zachwytu).
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.029 494 29
#68
Nadproże we wrotach na jedynym zdjęciu jakie posiadam, jest wykonane z cegieł, z pewnością to tylko licówka a pod spodem jest belka, betonowa lub stalowa, co do okien to nie bardzo widać ale chyba też jest ceglane.

MBxd2-218-Wielichowo-8.10.91 (3)-crop.jpg
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
#69
Oglądając to wszystko, to myślę sobie, że nic nie jest "spaprane"! Sterylnie i czysto wykonany budynek, jest tylko "wstępniakiem" i myślę, że:
"Jeszcze będzie przepięknie! Jeszcze będzie normalnie..."
Tak mi się nasunęło. ;)
Pozdrawiam.
 
Reakcje
25 0 0
#70
z pewnością to tylko licówka a pod spodem jest belka
Wygląda na to, że nadproża w wielichowskiej szopie faktycznie tak wyglądały. Były to najpewniej szyny kolejowe zasłonięte właśnie licówką, stąd inny odcień rzędu cegieł nad samymi drzwiami.
Analogiczne są w Śmiglu, choć bez licówki (źródło):
1550090856232.png
Do uzupełnienia jest zatem tylko ta wyższa belka pod spodem.

Co do układu cegieł w narożnikach, można go uratować skracając jedną ze ścian każdego narożnika dokładnie o 1/4 wozówki. W ten sposób 3/4 wozówki stanie się główką, a połowa główki po zamaskowaniu spojenia z sąsiednią główką połączy się w 3/4 wozówki.
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
#72
No niestety tak jest, i nie bardzo da się to poprawić, chyba że starczy nam zapału aby zrobić to jeszcze raz.
O ile nadproże we wrotach da się zrobić bo będą nowe wrota, to w oknach już nie chyba że jakaś fałszywka ale niewielką bo zasłoni okno, no daliśmy dupy po całości.
Najgorsze że teraz już nie będę mógł nikogo krytykować:mad:bo mi obrońcy uciśnionych wytkną te niedociągnięcia.
A żebyś wiedział. Daj sobie spokój z taką budową, amatorka jak... amatorka. Aż przykro patrzeć na cegły w narożach skopane przez budowniczych początkujących lub miernych, takich jak Ty.
To przekleństwo tego kraju, każdy przypadek byle jakiej roboty można usprawiedliwić małymi wymaganiami.
Robimy wspaniale albo wcale.
Więc lepiej nie rób wcale. Aaa jeszcze jedno, nie zapomnij zwalić winy na Hajka :)
 
OP
OP
Kpt. Nemo

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.029 494 29
#73
A żebyś wiedział. Daj sobie spokój z taką budową, amatorka jak... amatorka. Aż przykro patrzeć na cegły w narożach skopane przez budowniczych początkujących lub miernych, takich jak Ty.


Więc lepiej nie rób wcale. Aaa jeszcze jedno, nie zapomnij zwalić winy na Hajka :)

Ad.1 Przekonałeś mnie, posłucham autorytetu takiej miary jak Ty i dam sobie spokój, dziękuję za wskazanie właściwej drogi.

Ad2.Ja się nazwyam Radecki nie Kobyliński, widziałeś choć słowo sugerujące że Sławek zrobił coś źle, nie mierz wszystkich swoją miarą.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#74
W celu uspokojenia emocji, wątek chwilowo zamykam.
 
Ostatnio edytowane:
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 5

Podobne wątki