• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

RC - mafo

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
#41
Maćku, tak jak obiecałem, skończyłem model i posyłam do Mateusza @popowe do druku. Póki co koleś ma ręce osobne i nogi osobne, nie wiem czy Mateusz da radę to wydrukować... docelowo pomysł jest jeszcze na podobnego kolesia w kasku budowlanym, oraz kilku w różnych pozach roboczych, czyli: oparty o łopatę, oparty o płot, oparty o ziemię... ;)
driver_r-001.jpg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#42
No to super. Niech Mateusz drukuje, bo ja potrzebuję więcej niż jednego takiego kierowcę. Jak ma ręce oddzielnie to świetnie. Będzie można dopasować je i ustawić na kierownicy.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
#47
No i jak? fajne uczucie, nie? Ja moim Unimogiem bawiłem się godzinami na tym etapie. Nawet po psie jeździłem ;)
Sam model wygląda na lekko nie dociążony z przodu. Dostrzegam lekki uślizg przy zakrętach. Koła gumowe czy twardy plastik?
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#50
Teraz tak powiedz innym kolegom z forum. CZY TO AŻ TAK TRUDNE JEST W REALU JAK SIĘ WYDAJE ??
Dla modelarza, który kiedykolwiek przerabiał lub budował model to stopień trudności jest standardowy. Dla osoby, która nie ma doświadczenia w modelarstwie to będzie wyzwanie. Dla mnie największą trudnością było pociąć model tak, żeby jak najmniej było widać, że jest przerabiany. Drugą trudnością było lutowanie tych mikroskopijnych elementów, szczególnie trudne było lutowanie przewodów do płytki odbiornika, żeby nie przegrzać, nie uszkodzić procesora i nie połączyć ze sobą kilku styków.
Myślę, że następnym wyzwaniem (jak ten model zostanie skończony i będzie nadal jeździł ;) ) będzie zrobienie świateł w modelu. No ale to pewnie jakaśtam przyszłość...
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
#52
No i jak? fajne uczucie, nie? Ja moim Unimogiem bawiłem się godzinami na tym etapie. Nawet po psie jeździłem ;)
Sam model wygląda na lekko nie dociążony z przodu. Dostrzegam lekki uślizg przy zakrętach. Koła gumowe czy twardy plastik?
Dla modelarza, który kiedykolwiek przerabiał lub budował model to stopień trudności jest standardowy. Dla osoby, która nie ma doświadczenia w modelarstwie to będzie wyzwanie. Dla mnie największą trudnością było pociąć model tak, żeby jak najmniej było widać, że jest przerabiany. Drugą trudnością było lutowanie tych mikroskopijnych elementów, szczególnie trudne było lutowanie przewodów do płytki odbiornika, żeby nie przegrzać, nie uszkodzić procesora i nie połączyć ze sobą kilku styków.
Myślę, że następnym wyzwaniem (jak ten model zostanie skończony i będzie nadal jeździł ;)) będzie zrobienie świateł w modelu. No ale to pewnie jakaśtam przyszłość...
pojazd rc bez świateł, to jak pies bez pcheł... niby jest, ale jakiś taki niekompletny ;)
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#54
Powodzenia (y)
Dla mnie najwięcej roboty przy takim RC to są światła.
Im lepsze, im więcej i bardziej rozbudowane tym czas spędzony nad nimi rośnie geometrycznie niemalże ;-)
Ale jak potem takie dzieło zapłonie to radość rośnie wprost proporcjonalnie do ilości zamontowanych punktów oświetlenia ;)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#56
pojazd rc bez świateł, to jak pies bez pcheł... niby jest, ale jakiś taki niekompletny ;)
Bo ten jest jak pies co ma obrożę przeciwpchelną. :D:p
Ale jak potem takie dzieło zapłonie to radość rośnie wprost proporcjonalnie do ilości zamontowanych punktów oświetlenia ;)
trzeba przyznać, że na imprezie w Gdańsku mój Unimog miał swoje 5 minut, a widać go było dzięki kogutom ;)
Nie szczujcie mnie, bo i tak ten Mercedes świateł nie dostanie. Może jak się zdecyduję na następną przeróbkę, to wtedy... :podstepny:
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
#58
Bo ten jest jak pies co ma obrożę przeciwpchelną. :D:p


Nie szczujcie mnie, bo i tak ten Mercedes świateł nie dostanie. Może jak się zdecyduję na następną przeróbkę, to wtedy... :podstepny:
no ale trochę szkoda, by taki bezświatłowy jeździł :D chociaż przód, tył, kierunkowskazy odpuść - i tak się z nich nie korzysta - w zasadzie trudno się nimi steruje - przynajmniej u mnie...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 832

Podobne wątki