• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

RC - mafo

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#21
Ale zomowcy kciuka w górę trzymają :D
A tak na poważnie to Figurki są bardzo trudne w druku ponieważ każda strona poza stopami jest ważna. Myślałem nawet nad przecięciem figurki w pasie. Dziś mam wolny sprzęt to zrobię próbę na 0,025mm
PS. Cieńsza warstwa nie zawsze zwiastuje lepszy efekt końcowy.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#23
A tak mi wyszła teczka (przepraszam za zaśmiecanie, ale pozazdrościłem ci) :) :
Teczka świetna. Podoba mi się> (y)

Maćku, trzymam kciuki. Następnym razem polecam Jelcza serii 300 od Helmuta. Ja w RC nie wchodzę ale zwróciłem uwagę że ten model aż się prosi o taką przeróbkę.
Jelcz od Helmuta Rebsa czeka. Jak się nauczę i mi się to spodoba to jak najbardziej spróbuję sił na Jelczu.

A tak na poważnie to Figurki są bardzo trudne w druku ponieważ każda strona poza stopami jest ważna. Myślałem nawet nad przecięciem figurki w pasie.
Przy figurkach stojących to jak najbardziej masz rację, natomiast figurka kierowcy siedzi w fotelu, także tył jest niewidoczny. Praktycznie zawsze trzeba uciąć nogi: w ciężarówkach przynajmniej w połowie podudzia, a często i w kolanach, natomiast w osobówkach to już obowiązkowo bez podudzi, a i tył uda często trzeba jeszcze ściąć, żeby zmieścić taką figurkę.
Co do przecięcia w pasie to może być dobry pomysł. Zawsze będzie można sobie zmienić ludka siedzącego na stojącego. Pomyśl jeszcze nad zrobieniem figurek kierowców, które będą miały tułów bez rąk i osobno ręce. Ułatwi to ustawianie rąk na kierownicy. W modelach różnych marek samochodów są różne odległości pomiędzy fotelem i kierownicą.

No a wracając do modelu to znów trochę pociąłem i zacząłem próby ze spasowaniem.

Mercedes NG-RC 012.jpg
Mercedes NG-RC 013.JPG
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#24
O widzę że i włącznik i gniazdo ładowania się pojawiło ;) Super ;) Działaj działaj ;) Pamiętaj o kablach zasilających do silnika ;)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#30
Spróbuj a zobaczysz że to takie trudne nie jest.
Trudne nie jest, a zarazem i jest trudne. Jak ktoś kiedyś przerabiał model, sklejał z elementów, albo budował sam, to zrobi i nie będzie trudności, natomiast jak ktoś nie ma doświadczenia, to będzie dla niego bardzo trudne. Ważne, że jest ktoś, kto podpowiada i daje rady. Dzięki Szymonie. (y)


Wracając do modelu, weekend był owocny i posunąłem prace dalej.
Pomysł z samym drutem jako orczyk nie do końca wypalił i wspomogłem się oryginalnym orczykiem do serwa. Wreszcie skręcają się koła. :)

Mercedes NG-RC 014.jpg
Mercedes NG-RC 015.jpg



Teraz czas na zrobienie przejść na przewody, no i przypominam sobie jak to się lutuje i montuje wtyczki (ale to małe :devil::podstepny:). Pomyślałem sobie, że miejsca na skrzyni jest dużo to zrobię wszystkie elementy rozłączane. Co z tego wyjdzie? To się okaże. ;)

Mercedes NG-RC 016.jpg


Teraz lutowanie przewodów do tych mikroskopijnych płytek. Zobaczymy czy udało się nie zepsuć płytek. :confused: To takie maleństwa…o_O

Mercedes NG-RC 017.jpg


No i chyba się udało. Jak podłączę zasilanie i nadajnik to się okaże. :podstepny::)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
#31
Super. Idziesz jak burza. Dwie sugestie. Nie wiem gdzie bedziesz jezdził, pewnie po asfalcie, i wtedy nie będzie problemu, ale jak zjedziesz na nierówności to ten orczyk może haczyć.
Druga sprawa to te wtyczki. Osobiscie ich nie lubię bo nie umiem ich normalnie rozłączać, siedzą ciasno i trzeba się siłować. Lepsze są wtyczki i gniazda NEM(chyba?).
Jakie silnik ma przełożenie?
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#33
Silnik z kkpmo o przełożeniu 1:96.

Wtyczki na bogato. Ja bym użył goldpinów ;)

Tak czy siak bdawo że jedziesz z robotą do przodu. Czekamy na dalsze efekty :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#36
Jakbym wiedział że takie złączki będziesz robił to bym Ci je posłał z innymi elementami ;)
No to następnym razem. Złączki robię, tak na wszelki wypadek, jakbym miał potrzebę zmiany jakichś elementów. No a że miejsca pod plandeką w modelu jest ogrom to i takie fanaberie można zmieścić. Tak już mam, że czasem lubię sobie utrudnić życie. I to nie tylko w modelarstwie. ;) :D:D:D
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#39
brawo Maćku, trzymam kciuki :)
Dzięki Marcinie. :)

Końcówka niedzieli i kawałek dnia dzisiejszego to malarstwo. Dosyć miałem lutowania tych maleństw, także podmalowałem to i owo, bo zawsze łatwiej jak model jest rozłożony. ;)

Mercedes NG-RC 018.jpg





Ponieważ czas mnie mocno goni, bo wystawa we Włocławku tuż, tuż, i następne dni mam mocno zajęte (no a przecież trzeba zacząć składać model) to nie czekając na kierowcę od kolegi @Astro, za sterami jak na razie posadziłem "chińczyka wraz z pasażerem".

Mercedes NG-RC 019.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 832

Podobne wątki