• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

RC - mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#1
Witam wszystkich. Zakładam ten temat, bo ruszyło się i u mnie. Namówił mnie Szymon @pado na wystawie w Krakowie na budowę modelu RC. Trochę to trwało ale zaczęło się. Dzięki Szymonowi dotarły do mnie elementy i jak przyszła wena to zacząłem coś tam dłubać.
Wybór padł na takiego staruszka od Herpy. Od razu napiszę, że specjalnie wziąłem takiego na początek. Próbuję na razie jak to wszystko wyjdzie. Model ma chromowane światła przednie, a jeszcze nie dojrzałem do lutowania mikroskopijnych diod.
Udało się rozebrać Mercedesa praktycznie bez strat.

Mercedes NG-RC 001.jpg
Mercedes NG-RC 004.jpg
Mercedes NG-RC 005.JPG




Po ręcznym rzeźbieniu spasowałem serwo i silnik:

Mercedes NG-RC 006.jpg
Mercedes NG-RC 007.JPG
Mercedes NG-RC 008.JPG
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#6
Cieszę się Maćku że się zdecydowałeś po namowach. Jak opanujesz napęd, skręty i odbiorniki to oświetlenie samo przyjdzie. Parę prób i będziesz chciał więcej :)

Trzymam kciuki i kibicuje. Jak jest problem to dzwoń/pisz :) pomogę :)
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#9
Trzymam kciuki i kibicuje. Jak jest problem to dzwoń/pisz :) pomogę :)
Maćku, wstęp na wyższy poziom (y) Gratuluję wytrwałości oraz chęci, będzie dobrze :)
Dzięki koledzy. Musi być dobrze... ;)
Dalszy postęp prac, więc pociąłem troszkę podwozie i walczę ze zwrotnicą:

Mercedes NG-RC 009.JPG
Mercedes NG-RC 010.JPG




Przymiarka jak wnętrze kabiny będzie wyglądało z zewnątrz i muszę pomyśleć nad zamaskowaniem tego serwa.

Mercedes NG-RC 011.JPG
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#14
Diody o wymiarach 0603 i 0402 z przewodami dostępne są u mnie
Dziękim Stefanie. Już oglądałem w Twoim sklepie. Pomyślę i może..., może... ;)

Zamaluj serwo i gotowe. Posadź kierowce i nikt nie zauważy ;)
Już pomalowałem, ale kabel mnie wku...wia. Co do kierowcy, to czekam..., czekam..., czekam... bo kolega @Astro miał wydrukować takich kierowców... No ale, pozostanie mi posadzić tam "Chińczyka".
A tak w ogóle to wpadł mi w ręce taki ścinek plastiku, dołożyłem troszkę papieru i zrobiłem sobie teczkę, tzn. dla kierowcy... ;)

Teczka 01.jpg
Teczka 02.jpg
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#17
Nie sadzaj Chińczyka. Jutro wieczorem iadam do kompa i dokończę kierowcę ale póki co mam budowlanego. Mogę zdjąć mu kask.
Puszczę go do Mateusza @popowe na próbny wydruk.
Czekam na film z działania serwa, bo montujesz inaczej niż ja i ciekawi mnie metoda z cięgnem.
Teczka superaśna.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#18
Nie sadzaj Chińczyka. Jutro wieczorem iadam do kompa i dokończę kierowcę ale póki co mam budowlanego. Mogę zdjąć mu kask.
Puszczę go do Mateusza @popowe na próbny wydruk.
No to chwilkę jeszcze czekam ale tylko chwilkę, bo na wystawę we Włocławku chciałem mieć gotowy model. A to już za 3 tygodnie.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#19
Maćku, postaram się byś w ciegu tego tygodnia dostał wydruk od Mateusza.
Zomowcy troszkę się rozmyli wyszli o tak:
20180724_193406.jpg

W następnych ludkach muszę przeskalować krawedzie więc poćwiczę na twoim ludku.
A tak mi wyszła teczka (przepraszam za zaśmiecanie, ale pozazdrościłem ci) :) :
PSX_20180902_003957.jpg

PSX_20180902_005934.jpg
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
#20
Maćku, trzymam kciuki. Następnym razem polecam Jelcza serii 300 od Helmuta. Ja w RC nie wchodzę ale zwróciłem uwagę że ten model aż się prosi o taką przeróbkę.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 832

Podobne wątki