• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czy wiesz? Rarytas-LDI45 na sprzedaż.

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#2
Rzeczywiście, ciekawe ogłoszenie. Lokomotywy te służyły na terenie KWK Krupiński i jak widać, po zamknięciu tej kopalni w 2017 roku, zostały przeznaczone na sprzedaż. Same LDI45, wraz z innym typem lokomotyw z UNIO Satu Mare z niższą kabiną, były u nas dość powszechne w górnictwie. Ponieważ jednak w dużej części zakładów nie były lubiane, to zostały dość szybko zezłomowane. Ciekawe jest to, że w niektórych kopalniach z radością się ich pozbywano, zaś w innych przetrwały do XI wieku ;) i nikt tam na nie złego słowa nie mówił. Eksploatowano je także w NRD (np w cegielniach lub kolejkach parkowych), Bułgarii, te z niższą kabiną widziałem też na Węgrzech i chyba coś było w Czechach.
 
OP
OP
Aleksander-409Da
Reakcje
42 4 10
#3
"w niektórych kopalniach z radością się ich pozbywano"
To smutne, że niektórzy się pozbywają lokomotyw z radością. Jak można być kimś tak głupim?
" innych przetrwały do XI wieku"
Wątpię, żeby w średniowieczu umiano obsługiwać lokomotywy :). Chyba, że podczas kręcenia filmu "Goście, Goście" jakiś maszynista przeniósł się z tą lokomotywą...
 
OP
OP
Aleksander-409Da
Reakcje
42 4 10
#6
Można, ale kolega Bohun nie miałby swoich pięciu minut, a tak stał się sławnym pogromcą błędów starych dziadów.
Pawle, a właśnie, że miałem swoje pięć minut. Pogromcą dziadów nie jestem, bo modelarstwo i pasja do kolei nas łączy i to czy ktoś ma 16, 30 czy 50 lat nie ma znaczenia. I PRZESTAŃ nazywać mnie Bohunem, ponieważ źle mi się to kojarzy.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#7
Nie przejmuj się Aleksandrze, to takie stare dziadowskie zrzędzenie. ;) Jak będzie dalej Tobie dokuczał nazwij Go ... Nemo czy jeszcze tam jakoś.
A ja sam już miałem miałem napisać, że był to dar Księcia Siedmiogrodu dla ... Bolesława Chrobrego, ale uprzedziłeś mnie.
Najważniejsze, że masz poczucie humoru - tak trzymaj, a ten Twój wpis nie był złośliwy.
Uważam, że tego rodzaju wesołe przerywniki tylko zmieniają na lepsze charakter Forum, czyniąc go mniej sztywnym, a jednocześnie dopingują tych wszystkich smutasów i sztywniaków do prawidłowego pisania.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#9
Dobrze zacząłeś Aleksandrze opisując jakąś kolejkę folwarczną (niestety nie mogę znaleźć tego opisu), staraj się udokumentować fotograficznie to co jeszcze pozostało w Twojej okolicy.
I jakbyś mógł powtórzyć opis tej kolei a także opisać wszystkie inne dawne wąskotorówki w okolicy Obornik w nowym, założonym przez siebie temacie.
 
OP
OP
Aleksander-409Da
Reakcje
42 4 10
#10
Dobrze zacząłeś Aleksandrze opisując jakąś kolejkę folwarczną (niestety nie mogę znaleźć tego opisu), staraj się udokumentować fotograficznie to co jeszcze pozostało w Twojej okolicy.
I jakbyś mógł powtórzyć opis tej kolei a także opisać wszystkie inne dawne wąskotorówki w okolicy Obornik w nowym, założonym przez siebie temacie.
Właśnie nad tym pracuję :). Zaraz się za to biorę, ale nie wiem czy zdjęcia przejdą .
 

Bobik

Aktywny użytkownik
Reakcje
179 3 1
#11
Właśnie sobie pomyślałem, że gdyby kol. Jarząbek wtrącił taką kąśliwo-humorystyczną uwagę, to nikt by się nie przyczepił, a nawet co niektórzy daliby jakąś reakcję w rodzaju uśmiechniętej buźki .
 

Mafia

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
KSK Wrocław
Reakcje
1.488 19 0
#12
Miałem już nic nie pisać, bo wydaje się, że nawet dziecko wie, iż popełniłem zwykłą literówkę. Skoro jednak mój mały błąd stał się powodem tak poważnej debaty oraz okazją do satyry dla miłośników czeskiego kina i podróży Łądą Nivą w czasie, czuję, że ludzkość oczekuje bym zareagował. Tak, moi drodzy, niestety, niechcący pominąłem jedno X. Zawsze czytam dokładnie swoje posty przed wysłaniem, ale jestem mocno zajętym człowiekiem i stało się, nie zauważyłem. Choć może trudno to zrozumieć, oczywiście miałem na myśli wiek XXI. To ważne, bo pozwala odróżnić lokomotywy Unio używane w XXI wieku od tych z wieku XI. Serdecznie żałuję. Janowi i Pawłowi bardzo dziękuję za to, że stanęli niejako po mojej stronie wierząc we mnie mimo wszystko, zaś koledze Aleksander-409Da życzę bezbłędnych postów na forum.