• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Budownictwo Rampa

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#1
Robię swoją pierwszą rampę. W założeniu ma wyglądać jak stara i mocno zaniedbana.
Czy dobrze się za to zabieram? Nie chciałbym żeby się okazało że coś mogłem zrobić innaczej, lepiej i szybciej
Dodam że na realizmie mi nie zależy, ale z drugiej strony to szczegóły dodają smaczku.
Założenie jest:
oświetlenie od góry 2-3 lampy od Omkia
płyty od Kotebi pomalowane farbą beronową.
brzegi rampy i "kant" zrobiłem gipsem i podniszczyłem troszkę.
wszystko później spatynuję jeszcze raz.
WP_20170615_19_46_55_Pro.jpg
WP_20170615_19_47_01_Pro.jpg
WP_20170615_19_47_13_Pro.jpg
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#2
Jeżeli ta rampa ma wyglądać jako stara to nie może być zbudowana z płyt betonowych. Rampy budowane dawniej były wylewane z betonu, obecnie chyba też. Różnica polegała na wypełnieniu powierzchni rampy,wylewano beton, układano kostkę brukową lub też kocie łby. Brzeg rampy był zabezpieczony kątownikiem stalowym lub starą szyną kolejową.
https://www.google.pl/search?q=Ramp...i=R_dDWbDMG8Kd6ASJwKH4Bg#imgrc=CqsM0omWuiQ0yM:
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#4

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 8

Podobne wątki