• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Poradnik Rampa kolejowa

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#1
Z powodu potrzeby zrobienia dobrze wyglądającej rampy kolejowej, która tak często występuje w naszych pracach na modułach czy tortach postanowiłem się podzielić swoimi doświadczeniami z budową takiej ciekawej budowli. A o tyle co rampę z cegieł jest w miarę łatwo wykonać z ogólnodostępnych materiałów to już betonowy odlew z szalowanych desek to już spory problem, a jeśli dodamy jeszcze, że rampa jest już bardzo stara to i chodzi o efekt dużego zniszczenia przez warunki atmosferyczne i uszkodzenia przy naturalnej eksploatacji. Dokładnie chodziło mi o taki efekt :
Rampa 1.jpg

Rampa 2.jpg
Rampa 3.jpg


To zaczynamy od budowy solidnej formy:

20171023_135855.jpg


W dalszej kolejności przygotowujemy materiał który będzie odwzorowywał odbicie w betonie drewnianego szalunku, czyli deski obcięte na długość rampy obcinamy na różne długości i doklejamy na ściankę od formy:

20171023_135953.jpg

20171023_140427.jpg
20171023_144014.jpg


Teraz pozostaje tylko przejechać powierzchnię drucianą szczotką aby nadać drewnu naturalnego wyglądu wysłużonych desek:

20171023_144152.jpg


I tak przygotowane boki montujemy w całość i zalewamy gipsem , ja dodałem w formie kilka ubytków które będą imitować wyłupany beton:

20171023_144746.jpg

20171023_152550.jpg


A po wyciągnięciu efekt bardzo zadowalający :

20171025_115425.jpg


20171025_125907.jpg


Teraz zostaje całość pomalować dodać powyginane druty wychodzące z dziur jako imitacja zbrojenia, dołożyć kątowniki na narożniki i przybrudzić. Dalsze efekty już wkrótce ;) Mam nadzieję, że będzie to pomocne dla wszystkich tych którzy chcieliby zrobić ciekawie wyglądającą rampę a przy tym w prosty i tani sposób :)
 

Załączniki

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#8
Bardzo fajnie to wyglada i przyjemnie czyta się takie interesujące porady.
Na szczęście na forum są jeszcze pasjonaci, którzy mają wiedzę i pomysły, którymi potrafią podzielić się z innymi, bo niestety często widuję posty „wszystko wiedzących” filozofów.
Przy okazji zapytam z czego te deski?
 

Podobne wątki