• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja RaFuS - Lkw

OP
OP
RaFuS

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Siema! Jest to mój pięćsetny wpis :D więc na tą chwilę nie mogło pojawić się w moim temacie nic innego...

IVECO Stralis
WP_20170429_17_10_50_Pro.jpg

Model do dopracowania, ale i tak się bardzo z niego cieszę. :)
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
POmalować grill na srebrno, dołożyć parę kalkomanii i rurkę z halogenami i będzie praktycznie 100% taki jak oryginał.
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
Stralis sam w sobie już cieszy oko, bo to rzadkość w naszej skali, a Rietze zrobiło go najlepiej. Po kilku zabiegach na pewno będzie jeszcze ciekawszy.
 
OP
OP
RaFuS

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Witam :) temat trochę się zakurzył, no ale mam nawał roboty więc modele leżą i czekają...
Dziś coś czego nie mogło u mnie zabraknąć.
Scania CR20
RaFuS CR20.jpg

Po zaprezentowaniu przez Szwedzkiego producenta nowej gamy pojazdów miałem mieszane uczucia, ale z czasem się jakoś przegryzłem i nawet modele mi się zaczęły podobać.:D
Jest to pierwszy egzemplarz w moich zbiorach i przeleżał do prezentacji już kilka miesięcy, zapewne z czasem nabędę kolejne,
 

IgorS

Aktywny użytkownik
Reakcje
174 2 0
Świetna eRka, ale do ideału brakuje jej właściwego spojlera na dachu - wiem że takie występują, ale zdecydowanie większość eRek posiada duże spojlery na dachu, takie jak Herpa wypuściła w wersji R Normal z niską kabiną. Tylko wtedy pozostaje pytanie - ona będzie wówczas dużo wyższa od nowej firanki Herpy? :)

PS: Jak tam modyfikacje Stralisa, już go upodobniłeś do prawdziwego egzemplarza?
 

dziarka

Aktywny użytkownik
Reakcje
238 2 0
Kabina wygląda bardzo masywnie i pojemnie...a design Szwedów to już rzecz gustu.
Model z pewnością wart uwagi. Mnie się podoba, więc z czasem model z tej serii pojawi się wśród moich innych.
 
OP
OP
RaFuS

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
Siema! :D
Świetna eRka, ale do ideału brakuje jej właściwego spojlera na dachu - wiem że takie występują, ale zdecydowanie większość eRek posiada duże spojlery na dachu, takie jak Herpa wypuściła w wersji R Normal z niską kabiną. Tylko wtedy pozostaje pytanie - ona będzie wówczas dużo wyższa od nowej firanki Herpy? :)
Dobry jesteś, ja sam nie zwróciłem uwagi na rodzaj spojlera dachowego. Masz racje, obie opcje można spotkać jednak ładniejsza jest wersja drugiego spojlera. Herpa poszła tu prawdopodobnie trochę po kosztach i robiąc eRkę skupili się chyba tylko na zmniejszeniu odległości od dolnej krawędzi okien do dolnej krawędzi kabiny, natomiast górną część dachu zostawili taką ją w eSce - mniej pracy z przerobieniem formy po większym modelu. Jeżeli chodzi o jej wysokość to w tym zestawieniu jest praktycznie równa z naczepą. Sama naczepa nie jest chyba najnowszą formą, kupiłem ją z drugiej ręki jakiś czas temu. Poprzedni właściciel pozmywał nadruki a ja machnąłem dach na biało by dodać trochę realizmu. Podejrzewam, że z wyższym spoilerem Rka zrówna się w naszej skali z Ską. No ale mogę uchylić rąbka tajemnicy, że nowa eRka w niskiej kabinie jest już w drodze do mnie :rolleyes::love: także na pewno pokombinuje w temacie spojlerów do tych pojazdów bo mnie zainspirowałeś.(y)
PS: Jak tam modyfikacje Stralisa, już go upodobniłeś do prawdziwego egzemplarza?
Niestety jeszcze nie, na razie czeka aż nabierze mocy prawnej.

A dziś kolejny model, kupiony głownie ze względu na rodzaj zabudowy.
Scania 144L 530 Topline, podwozie w układzie 6x2 z ramą do wymiennych zabudów.
WP_20170826_18_13_37_Pro.jpg


Nie jestem wielkim fanem BDFów, ale podoba mi się idea ich zastosowania oraz wszechstronności jakie dzięki nim można uzyskać. Nie wiem jak dokładnie nazywa się typ kontenerów które posiada ten model, ale szczególnie podoba mi się efekt zastosowania z jednej strony burtofieranki a z drugiej klasycznego kontenera.
WP_20170826_18_15_19_Pro.jpg

WP_20170826_18_20_06_Pro.jpg


Pozdrawiam. :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody ciężarowe 19
Samochody ciężarowe 954

Podobne wątki