• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Radwany.... Dumpcary.... czyli 418v

M62

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#41
Te wagony były budowane na zamówienie ZSRR, dla zakładów magnezytowych, na tor 1000 mm. Zgodnie z panującą wtedy w ZSRR obsesja tajemnicy, na burtach widnieje napis "Zakłady magnezytowe nr 3", bez podania miejscowości. Z tego co pamiętam, to miały trafić w okolice Magnitogorska na Uralu.
Inż. Radwan był ojcem mojej mamy. Mój kuzyn ma film z prób działania takiego wagonu. Niestety, jest on w bardzo złym stanie i pozostaje w rodzinie jako pamiątka. Znalazłem kiedyś zdjęcia modelu tego wagonu. Nie pamiętam ich pochodzenia. Możliwe, że pojawiły sie kiedyś na Forum.
Dokładnie wiadomo gdzie miały trafić. O filmie wielokrotnie rozmawiałem w Ostrowcu z Panią Marią. Czyli jednak ten sam film.!
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

M62

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#42
Te wagony były budowane na zamówienie ZSRR, dla zakładów magnezytowych, na tor 1000 mm. Zgodnie z panującą wtedy w ZSRR obsesja tajemnicy, na burtach widnieje napis "Zakłady magnezytowe nr 3", bez podania miejscowości. Z tego co pamiętam, to miały trafić w okolice Magnitogorska na Uralu.
Inż. Radwan był ojcem mojej mamy. Mój kuzyn ma film z prób działania takiego wagonu. Niestety, jest on w bardzo złym stanie i pozostaje w rodzinie jako pamiątka. Znalazłem kiedyś zdjęcia modelu tego wagonu. Nie pamiętam ich pochodzenia. Możliwe, że pojawiły sie kiedyś na Forum.
Ten model wagonu wykonany na podstawie opracowania inż. Tadeusza Dąbrowskiego jest już tam gdzie go "zamówiono". Ale tu chyba należało zachować trochę powściągliwości przed publikowaniem fotografii tego modelu.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#43

M62

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#45
A to dlaczego? Zdjęcie opublikował w tym wątku 3 czerwca użytkownik @Projekt Multimedia, jednak bez podania żadnych informacji o modelu. Kolega @hamulcowy wstawił ponownie te same zdjęcia, które, jak sam napisał, pochodzą z forum. Więc w czym jest problem z publikowaniem zdjęć tego modelu?
Multimedia wykonały ten model w ramach projektu zleconego przez Urząd Miasta w Ostrowcu na określona ekspozycję i chyba co najmniej nie jest w dobrym tonie prezentować eksponaty przed oficjalnym otwarciem.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#49
Multimedia wykonały ten model w ramach projektu zleconego przez Urząd Miasta w Ostrowcu na określona ekspozycję i chyba co najmniej nie jest w dobrym tonie prezentować eksponaty przed oficjalnym otwarciem.
Jeżeli tak, to z pretensjami należało wystąpić do użytkownika @Projekt Multimedia już 3 czerwca, a nie teraz, gdy kolega @hamulcowy to zdjęcie powtórzył. I pytanie, czy umowa z wykonawcą modelu przewidywała zakaz publikacji zdjęć przez wykonawcę przed tą "określoną ekspozycją"?

PS. Tadeusz Dąbrowski, znany modelarz i autor wielu publikacji na temat modelarstwa, zwłaszcza kartonowego, ma tytuł magistra inżyniera, więc skoro już tak oficjalnie go tytułujemy, to należałoby napisać "mgr inż. Tadeusz Dąbrowski".
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#53
Mea culpa. Napisałem, że wagon zwany radwanem miał napęd ręczny. Otóż wywracanie pudła odbywało sie pneumatycznie. Z opowiadań rodzinnych pamiętam, że ktoś mówił o próbach wywracania pudła ręcznie, co z uwagi na zasadę tej czynności, teoretycznie było możliwe. Gorzej było z powrotem pudła na miejsce.
Cały opis wagonu z kilkoma zdjęciami znajduje sie pod linkiem Inżynier Kolejowy, nr 6 (106), 1933 (agh.edu.pl), zaczynając od strony 147.
 

M62

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#54
Jeżeli tak, to z pretensjami należało wystąpić do użytkownika @Projekt Multimedia już 3 czerwca, a nie teraz, gdy kolega @hamulcowy to zdjęcie powtórzył. I pytanie, czy umowa z wykonawcą modelu przewidywała zakaz publikacji zdjęć przez wykonawcę przed tą "określoną ekspozycją"?

PS. Tadeusz Dąbrowski, znany modelarz i autor wielu publikacji na temat modelarstwa, zwłaszcza kartonowego, ma tytuł magistra inżyniera, więc skoro już tak oficjalnie go tytułujemy, to należałoby napisać "mgr inż. Tadeusz Dąbrowski".
Ja nie mam pretensji tylko zwracam uwage na pewna niezręczność.A w czerwcu nie obserwowałem tego tematu.Ale też zwróce uwagę wykonawcy ekspozycji na ten problem.W bezpośrednich kontaktach ,nie oficjalnych,nie spotkałem się aby zwracać sie pełnymi tytułami ...Ale chyba nie ma co w tym temacie dyskutowac na tym tematycznym forum.