• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Radiostacja Gliwice budynek i antena radiostacji

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#1
Pomysł zaczął kiełkować już 2 lata temu po 2 wizycie na terenie Radiostacji w Gliwicach. Na początku w skali 1:72 ponieważ budowałem modele w tej skali.Jednak po przeliczeniu na te wymiary pomysł upadł.Po roku budowania modeli w 1:72 zainteresowała mnie skala 1:87 i zakup zestawu z Piko to pogłębił więc znowu wziąłem plany Radiostacji i po przeliczeniu 111 m na h0 wyszło że model będzie miał 127,5 cm hmmm i znowu pytanie gdzie ja pomieszczę i jak to zrobić żeby przed zawieszeniem wiechy na szczycie nie było katastrofy budowlanej i znowu odpuściłem sobie.Jednak już wtedy zaczęła mnie w projekcie wspierać moja druga połówka :) mówiąc że potrafisz zrobić parowóz i inne rzeczy z kartonu i balsy więc to też zrobisz (y).Więc dziś zaczynam projekt Radiostacja Gliwice na 1 ogień idzie budynek radiostacji później będzie wieża a o to gdzie pomieszczę wieże zajmie tym moja specjalistka od aranżacji przestrzeni.Budynek będzie wykonany z kartonu modelarskiego 2,5 i 2 mm balsa i inne materiały modelarskie , wieże będę chciał zrobić wykorzystując zapałki,profile kantówki z balsy oraz elementy metalowe do wzmocnienia konstrukcji.Pomysł szalony ale wart zrobienia i pokazania go. Zdjęcia które wrzuciłem zrobione są z zakupionej książki Provokado Gliwice 31.08.1939,autor Andrzej Jarczewski i z nich będę korzystał po przeliczeniu na h0 oraz z innych informacji zaczerpniętych w internecie. DSCF3162.JPG DSCF3163.JPG DSCF3164.JPG DSCF3165.JPG DSCF3166.JPG DSCF3167.JPG
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#2
Część ścian już wycięta, zostały jeszcze 3 ściany. Później zajmę się pomieszczeniami w środku,elewacje zamierzam otynkować zaprawą budowlaną na dwóch zdjęciach DSCF3175.JPG DSCF3176.JPG DSCF3177.JPG DSCF0214.JPG DSCF0215.JPG widać taką zaprawę trzyma się dobrze kartonu i łatwo można ją szlifować w celu uzyskania żądanej faktury tynku.
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#3
Szkielet budynku wstępnie już stoi.Okna,drzwi wycięte i oszlifowane.Karton pomalowany lakierem bezbarwnym w sprayu.Biorę się teraz za wycinanie ścianek działowych na parterze i w hali maszyn i trafo.Piętro będzie puste a może coś wymyśle efekty prac wkrótce.Ciekawie jakby to się prezentowało na module bo to będzie może następna rzecz którą będe chciał zrobić hmmm . DSCF3178.JPG DSCF3179.JPG DSCF3180.JPG DSCF3181.JPG
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#4
Dziś nakładanie gładzi szpachlowej na ściany i szlifowanie i postanowiłem zająć się w ramach treningu rampą ze schodkami.Rampa została też zeszlifowana później pomalowałem szarą podkładową i lekko zeszlifowana.Później wyciąłem cegły w podmurówce rampy, a następnie zdrapałem trochę czerwonej pasteli i wtarłem i czarna pastele też wtarłem krawędź rampy pomalowałem na zielono. DSCF3187.JPG DSCF3188.JPG DSCF3191.JPG DSCF3192.JPG DSCF3184.JPG DSCF3185.JPG DSCF3189.JPG
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#5
Z pracami przeniosłem się do środka podłogi w hali nadajnika i maszynowni pomalowane ścianka odgradzająca trafo od hali postawiona na razie tyle czas pomyśleć jak i z czego wykonać osprzęt i pora zacząć wstawiać okna bo zima za oknem a nie mam zamiaru przemarznąć ;) DSCF3197.JPG DSCF3198.JPG DSCF3199.JPG DSCF3200.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#6
Ściany już pomalowane hala nadajnika oszklona i wykończona w 90%,w hali maszyn postawione ściany działowe na trafo już stoją.Musiałem na razie odciąć hale maszyn od nadajnika później to złoże.Następna rzecz to zrobić kolejne okna i ścianki biura DSCF3208.JPG DSCF3209.JPG DSCF3210.JPG DSCF3211.JPG DSCF3212.JPG cdn......Emotikon smile
 
Z

Zv

Gość
#7
Fajnie lecisz kolego z tematem i bosko ze z kartonu który kocham i bosko że z palucha!! Tak! można zbudować budynki z kartonu nie wypalając ich laserem! Nie trzeba kupować badziewiastego plastyku i go potem paćkać żeby coś przypominał. Młodzi patrzcie i uczcie się - nie trzeba chust wie jakich umiejętności rysowania w Corelu i chust wie jakiej kasy żeby SAMEMU zbudować piękny budynek. Kibicuję!
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#10
Witam,wczoraj jeszcze zdążyłem wydłubać szafę sterowania nadajnika.Robota pali mi się w rękach jak granat bez zawleczki .Dziś zrobiłem trafo jeszcze bez izolatorów ale mam już patent z czego zrobię -małe koraliki które później pomaluje na biało_Oprócz trafo jeszcze doszedł inny sprzęt ,pulpit sterowniczy,krzesło,biurko 2 donice z kwiatkami i głośnik i mikrofon cdn... DSCF3219.JPG DSCF3230.JPG DSCF3221.JPG DSCF3226.JPG DSCF3227.JPG DSCF3216.JPG
 
Z

Zv

Gość
#11
Izolatory fajnie wychodza z kropelek wikolu ☺ trzeba czasem tą samą kropelkę kilka razy położyć bo jak wikol wyschnie to nieco "znika"
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#14
Budynek maszynowni już oszklony wyjście zrobione i założone drzwi do agregatów i trafo.Teraz będzie grubsza robota bo muszę oszklić całą klatkę schodową na łączeniu budynków pomyśleć o oświetleniu i zacząć robić zadaszenie cdn... DSCF3253.JPG DSCF3254.JPG DSCF3255.JPG DSCF3256.JPG DSCF3257.JPG DSCF3258.JPG DSCF3259.JPG DSCF3260.JPG
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#17
W końcu wspiąłem się na wyżyny i zaczynam robić dach w budynku radiostacji,oświetlenie już zostało założone.Oprawy pewnie zrobię z wytłoczek po tabletkach. Początki konstrukcji już sklejone później będę to oklejał kartonem,wytnę 4 okienka w dachu i na to będę nakładał dachówkę.Dachówka jest drukowana a potem ręcznie wszystko wycinane i naklejane cdn... DSCF3316.JPG DSCF3317.JPG DSCF3318.JPG
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#18
Dziś jeszcze okleiłem dach tekturą,później chusteczką żeby nabrał kształtu pewnie jeszcze okleję 1 warstwę. Wkręciłem żarówki i nastała jasność :),część zdjęć zrobiona w ciemności żeby lepiej było widać oświetlenie.cdn i pozdrawiam wszystkich DSCF3320.JPG DSCF3321.JPG DSCF3322.JPG DSCF3325.JPG DSCF3328.JPG DSCF3329.JPG DSCF3330.JPG DSCF3331.JPG