• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Radiostacja Gliwice budynek i antena radiostacji

kotebi

Aktywny użytkownik
Reakcje
56 0 0
#61
Wsadzę swoje 3 grosze do rozmowy na temat klejenia. Klejąc duże płaszczyzny trzeba tekturę posmarować z obu stron klejem nawet bardzo rzadkim, gdy będzie wysychał zacznie się "znosić" i nie pofaluje tektury. Wikol a nawet lakier ma tendencję do skurczu i potrafi ściągnąć nawet sklejkę 15 mm grubości posmarowaną tylko z jednej strony. Oczywiście polecam wikol i BCG. W taki sposób było tu klejone poszycie dachu. Warto też pamiętać o tej zasadzie przy malowaniu farbami na bazie wody.

IMG_8871.JPG
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#62
A propos kleju BCG i jego świetnych własności
Spoina nie jest tak trwała jak w przypadku CA czy też wikolu, ale wszędzie tam gdzie detal nie jest narażony na użytkowanie nadaje się wyśmienicie.
Moja przyjaciółka, Kasia Manikowska, specjalistka w klejeniu modeli kartonowych i plastikowych w skali 1:400-1:700 używa BCG do pozycjonowania części fototrawionych klejąc je punktowo (trochę jak spawacz "przyłapujący" elementy zanim połączy je spoiną), i gdy wszystko ładnie pasuje, dopiero aplikuje klej CA. Nie usuwa BCG, bo zastygając tworzy niemal niewidoczną powłokę. Sprawdziłem, metoda naprawdę działa i jak dla mnie niweluje podstawową wadę szybkoschnących klejów CA - czyli problem z poprawnym pozycjonowaniem.
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#63
Coraz więcej widać na terenie budowy wieży.Teraz projekt będę musiał przykleić na kawał deski i tam będę usztywniał wszystko między powbijanymi gwoździkami.Jak wszystko już będzie to wtedy zaczynam kleić 1 stronę ,to samo czeka 2 element.Tymczasem zacznę kleić krzyżulce cztergałęziowe. DSCF3728.JPG DSCF3729.JPG DSCF3730.JPG DSCF3732.JPG DSCF3727.JPG
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#64
Witam, dziś pojechałem do stolarza i kupiłem sklejkę, 12mm 30x30cm to będzie na podstawę i sklejkę 8mm, 30x 125cm na tym przykleiłem rysunek i zaczynam kleić gotowe elementy z krzyżulcami wszystko usztywnione gwoździami.Myślałem że pójdzie to gorzej ale z postępu prac jestem zadowolony.Plan oddania do użytku czerwiec 2016 chyba będzie dotrzymany cdn.... DSCF3734.JPG DSCF3735.JPG DSCF3736.JPG DSCF3737.JPG