• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Radiostacja Gliwice budynek i antena radiostacji

OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#43
Witam i wielkie dzięki przez duże W dla Acid Raina z gąsiorki dzięki temu prace ruszyły do przodu.I Acid ma też racje że monotonnia wykańcza.Ja już miałem dosyć po wycięciu około 5 tyś małych trójkącików już miałem dosyć tych dachówek.Teraz już część gąsiorów leży na dachu.Później dach pomaluje mgiełka czerwoną w sprayu i lekki brudzing zacieki itp.Powoli już kupuje balsę 2mm 4mm kantówki narazie mam wydrukowany plan na A4 i po zmierzeniu jest w skali 1:400 więc też musze poszukać fachowca na xero żeby mi to powiększył i wydrukował do odpowiednich rozmiarów. DSCF3508.JPG DSCF3509.JPG DSCF3512.JPG DSCF3513.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#47
Gąsiory założone poprawnie, ale połać z dachówek to jakaś taka pofalowana. Nie za bardzo dobrze to wygląda. :(
 

zazyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
(mariusz) super, że ekipa była OK i przyznała się do błędu i go poprawiła od razu:)
co do dachówki fajnie wyszło to nakładanie jedna na drugą. Będziesz jeszcze patynował ten dach jakoś? i muszę się zgodzić z mafo, że trochę pofalowana ta powierzchnia dachowa, ale warunki pogodowe mamy różne a śnieg mógł być bardzo ciężki i powyginał belki podtrzymujące dachówkę:)
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#49
Niestety taka jest robota z papierem ale jeszcze spróbuje te pofalowania skorygować,a cały budynek będę patynował brudzingował i na koniec lakier bezbarwny. Na razie wstrzymałem roboty bo w końcu poszedłem do pracy i czas mi się skurczył ale postępy przy budowie wierzy będę wstawiał.
 

oko21

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#50
Dachówka super, ale faktycznie pofalowana. W przypadku takich dachów, trzeba zrobić sztywny "dach" z kartonu a dopiero do niego kleić dachówki. Kolor na razie zbyt czerwony, ale jak spatynujesz będzie ok.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
#51
Niestety taka jest robota z papierem ale jeszcze spróbuje te pofalowania skorygować,
A jaki klej używałeś do klejenia dachówki? Może miał po prostu za dużo wody i dlatego papier się pofałdował. Warto taką dachówkę przykleić na tekturę i zaprasować gorącym żelazkiem. To zapobiega pofałdowaniu. Potem taką tekturę wklejasz i impregnujesz np lakierem.
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#53
Na przyszłość pomyśl o tajemniczym specyfiku zwanym przez "kartonowców" BCG, występującym w handlu jako Brand Clear Glue. To nic innego jak chińska woda do papieru posiadająca ultragenialne właściwości impregnująco-klejące. Koszt to coś koło złotówki za tubkę, nie dość że rewelacyjnie tym klei się papier to jeszcze fajnie utwardza i krawędzie oraz genialnie ułatwia kształtowanie wszelakich elementów. Wszystkie dachy na Szadku są klejone na tenże wynalazek i zjawisko falowania czy też zapadania występuje w minimalnym zakresie.

Cudowny klej
images.jpg



Daszek, oczywiście 100% karton, jak i cały budynek

_MG_1917.jpg
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#54
Na przyszłość pomyśl o tajemniczym specyfiku zwanym przez "kartonowców" BCG, występującym w handlu jako Brand Clear Glue. To nic innego jak chińska woda do papieru posiadająca ultragenialne właściwości impregnująco-klejące. Koszt to coś koło złotówki za tubkę, nie dość że rewelacyjnie tym klei się papier to jeszcze fajnie utwardza i krawędzie oraz genialnie ułatwia kształtowanie wszelakich elementów. Wszystkie dachy na Szadku są klejone na tenże wynalazek i zjawisko falowania czy też zapadania występuje w minimalnym zakresie.
Budynek super ! Mam pytanie co do kleju - czy klei dobrze tylko relatywnie płaskie powierzchnie czy też dobry jest również na drobne detale oraz klejenie kartonu "na kant" ?
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#55
Właśnie przez swoje właściwości nasączania papieru dobrze nadaje się do wszelkich łączeń "na styk". Warto poczytać o samym kleju na Kartonworku czy Konradusie i jego zastosowaniach. Bardzo często wykorzystywany jest do sklejania wszelkiego rodzaju rurek, pierścieni etc. Oczywiście jak każdy specyfik wymaga od modelarza odrobiny wprawy w jego stosowaniu ale ze względu na jego baaaardzo rozsądny stosunek ilości do ceny myślę, że można zainwestować we własną wiedzę praktyczną. Papier pod wpływem kleju robi się bardziej elastyczny i dzięki temu bardzo dobrze da się go kształtować we wszelkiego rodzaju zaokrąglenia a po wyschnięciu z kolei usztywnia i daje się szlifować. W naszym przypadku stosowałem go zarówno do sklejania poszczególnych warstw dachówek, jak i kształtowania wolich oczek. Podobnie też kształtowałem rynny na budynku dworca, pasek papieru nasączany BCG, zwyczajnie paluchami zawijałem na wiertło o średnicy odpowiadającej rynnie i po około 2 minutach miałem gotowy kawałek rynny. Nie jest oczywiście idealnie równy jak to co pokazał Paweł ale jakimś tam szybkim i akceptowalnym rozwiązaniem. Spoina nie jest tak trwała jak w przypadku CA czy też wikolu, ale wszędzie tam gdzie detal nie jest narażony na użytkowanie nadaje się wyśmienicie.
 

zazyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#56
(mariusz)stosowanie jakiegos podkladu np.karton 1mm nawet i wikolu nie powinno wykszywic dachu. A co do kleju ja przy wiekszych powierzchniach uzywam kleju magik..tani i dobry:)
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#57
Nareszcie wziąłem się z rysunek wieży w skali 1:87,4 godziny liczenia i rysowania wg wymiarów.Skosy sobie podarowałem już na dziś.Mój pomocnik dorwał gdzieś Wiadomości Konserwatorskie 14nr z 2003r i prace ruszyły DSCF3540.JPG DSCF3543.JPG DSCF3545.JPG
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#58
Pierwsze próby klejenia wypadły dobrze szkoda tylko że tak mało zdjęć najwyższych partii wieży jest ale to też ogarnę nikt mnie nie goni.Choć czasu mam teraz mało jedynie weekendy i po godzinie w ciągu dnia. DSCF3546.JPG
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#59
Witam,2 elementy po 34,5 cm czyli okoł 29,5m już mam sklejone teraz czekam na listwy sosnowe które zamówiłem i zacznie się zabawa DSCF3687.JPG DSCF3688.JPG DSCF3689.JPG
 
OP
OP
(mariusz)

(mariusz)

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
24 1 0
#60
Listwy sosnowe które zamówiłem w Kotebi już mam ,więc 1 podporę nogę wieży powoli już kleje.Listwy są dobrze pocięte i oszlifowane więc przyjemnie się wszystko przycina i łączy. DSCF3722.JPG DSCF3723.JPG DSCF3724.JPG DSCF3726.JPG
 
Ostatnio edytowane: