• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Racławice Śląskie

OP
OP
F

feymo

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
475 3 0
#42
Tak jak napisałem zrobiliśmy walidację projektu czyli jakby to powiedzieć zrobiliśmy makietę makiety. Tzn wszystko zostało przeskalowane aby wypalić na sklejce o grubości 3 mm
 

sniegu

Użytkownik
Reakcje
175 9 0
#45
Trzymam kciuki za projekt !! Pochodzę z pobliskich Głubczyc i jako brzdąc spędziłem w poczekalni Racławickiego dworca "całą wieczność" czekając na przesiadkę do Kędzierzyna Koźla. No i trauma została...do takiego stopnia że również realizuję makietę tej stacji ;)

Nastawnia Rse2 zdjęcie z 1997 roku.
Dziękuję kolego Generał za zdjęcie! W końcu widok nastawni od strony wejścia :eek: Nastawnia wykonawcza Rse2 znajdująca się na peronie przy torze do Głubczyc została zamknięta 10.11.1998 r. Wiosną 1999 roku budynek tej nastawni został zburzony...
 

Krzysztof Fiałka

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
1.082 19 0
#49
W tradycyjnej technologii nie trzeba niczego sprawdzać ani weryfikować, wystarczy trochę wiedzy, odrobina wprawy i dużo staranności:podstepny:.
Nie wiem o jakiej starej technologii piszesz, ale włożyłem w ten projekt dużo wiedzy, wprawy i doświadczenia, o staranności nie wspomnę. Każdy szanujący się projektant przy skomplikowanych układach sprawdza wszystko na różne sposoby, a żeby zaprezentować zlecającemu i uzyskać jego akceptację, robi makietę. Więc jak czytam takie wpisy recenzujące moją pracę to krew mnie zalewa ;).

PS. Jeżeli masz problemy z poczuciem humoru i dystansem do świata lub cierpisz na uwiąd starczy nie czytaj tego co napisałem.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#50
Nie wiem o jakiej starej technologii piszesz, ale włożyłem w ten projekt dużo wiedzy, wprawy i doświadczenia, o staranności nie wspomnę. Każdy szanujący się projektant przy skomplikowanych układach sprawdza wszystko na różne sposoby, a żeby zaprezentować zlecającemu i uzyskać jego akceptację, robi makietę.
Ano piszę o technologii którą w skrócie można określić jako sklejka, klej i wkręty. Najbardziej skomplikowane układy projektuję....w głowie, sprawdzam
na papierze, po czym biorę do ręki proste narzędzia i robię skrzynki. Nie chwaląc się jak dotąd wszystko było OK. Nie potrzebuję prezentować
i uzyskiwać akceptacji zlecającego, bo moi zleceniodawcy mają do mnie zaufanie więc tylko na wstępie piszą czego chcą ewentualnie przysyłają rysunek. I jestem pewny, że na zrobienie skrzynki czy układu skrzynek poświęcam dużo mniej energii, czasu i zmarnowanego materiału niż Ty.
A mój wpis nie wynika ze złośliwości ale ze zdziwienia, że można tak skomplikować sobie pracę przy wykonaniu prostego, w gruncie rzeczy, przedmiotu. Poczucie humoru czy choroby wieku późnego nie mają z tym nic wspólnego;).
PS Pisząc o prostych narzędziach mam na myśli wkrętarkę, wiertarkę, wyrzynarkę i szlifierki: taśmową oraz oscylacyjną a... zapomniałbym o pędzlu
i małej szpachelce.
 
OP
OP
F

feymo

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
475 3 0
#52
Podczas gdy skrzynki się wycinają mały raport z postępu prac
Dworzec główny prawie gotowy zostało parę detali
Lokomotywownia też zbliża się do końca
 

Załączniki

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
472 69 32
#57
Świetny projekt wykonany na najwyższym poziomie ! Doskonale pamiętam te posadzki w poczekalniach, wyśmienitą oranżadę i jak mawiał mój tato, najlepsze piwo w tej okolicy, nie licząc dworca w Głubczycach :) To wspomnienia z okresu dzieciństwa a potem , już jako dorosły, pracownik kolei na stanowisku konduktora i kierownika pociągów , pamiętam przemiłe panie z noclegowni , czystą pościel i kawę zamówioną na poranne budzenie :):) Ach, to były czasy :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 11

Podobne wątki