• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[R] Lokomotywa spalinowa Su45-217 1:25

OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#24
Euro trwa w najlepsze i w przerwach meczu można coś porobić przy modelu aby się odstresowac :)
Także model dostał górne reflektory, zderzaki i hak.
pomalowałem też cały dół na czarno

następnie nadane zostały wreszcie lokomotywie numery boczne - przyklejane wg wzoru

następnie kończę wyposażać kabiny w krzesła, grzejniki





wg wzorów zrobiłem i pomalowałem wszystkie potrzebne uchwyty

przymocowane zostały pionowe poręcze przy drzwiach
model dostał też zgarniacze oraz całe wyposażenie pod czołownicami.
W modelu zamontowane zostały też drzwi do kabin ( w kabinie A będą otwarte, w kabinie B zamknięte )
Na przodzie przymocowany jest wzornik wg którego dokleje na czole numery






Następny etap to dokończenie wyposażenia czołownic, montaż bocznych okienek w kabinach oraz postawienie lokomotywy na gotowe wózki.
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#27
Ciąg dalszy z placu budowy
Powstała podstawka pod model z koziołkiem :)
Model dostał już wszystkie numery.
Dokleiłem wszystkie uchwyty przy oknach, doszły też wycieraczki.
Teraz pozostało dokleić reflektory główne i zrobić poprawki malarskie przed nałożeniem kalkomani.








Powoli zbiżam się do końca budowy. Zostały naprawdę drobiazgi.
 
M

Maverick

Gość
#28
Coś wspaniałego(y) Brak słów aby określić jakie wrażenie robi na mnie ten model. Oglądam, podziwiam i strasznie zazdroszczę.

P.S. Jak byś miał kiedyś zamiar "pozbyć się tego modelu to jestem pierwszy w kolejce do jego odkupienia i mówię poważnie.
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#30
Maverick - model robiony jest na zamówienie więc o odkupieniu mowy nie ma :)
ale zawsze pozostaje zrobić następny :) - jak coś to zapraszam na priv

ZBIN1964 - odbłyśniki powstają z foli do drukarek laserowych - jedna strona tej foli jest super błyszcąca - strasznie co prawda się klei ale efekt jest naprawde fajny.
Ja tą folię kupiłem w punkcie ksero.
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#32
Mały update
Model dostał reflektory główne, sprzęgi, przewody powietrzne, oraz sprzęg elektryczny
części pomalowane - jeszcze mokre, jutro przy świetle dziennym poprawki malarskie.







Pozostało dokleić stopnie do kabiny, osłony przed wiatrem, nałożyć kalkomanie i wreszcie połączyć pudło z wózkami.
Na koniec lekkir brudzenie :)
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#34
I tak zakończyła się przygoda z budową Su45-215
Dziś tylko 3 zdjęcia gotowego modelu
Resztę zdjęć zamieszcze w osobnej galerii jak wrócę z urlopu.



 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 26
Tabor 14
Tabor 2
Tabor 7
Tabor 22

Podobne wątki