• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[R] Lokomotywa spalinowa Su45-217 1:25

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#1
Witam
Dawno już nic nie pokazywałem więc nadszedł czas aby pokazać nad czym tak pracuje od dłuższego czasu.
Powstaje model lokomotywy spalinowej Su45 z numerem bocznym 217.
Podstawą jest model kartonowy wydawnictwa Angraf w skali 1:25.

tak wyglądał oryginał


a tyle z niego zostało a właściwqie chyba już nic


W stosunku do wycinanki poddałem modyfikacji następujące elementy :
- dodane zostały ryfle
- zmodyfikowana została kabina maszynisty A i B ( uplastycznienie pulpitu, dodanie hamulca ręcznego, radiostacji )
- dodanie gaśnic ręcznych
- dodanie grzejników
- dodanie innych elementów w kabinie których nie ma w modelu
- dodanie szaf
- dodanie prądnicy pomoicniczej
- modyfikacja wentylatorów silników trakcyjnych
- modyfikacja silnika spalinowego ( dodanie wielu elementów na podstawi zdjęć
- modyfikacja osłony pasków ( zaprojektowana od podstaw )
- modyfikacja układu gaśniczego ( przewody, nowe gaśnice, szafka na gasnice )
- przestawienie ścian
- dodanie tłumików
- dodanie wlotów powietrza do sprężarek
- na dachu dodanie anteny
o reszcie modyfikacji napiszę w podsumowaniu przy galerii
wszystkie elementy na koniec postaram się zebrać w jedną całość i udostępnić dla tych co chcą zmodyfikować sobie model Sp45 na Su45

a teraz już zdjęcia z budowy :








 

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#4
No no.. świetna robota... A maskowanie do malowania to już w ogóle..

Jak maskuje kolega okna? Na taśmę? Jak tak, to jaką?
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#5
w wycięte okna i drzwi wkładam dokładnie wycięty element i od wewnątrz mocuje taśma tamiya.
natomiast przednie okna ponieważ i tak mają ramy docinam taśmę na szerokość ramy i przyklejam - po oderaniu taśmy na to nie pomalowane miejsce wkleje ramę okna
 

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#6
Nigdy nie maiłem do czynienia z tą taśmą... rozumiem, że odkleja się bez najmniejszych problemów?
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#7
Taśma dokładnie nazywa się TAMIYA MASKING TAPE REFILL i jest sprzedawana o różnej szerokości
ja używam 6mm, 10mm oraz szerszych - jak dostane.
Nie ma problemu z odklejeniem czy brudzeniem.
Natomiast ostatnio znalazłem tańszą taśmę firmy chińskiej Tristar o szerokości 30mm - nie jest takiej jakości jak taśmy Tamiya ale po teście malowania jest ok .
 

speedylelek

Aktywny użytkownik
Reakcje
5 0 0
#8
Taśma dokładnie nazywa się TAMIYA MASKING TAPE REFILL i jest sprzedawana o różnej szerokości
ja używam 6mm, 10mm oraz szerszych - jak dostane.
Nie ma problemu z odklejeniem czy brudzeniem.
Natomiast ostatnio znalazłem tańszą taśmę firmy chińskiej Tristar o szerokości 30mm - nie jest takiej jakości jak taśmy Tamiya ale po teście malowania jest ok .
Też używałem jej przy malowaniu. ( Tamiya)
Dokładnie przylega do powierzchni, co nie pozwala na podciekanie pod spód taśmy. Po odklejeniu taśmy , np. długa linia jest idealna.
Przy tym dosyć łatwo odkleja się, nie rwie się.
 

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#9
No to przy najbliższej okazji postaram się o zakup obu i przetestuję :)

Właśnie podciekanie... kiedyś próbowałem używać zwykłej taśmy do maskowania (taka papierowa), oraz ktoś mi dał jakąś niby modelarską (nazwy nie pamiętam), to po odklejeniu zobaczyłem przepiękne zacieki..

Oczywiście czekam na kolejne fotki z relacji. Silnik naprawdę genialny! Jak z fabryki :)
 
E

e-lektryk

Gość
#10
Bardzo ładnie Adam, silniczek szczególnie piekny !
ps. szkoda że wcieło mi projekt SU46, miałem już ok 70% gotowy a tu chiński gówniany dysk sobie focha strzelił i projekt szlag trafił.
Pozdrawiam
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#11
Maverick33. robota fantastyczna,ale nastepnym razem DAJ ZDJECIA JAKO ZALACZNIKI. W tej formie jak sa teraz to kiepsko sie oglada.Powodzenia Mattia:)
 

zinq

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Bardzo ładnie zrobiona lokomotywa :), tak czysto i pięknie. Do pudła używany karton czy polistyren ?
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#14
Dziś mały update
dach wreszcie pomalowany, pokrywa wentylatorów założona na stałe
pozostałe pokrywy zdejmowalne
wydziargałem też na laserze tabliczkę - ledwo co widac ale coś widać :)
jutro malowanie na jasną zieleń
 
OP
OP
M

Maverick33

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 0 0
#18
Pogoda dopisuje więc i postępy w malowaniu są :
Wszystkie elenemty lokomotywy zostały już pomalowane dwoma odcieniami zielonego.
Jak pożadnie wyschnie - pomaluje czołownice oraz dokonam małych poprawek lakierniczych . Potem pozostaje wyposazyć pudło w uchwyty, poręcze itp oraz zabrać się za to co pod pudłem.








 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 26
Tabor 14
Tabor 2
Tabor 7
Tabor 22

Podobne wątki