• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

różne dłubania miłośnika MTB

OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#64
Postanowiłem tym razem zrobić na makietę wieże ciśnień z zaboru rosyjskiego , zapomnianą i zniszczoną prze ząb czasu . Do okoła nie na makiecie będą stały maszyny budowlane , więc albo remont albo rozbiórka :)

100.jpg 101.jpg

jak widać laser w ruch

1.jpg

kartonem wyrównuje otwory okienna by nie było to tak poszarpane

2.jpg

dach , jak przystało na 200 letni budynek będzie w kiepskim stanie

4.jpg

dochodzą pozostałe budynki

5.jpg

tynkuje

7.jpg

tynk będzie spuchnięty

8.jpg

malunek 9.jpg



10.jpg

użyłem papieru drukowanego 3D
nawet fajne tylko moim zdaniem drogie trochę , 10 zł za arkusik który może starczy na jeden obiekt
11.jpg 12.jpg

dach to laser

13.jpg 14.jpg 15.jpg

pigment

16.jpg

kran
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#71
Poszło

1.jpg

uzbierało się tyle ile trzeba

2.jpg

jakość trochę rozczarowuje ale nie zmienia to faktu że GPM ma wielki wkład w rozwój modelarstwa 1/87

3.jpg

te szare są ok , twarde i nie zmieniające bryły , pomarańczowe kruche a białe od w miare do całkiem gumowych , tych się obawiam najbardzie , czy będą trzymały bryłę

4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg

a będzie to święty graal dla każdego kto widział taki skład na własne oczy Bez tytułu.jpg
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#72
Majówka i po majówce ale coś tam po niej namacalnego zostało

IMG_20230507_174714.jpg IMG_20230507_174719.jpg IMG_20230507_174724.jpg IMG_20230507_174740.jpg IMG_20230507_174744.jpg IMG_20230507_174748.jpg IMG_20230507_174802.jpg

Jelcza nie polecam na majówkę jak jest grill i ...
no i GPM się trochę nie popisało , w moim modelu nie było tylnej belki i oświetlenia a koła po sklejeniu nadawały się do szyn nie na drogi, ale uzupełniłem ubytki klejem i jest jak jest, jeszcze musze pomalować koguty i na kolejową makietę będzie może nie idealny ale fajny model
. Wracając do GPM to szkoda że nie trzymają poziomu instrukcji , bo są modele z dobrą , w miarę dobrą i żenującą instrukcją , tutaj czeskie firmy nie mają sobie równych
 

kozaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
799 2 0
#73
Pytanie czy warto bawić się w te modele wycinane laserem w kartonie podczas gdy większość ma swoje odpowiedniki w drukach 3D. Różnica w cenie też chyba nie jest kolosalna.
Modele wyszły nie najgorzej ale zawsze będzie na ich wyglądzie ciążyć zastosowana technologia.
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#74
Pytanie czy warto bawić się w te modele wycinane laserem w kartonie podczas gdy większość ma swoje odpowiedniki w drukach 3D. Różnica w cenie też chyba nie jest kolosalna.
Modele wyszły nie najgorzej ale zawsze będzie na ich wyglądzie ciążyć zastosowana technologia.
Pytanie czy warto bawić się w te modele wycinane laserem w kartonie podczas gdy większość ma swoje odpowiedniki w drukach 3D. Różnica w cenie też chyba nie jest kolosalna.
Modele wyszły nie najgorzej ale zawsze będzie na ich wyglądzie ciążyć zastosowana technologia.
Witam
mam tez modele 3D ale lubię karton, jest to dla mnie modelarstwo , na którym widać już mocno moje ograniczenia ale tak jak pisałem lubię to , a po drugie nie do końca chyba wiadomo co czeka modele w 3D wystawione na czas i słońce , karton nie jest też taki super trwały , wilgoć potrafi swoje zrobić i mocno odkształcić model , a co do ceny no nie wiem , kupiłem 20 w 3D 20 Nysek to 2 tysiące gdyby był karton wydał bym pewnie z połowę , myślę że to jest już różnica:)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.903 386 20
#75
Bardzo fajnie wyszły Ci te modele. Karton nie jest prosty do modelowania, ale są modelarze, którzy potrafią zrobić z kartonu cuda. Pomyśl o szpachlowaniu łączeń np klejami epoksydowymi i potem szlifowanie. Poza tym warto karton zaimpregnować żywicą, np Paraloid B-72.
 

kozaa

Aktywny użytkownik
Reakcje
799 2 0
#76
Witam
mam tez modele 3D ale lubię karton, jest to dla mnie modelarstwo , na którym widać już mocno moje ograniczenia ale tak jak pisałem lubię to , a po drugie nie do końca chyba wiadomo co czeka modele w 3D wystawione na czas i słońce , karton nie jest też taki super trwały , wilgoć potrafi swoje zrobić i mocno odkształcić model , a co do ceny no nie wiem , kupiłem 20 w 3D 20 Nysek to 2 tysiące gdyby był karton wydał bym pewnie z połowę , myślę że to jest już różnica:)
Tak, przy tej skali zamówienia to faktycznie jest różnica :)
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#77
Bardzo fajnie wyszły Ci te modele. Karton nie jest prosty do modelowania, ale są modelarze, którzy potrafią zrobić z kartonu cuda. Pomyśl o szpachlowaniu łączeń np klejami epoksydowymi i potem szlifowanie. Poza tym warto karton zaimpregnować żywicą, np Paraloid B-72.
ja już z kartonu nic pięknego nie zrobię , nie raz zabezpieczam karton i tez nie raz szpachluje, ale w sumie są to modele na makiete kolejową , jako dodatek, myśle ze taka jakość jest ok na makiete