• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa różne dłubania miłośnika MTB makieta domowa :)

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#1
Witam wszystkich serdecznie w nowym roku , pełnym już sukcesów, jak zapewnia nas stary nowy rząd - ale to nie miejsce na politykowanie :) - więc do rzeczy.
Startuje i ja z makietą domową , będzie to tort plus moduły - zamysł -dobra zabawa plus minus klimat PKP , bez spinki - nie będę zapraszał uczniów techników kolejarskich by się szkolili na mojej makiecie - no chyba że ich nauczycielki :) ale wtedy zgodność makiety z rzeczywistością będzie drugorzędna

tak wygląda plan na którym będę się tylko wzorował - wszystko będzie wychodziło w praniu
jest to część na której będzie stacja , mała szopa , rampa załadunkowa pod eszelon oraz kawałek jednostki wojskowej ze skrawkiem poligonu

mod1.jpg



w zasadzie to już nastąpiły zmiany
1.jpg



2.jpg
3.jpg


gąbka oraz tory przyklejone są klejem typu patrz na mnie nie dotykaj mnie , ale to tylko ma leżeć i się nie przesuwać , potem zostanie to przykręcone wkrętami . W sumie nie musi być to jakoś wybitnie przymocowane, ten akurat kawałek będzie chowany i wyciągany z szafy i dokładany do części stacjonarnej, ale mimo wszystko nie będzie poddane to drganiom czy dużym zmianom temperatury

Codo wyboru torów jestem tego świadom że popełniam nie takt , no ale cóż podobają mi się mam do nich zaufanie :) i coś tam z tą podsypką będę sobie dłubał by nie była za bardzo monotonna
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#3
Fleischmann perfektion - Profi-Gleis , a dlaczego uważasz że gąbka jest złym pomysłem, gąbka jest elementem ukształtowania terenu, zależy mu by były rowy a nie równy jak stół teren, i po to jest ta gąbka
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
#5
Gąbka jest pod torami , czyli tory są dzięki temu jakieś 12mm nad "blatem" modułu no i właśnie o taki efekt mi chodziło
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 14

Podobne wątki