• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK różne dłubania miłośnika MTB ciufy ;)

OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
teraz na warsztat poszły wagony typu RES i wagon Km
w zestawie farbek jest instrukcja w jakiej kolejności malować by uzyskać fakturę drewna
1.jpg

2.jpg

tu położony podkład

tutaj druga warstwa nakładana patyczkiem do ucha , jestem z czasów kiedy nie było sprejów do uszu

3.jpg

słoje robię miękką plastikową końcówką na której kiedyś była gąbeczka , chyba do pudrów

4.jpg

efekt jest taki

5.jpg

potem idzie brudzenie

6.jpg

7.jpg

i efekt końcowy

8.jpg 9.jpg 10.jpg

i platformy gotowe
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
Ot1- ciąg dalszy
do demontażu poszły wiatrownice
raz że za nimi są elementy do usunięcia a dwa nie chciałem ich za bardzo pogiąć , choć pogięte będą miały wygląd bliższy oryginałowi 1a.jpg

są przymocowane w trzech punktach , z kotła trzeba je wyrwać trzymając płaskoszczypami , ja przynajmniej nie znalazłem innego sposobu
a na dole są czymś sklejone, trzeba najpierw oskrobać klej , potem odgiąć blaszkę i niestety też siłowo się z nimi obchodzić

2a.jpg

gole kocioł do zera , wszystko robię przestrzenne

3a.jpg
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
cały czas rozczłonkowuje parowóz , by to rozpiąć należy włożyć wąski wkrętak w przygotowane miejsca i niestety dość siłowo podważać do góry, na szczęście tworzywo nie jest sztywne , jest dość plastyczne co chroni nas przed połamaniem

IMG_20211108_185206.jpg
 
Reakcje
19 1 0
teraz na warsztat poszły wagony typu RES i wagon Km
w zestawie farbek jest instrukcja w jakiej kolejności malować by uzyskać fakturę drewna
Zobacz załącznik 848514

Zobacz załącznik 848515

tu położony podkład

tutaj druga warstwa nakładana patyczkiem do ucha , jestem z czasów kiedy nie było sprejów do uszu

Zobacz załącznik 848517

słoje robię miękką plastikową końcówką na której kiedyś była gąbeczka , chyba do pudrów

Zobacz załącznik 848519

efekt jest taki

Zobacz załącznik 848520

potem idzie brudzenie

Zobacz załącznik 848521

Zobacz załącznik 848522

i efekt końcowy

Zobacz załącznik 848523 Zobacz załącznik 848524 Zobacz załącznik 848525

i platformy gotowe
Jaki to jest zestaw farb?
 

JSz

Użytkownik
Reakcje
132 0 0
tak jeszcze będę obrabiał ale już powoli kończę , na pewno nie będę niczego na kotle równał , kocioł zdeformowany to kocioł bliższy oryginałowi :)
Chyba raczej otulina kotła , bo kocioł zdeformowany to kocioł albo po eksplozji albo po ciężkiej awarii kwalifikującej go do poważnej naprawy lub kasacji. Nie chcę nikogo pouczać, ale fajnie by było jakby modelarze kolejowi starali się stosować rzeczową i fachową terminologię kolejową odnośnie nazewnictwa odwzorowywanych w swoich pracach części, podzespołów i zespołów taboru kolejowego.
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
Chyba raczej otulina kotła , bo kocioł zdeformowany to kocioł albo po eksplozji albo po ciężkiej awarii kwalifikującej go do poważnej naprawy lub kasacji. Nie chcę nikogo pouczać, ale fajnie by było jakby modelarze kolejowi starali się stosować rzeczową i fachową terminologię kolejową odnośnie nazewnictwa odwzorowywanych w swoich pracach części, podzespołów i zespołów taboru kolejowego.
Fajnie by było tak jak mówisz ale czas na to nie pozwala i pisze się skrótami jak to cię kole w oczy nie oglądaj nie czytaj przecież nie wszystkim wszystko musi się podobać
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
prace przy kotle trwają ale nie zauważyłem że Ot1-10 miał 3 lampy z przodu a ja mam tylko pod niego 2 , więc znów będzie obsuwa

to.jpg

ale on nie będzie stał bezczynnie wygaszony tylko będzie ciągał

Kupiłem kiedyś takie cudo

1.jpg

Roco 64742

fajny model i juz z własnym oświetleniem , ale ja będę robił swoje , płytkę tą wykorzystam może w innym modelu

2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg

model pomalowany

8.jpg 9.jpg

oklejony kalką

10.jpg

teraz muszę uzupełnić braki w malowaniu , są to miejsca zasłonięte maskolem , nie udało mi się usunąć szyb , bałem się że je połamie więc teraz czeka mozolna praca związana z łataniem dziur w malowaniu
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
najwyższy czas usunąć lampę o której całkiem zapomniałem , ale tak to jest jak się ciągnie dwie firmy

ww.jpg

co prawda ona tutaj w oryginale świeciła , ale będzie "nasza" założona- jak nie uda mi sie odtworzyć miejsc na drzwiach po tej lampie
w zadawalającej mnie jakości to pokuszę się o otwierane drzwi , zrobione od podstaw , by pracownicy PKP jednak mieli co w mojej szopie robić
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Na poprzedniej stronie pokazał kolega zdjęcie Ot1-10 autorstwa J.Winnickiego datowane na rok 1964.
Domniemam ,że tak samo ma wyglądać model zatem z przodu trzeba by jeszcze usunąć te dwa elementy.
Ot1 b.jpg

Pozdrawiam i kibicuję projektowi (y)