• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK różne dłubania miłośnika MTB ciufy ;)

OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
wracam do ST44 , by móc cieszyć się otwieranymi drzwiami trzeba niestety jeszcze trochę popracować przy podstawie całego modelu . Niestety podstawa ta dochodzi do obudowy dość znacznie , tym samym uniemożliwia otwarcie drzwi - ale :
1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg


jak widać różnymi metodami dotarłem do celu
teraz czas by zacząć spasowywać wszystko do kupy , choć na pewno idzie do zaszpachlowania dziura u góry modelu przez którą wkręca się śróbke.
No mi takie rozwiązanie nie pasuję , więc będę coś myślał by buda była mocowana od dołu
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
Witam ponownie , mój świat się troszkę zmienił przez to co się działo i dzieje do o koła Nas, ale staram sie nie zerwać z modelarstwem. Zaczynam teraz dłubać przy Ot-1 , żadnego modelu nie odkładam na bok , przy wszystkich coś powoli dłubie , albo czekam na pomysł jak coś samemu zrobić
Ot-1 będzie konwersją z parowozu 41 produkcji Marklin Hamo. Model stary ale jak dla mnie bardzo fajny , ciężki co daję dużą szansę że będzie skrupulatnie liczył podkłady , chcę go zrobić z dźwiękiem , tutaj będę musiał kupić jakiegoś gotowca z wgranymi dźwiękami bo elektronika jest dla mnie magią a to podciągam pod elektronikę
1.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
2.jpg



Jak widać demontaż nie jest jakiś szczególnie skomplikowany i fajne w modelu jest to że nie jest on za bardzo delikatny , czyli nie trzeba obchodzić sie z nim jak z jajkiem
Na pierwszy ogień poszedł tender , pomysł jest taki by był on trochę opustoszony z węgla a nie jak to ma najczęściej że węgiel z niego aż kipi
15.jpg


Ten węgiel zostanie zastąpione prawdziwym , mam pełną piwnice więc mogę się pokusić a kawałek rzeczywistego świata na swojej makiecie :)
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
Prace powoli idą dalej
nie podobało mi się w modelu wykonanie drąga stawidłowego , kąt i to że był to monoblok z kotłem, a jest to duży element i powinien być oddzielną częścią

1.jpg
2.jpg
4.jpg


teraz jest tak jak na zdjęciu

5.jpg


pozostawione rany po operascji nie będę się starał specjalnie zakryć , ot dla mnie nierówności dodają smaczku , szkoda że producenci nie starają się odtworzyć faktycznej faktury parowozu
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
Następna część która mi nie pasuje idzie pod nóż , dosłownie :) Byłem pewien że budka jak reszta modelu jest metalowa a okazała się plastikiem - to dobrze, bez męki pozbyłem się elementów które mi nie odpowiadały

1 (2).jpg 2 (2).jpg

najlepiej to usunąć nożem z czołowym ostrzem

3.jpg

nowy daszek zrobiony jest z pokrywki po margarynie i wygotowany w wodzie by zachował kształt - tak jak na zdjęciu widać włożone do gara i już

4a.jpg 4b.jpg

w tej formie uważam że model będzie bardziej przypominał oryginał
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
UWAGA MAM DYSORTOGRAFIE W TEKŚCIE MOGĄ POJAWIĆ SIĘ BŁĘDY - OSOBY WRAŻLIWE NA TAKIE SYTUACJE PROSZĘ O NIE CZYTANIE

tym razem sięgam po następny mogel z gpm , mówiłem że na makiecie nie będę miał wąskotorówki , ale mimo to ten model będzie śmigał jak ta lala po makiecie :)

1.jpg 2.jpg

modele opalam w maszynce do paznokci , nie drogie więc myślę że warto kupić , tym bardziej że modeli z drukarek 3D będzie przybywać

3.jpg

mój modelik miał połamane uchwyty , ale można je było spokojnie przykleić , ale myśle że warto zwrócić uwagę po otwarciu pudełka czy wyjmując model nie wyrzucimy z pudełka jakiejś części

4.jpg

a tak prezentują się wszystkie elementy wstępnie oczyszczone
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
Praca prawie skończona , jeszcze trochę brudu , coś pomyśle o lampie i model będzie pięknie śmigał po makiecie H0

2.jpg

kupiłem kiedyś mieszadło do lakierów dla kobiet , to fajne rozwiązanie i dużo tańsze niż detykowane modelarskie

4.jpg

model maluje w różne odcienie rdzy
potem nakładam pistoletem ten specyfik , nie czekam specjalnie aż lakier baza akrylowy wyschnie

5.jpg

nakładam lakier końcowy i mokrym pędzlem ścieram lakier aż ukaże się rdza
metod na to jest bardzo dużo , ja używam tej

3.jpg

efekt końcowy jest tak :

6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg

"firaneczki" podpatrzone w necia na oryginale - chusteczka do czyszczenia okularów , lepsza od chusteczki do nosa bo trwalsza
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
Efekt zardzewienia jest oszałamiający! po prostu... Pierwszy raz widzę tak wykonaną " rdzę"..(y)
Ale -niestety jest to efekt zardzewienia dotyczący pracy nie "na deszczu", Kolego proszę Ciebie podejmij próbę wykonania zacieków (grawitacyjnych)chociaż na małym kawałeczku tego pięknego modelu- na pewno się uda-jeszcze raz- super waloryzacja,
-"firanki"~ nie mogę skojarzyć o co chodzi ? .. -Czy "firanki"= imitacje zasłon brezentowych w wejściach do kabiny?Jeżeli tak, to na tych zdjęciach nie zauważyłem ich i dobrze.
 
OP
OP
D

daplo

Znany użytkownik
Reakcje
479 12 4
Efekt zardzewienia jest oszałamiający! po prostu... Pierwszy raz widzę tak wykonaną " rdzę"..(y)
Ale -niestety jest to efekt zardzewienia dotyczący pracy nie "na deszczu", Kolego proszę Ciebie podejmij próbę wykonania zacieków (grawitacyjnych)chociaż na małym kawałeczku tego pięknego modelu- na pewno się uda-jeszcze raz- super waloryzacja,
-"firanki"~ nie mogę skojarzyć o co chodzi ? .. -Czy "firanki"= imitacje zasłon brezentowych w wejściach do kabiny?Jeżeli tak, to na tych zdjęciach nie zauważyłem ich i dobrze.
Inspiracją było to zdjęcie :
wls40.jpg
jak widać nie ma za wiele rdzawych smug , ale coś tam też dorobię